přidání paměti 1x4GB DDR4

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mses 21. 11. 2017 19:45

Zdravím,

mám možná blbý dotaz, ale než něco udělat špatně radši se zeptám.
Mám desku Gigabyte B150M-D3H a je osazená paměti Kingston HyperX Fury 8GB (Kit 2x4GB) 2133MHz DDR4 CL14.
Šlo by ji doplnit o jeden modul touto pamětí: HyperX Fury DDR4 4GB 2666MHz CL15.

Je mi jasný, že as frekvece se nevyužije ale jde mi o časování, jestli to nebude dělat neplechu.

Vždycky jsem doplňoval PC po dvojicích a stejné, ale není to pro mě a cena je na prvním místě (modul je ve slevě).

díky moc za odpovědi
mses
Junior

Odeslat příspěvekod polda 21. 11. 2017 19:53

Zkusit to můžeš, předem nikdo neřekne ne, když to nepůjde tak vrátíš. Ještě bych se koukl na stránky výrobce desky zda takovou RAM podporuje.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mses 21. 11. 2017 20:01

No to mě nenapadlo - deska podporuje jen 2133, takže nevím jestli paměť jen BIOS nenastaví na tu nižší (2133) nebo jí vůbec neveme.

EDIT: ale teď jsem v podpoře našel že to bere i 2400 (HX424C12PB2K) - tak nevím
mses
Junior

Odeslat příspěvekod mses 22. 11. 2017 16:30

polda píše:Zkusit to můžeš, předem nikdo neřekne ne, když to nepůjde tak vrátíš. Ještě bych se koukl na stránky výrobce desky zda takovou RAM podporuje.


A to časování by mohlo projít nebo je to špatně?
mses
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2017 21:04

Je deska které to nevadí a je deska, která to nepustí. To se nedá dopředu určit.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 11. 2017 21:13

Při nákupu online máš 14 dní na vrácení. Objednej, vyzkoušej, zachovej se podle toho, jak test doapdne. Šlapat by to teoreticky mělo. Pokud nastavíš hodnoty v BIOSu manuálně, své šance zvýšíš. 100% ti to ale neřekneme.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků