IP kamera AirCam OD-2025PHD - výpadky

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mario21 14. 11. 2017 07:55

Ahoj,
mám problém s venkovní IP kamerou AirLive AirCam OD-2025PHD. Kamera je už několik let stará. Má nastavenou pevnou IP adresu, FW aktuální. Najednou začalo docházet k tomu, že se ke kameře nedá připojit (ani na ni pingnout). Pomůže jen odpojení od napájení. Poté se kamera opět chytí, ale je kompletně resetovaná do výchozího nastavení. Dochází k tomu často – během pár minut, někdy hodin. Všiml jsem si, že pokud jsem přes prohlížeč připojený ke kameře a dojde k výpadku, zobrazí se hláška, že došlo k HW resetu kamery. Koukal jsem na resetovací tlačítko, jestli není nějak poškozený, ale nezdá se. Nesetkal se někdo s něčím podobným? Jde mi o to, jestli kamera už definitivně odchází nebo se dá ještě nějak zachránit. Pravděpodobně se zkusím poptat i v nějakým servisu, ale nejdřív to zkouším tady.
Díky.

Edit:
Ještě jedna věc. Kamera má na zásuvce pro RJ45 konektor 2 kontrolky – oranžovou a zelenou. Blikání zelené značí připojení kamery k síti, oranžová, že je kamera připojena k napájení. Když dojde k výpadku, oranžová kontrolka zhasne, bliká pouze zelená.
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 11. 2017 10:18

Odešel zdroj kamery nebo kamera samotná, mohly vyschnout nějaké kondenzátory ve zdroji nebo v kameře a do kamery teď přicházejí nějaké napěťové špičky, které ji resetují (přímo ze zdroje nebo indukované do PoE).

Takže zkus jiný 12V zdroj, pokud to nepomůže, kameru předej nějakému elektrotechnikovi, který se ti na kondenzátory podívá, to je tak jediné, co se dá na takové elektronice opravit.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario21 14. 11. 2017 14:48

Díky. Napájecí zdroj jsem už zkoušel vyměnit, ale nepomohlo to. Takže vyzkouším co píšeš.
mario21
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků