Čtečka knih

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Emilka123 14. 11. 2017 12:47

Chtěl bych si pořídit čtečku knih a netuším dle čeho vybírat. Tablet nechci, přijde mi zbytečný a navíc mě z něho pálí oči. Rád bych nějakou na oči příjemnou čtečku, tak do 2,5 tis. Kč. Koukal jsem na http://techhity.cz/media/ctecka-knih-ja ... -tu-pravou a tam doporučovali, že nejlepší volbou je elektronický inkoust (E-ink) technologie Carta, kdy displej působí jako papír, to by se mi líbilo. Rád bych, aby měla dostatek úložného místa, úhlopříčku čím větší tím lepší a spíš s tlačítky než dotykovou. Hodně doporučovali PocketBook 631 Touch HD a Amazon Kindle Paperwhite 3 a Kindle Voyage, ale vůbec netuším o co jde. Poradíte?
Emilka123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 14. 11. 2017 13:59

Do 2500Kc budou mit vsechny u nas prodavane ctecky 6" display, takze velikost neres. A pokud na to staci penize, tak bych bral podsvicenou ctecku.

PocketBook 631 a Voyage za 2500Kc nesezenes. Paperwhite 3 s reklamami (jen pri vypnute ctecce nebo prouzek dole v seznamu knih) se za tu cenu da sehnat primo od Amazonu pri slevove akci, ale musis si ho vetsinou nechat preposlat. Ted zrovna jedna akce skoncila:
http://www.ebooky.cz/amazon-kindle-vyro ... aperwhite/

Mozna bude nejaka sleva na Cyber Monday, Black Friday...

Jestli ti tedy nevadi anglicke prostredi, dotykove otaceni stranek a pockas si na slevu, tak je Paperwhite paradni.

Jinak je potreba se podivat na nizsi/starsi modely ctecek.
Naposledy upravil zivan dne 14. 11. 2017 14:12, celkově upraveno 3
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod suk 14. 11. 2017 14:06

Ad reklamy: po nakupu sponzorovaneho kindlu napiste na podporu, ze byste chteli odstranit reklamy. Zepta se vas, odkud jste. Reknete, ze jste Cehuni (nebo Coboli), on vam rekne, ze tim padem pro vas nedavaji reklamy smysl a vypne vam je.

Pripadne druha moznost je kindla proste neregistrovat, pak je taky bez reklam (teda, pokud se neco nezmenilo).

-- 14. 11. 2017 14:14 --

Jinak, pokud jde o to, co je co - tak Kindle je pomerne super (mam K5 a je to krasnej kousek hardwaru), ale ma svy (vesmes debilni) omezeni. Napriklad nelze jakkoliv kategorizovat knihy do slozek. Coz v okamziku, kdy tam ma clovek jen knihy ani nevadi... kdyby to chtel nekdo pouzivat jako treba zpevnik, tak to bude pekelne otravny. Pomerne zamrzi nepodpora epub (a nejspis jeste jinych formatu), ale to neni zasadni problem (s Calibre, ktery pouzivam) zkonvertovat.
Jestli neco nepochopim, tak proc nejde stahovat pdf soubory (ktery kindle jinak umi) a je nutne je pouze nahrat pres kabel (jako by to nebylo jedno) a taky to, ze pripojeni na wifi se tvari jako nefunkcni, pokud se kindle nedopinga nekam ven. Dve naprosto absolutne zbytecny umely omezeni, ktery me ovsem fakt se*ou.


Pokud jde o tlacitka, nevim o dnesnim kindlu s tlacitkama - bohuzel vsecky kindly se zacly delat patlaci, coz je zatracena skoda.

Existuje alternativni FW (snad Duokan se jmenuje), ale ten jsem nezkousel..

Tolik mych par slov na tema Amazon Kindle, mozna uz neplatnych
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 11. 2017 08:08

Na Heuréce vidím Pocketbook 626 touch lux 3 od 2673 + doprava. Vlastním, doporučuji.

Pokud trváš na modelu bez dotykové obrazovky, tak třeba Pocketbook Basic Lux 615, ten se vleze do těch 2500, ale já bych ho nebral, protože listovací tlačítka jsou pod obrazovkou. Z mého pohledu je daleko lepší lehce se dotknout palcem po straně dotykové obrazovky, než silou tlačit na tlačítko, navíc v nepřirozeném místě.

Výhodou Pocketbooku je široká podpora formátů, mimo jiné i epub, doc a docx, takže většinou odpadá otravné konvertování (i když zrovna teď jsem si stáhl nějakou blbě zkonverovanou epub, kterou jsem si musel projet v Calibre).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 20. 11. 2017 10:50

Tak aktualne na Amazonu Kindle Paperwhite 3 za 80€, s preposlanim by to melo byt do 2200Kč
http://www.ebooky.cz/akce-na-ctecky-kin ... a-1280-kc/
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 11. 5. 2018 14:28

Ahoj,

omylem jsem objednal kolegovi čtečku Kindle Paperwhite s WiFi a reklamou. Pro něj je reklama neprekousnutelna, takže mám jednu úplně novou, nepoužitou. Má někdo zájem?
Cena za 2 300.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 11. 5. 2018 15:39

Viz nahore, napis do Amazonu treba to, ze anglicke knihy nectes a jestli se da nastavit zobrazovani reklam jen na ceske knihy...a oni ti ty reklamy vypnou.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 11. 5. 2018 16:11

Zkusím, ale třeba to někdo bude chtít. Já bych si ji nechal, ale vzal jsem teď dvě, takže mi přijde úplně nová. Mě reklama nevadí, je to jen úvodní obrazovka, ale jemu vadí.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 11. 5. 2018 17:07

robbert píše: Pro něj je reklama neprekousnutelna, takže mám jednu úplně novou, nepoužitou.


A už to videl? Veď tá reklama tma takmer ani nie je. Jeden prúžok dole na Home stránke... Keby si ho neupozornil, tak si to ani nevšimne ... :-)

-- 11. 5. 2018 18:11 --

suk píše:Kindle ... Napriklad nelze jakkoliv kategorizovat knihy do slozek. Coz v okamziku, kdy tam ma clovek jen knihy ani nevadi... kdyby to chtel nekdo pouzivat jako treba zpevnik, tak to bude pekelne otravny.
Jestli neco nepochopim, tak proc nejde stahovat pdf soubory (ktery kindle jinak umi) a je nutne je pouze nahrat pres kabel (jako by to nebylo jedno) a taky to, ze pripojeni na wifi se tvari jako nefunkcni, pokud se kindle nedopinga nekam ven.


Kindle umiožňuje "collections", čo sú asi nejaké zložky, aj keď asi iba prvej úrovne ...? Ja to nepoužívam, tak neviem, ale napríklad Respekt mi chodí automaticky do zložky (collection) Respekt.

PDF súbory idú cez Send to Kindle bez problémov (som na Win7).

To s tým wifi som nepochopil, ale mne sa Kindle pripojí všade tam, kde PC alebo mobil, bez problémov.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 12. 5. 2018 20:22

suk píše:Ad reklamy: po nakupu sponzorovaneho kindlu napiste na podporu, ze byste chteli odstranit reklamy. Zepta se vas, odkud jste. Reknete, ze jste Cehuni (nebo Coboli), on vam rekne, ze tim padem pro vas nedavaji reklamy smysl a vypne vam je.

Pripadne druha moznost je kindla proste neregistrovat, pak je taky bez reklam (teda, pokud se neco nezmenilo).



Potvrzuji, že toto funguje.
Psal jsem na podporu a paní říala, že odstranění reklamy je za poplatek ve výši rozdílu ceny, ale protože nejsem v USA, což si nějak ověřila, je možné toto udělat výjimečně zdarma. ale asi jsem se unáhlil, protože nová čtečka ještě nedošla, takže asi nebude registrována... Nicméně mi osobně reklama nevadí.
Díky za rady.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků