Návlek při bolesti zápěstí/předloktí

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bendom 15. 1. 2018 22:45

Dejme tomu, že je to taky hw.
Používáte nějaké návleky (raději bych na celou hk) pokud vás pobolívá ruka, kterou ovládáte myš? Chtěl bych sehnat něco co hřeje, zjistil jsem že mi to dost pomáhá. Našel jsem návleky pro sport, ale vypadá to spíš na ochranu před větrem/vodou při cyklistice apod.

Určitě mám i věci s dlouhým rukávem, ale ne všude můžu nastavit teplotu prostředí. Švadlenka ze mně asi nebude a raději bych sehnal něco hotového od lidí, kteří ví jak takové věci vyrábět :-)
Díky.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 1. 2018 06:26

???? A k čemu to bude dobré?

Návlek nic neřeší.

1.) Uspořádat si ergonomicky pracoviště! (Aby ruka nebyla namáhaná.)
2.) Dělat si přestávky - 24H sedět u PC je blbost!
3.) Použít kvalitní komponenty - židle stůl, myš, klávesnice.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 1. 2018 08:59

Mne s týmto problémom pomohlo pravidelné užívanie aspoň 2 mesiace nerušene:
    GS Condro Forte, alebo
    Proenzi ArthroStop Rapid+

- asi po 14 dňoch bolesti pominú.
Ja som mal asi 2 roky takéto problémy so zápästím pravej ruky a predlaktia. Návleky a ani tepelné podušky nepomáhali.

Teraz preventívne užívam GS Condro Forte, alebo Proenzi ArthroStop Rapid+ iba v zimnom období cca od 1.12. do cca 21.3. v roku. Už sa mi to niekoľko rokov neobjavilo. V mojom prípade postačuje prevencia.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 1. 2018 09:25

Taky to někdy končí rukou v sádře. Přetížené šlachy, ucpané žíly.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 1. 2018 11:16

u PC sedím už cirka 28. rokem a musím zaklepat, zatím bez problémů. Imho nejvíce udělá správný posez, kvalitní myš (léta jsem používal velké myši od Microsoftu, teď od Logitechu ... mám dlouhé prsty, držet malou myš pro mě znamená brnění ruky po hodině práce). A hlavně - nemít na stole skleněný či kamenný povrch. Cokoliv, co rychle odvádí teplo je špatně. Ideál je dřevo, klasické, neumělé. Nejhorší není ani ta blbá dřevotříska, po chvilce se trošku ohřeje.
Dost možná je to i o tom, jak s myší manipuluješ. Dle mého názoru je vhodnější myší pohybovat v prstech, než namáhat celé zápěstí.
Já své ruce občas i procvičím, když cítím slabou strnulost zápěstí (mě stačí párkrát zapumpovat zatnutou pěstí, trošku si zakroužit zápěstím atp), nebo se jdu prostě projít po firmě. Máme tu hezký baby, tak se důvod vždycky najde :D

Co se týče zateplení předloktí ... imho to není dobře, protože jde o zánět a zánět se má při léčbě chladit.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saruman 16. 1. 2018 11:49

Prikláňam sa k používaniu kvalitnej myši. (používam Logitech G5 a Zowie by Benq EC1-A). Keď som mal malú myš brnela mi ruka. Ďalej musím mať kvalitnú mäkkú látkovú podložku (Razer Goliathus speed XL) a to kvôli tomu, že stôl hoci je z dreva je dosť tvrdý a otlačilo mi spodnú časť dlane (nepríjemné). Zároveň je podložka príjemne teplá. (látková) Neodporúčam rôzne gélové podložky so zvláštnym tvarom, ktoré majú zabrániť namáhaniu ruky. Mne to nepomohlo, ale povedal by som, že ešte pohoršilo. Môj názor k rôznym návlekom je taký: Keď má človek nohu v sadre úplne mu ochabnú svaly a bude musieť veľa cvičiť, aby sa dal do poriadku. Takže tieto "berličky" nepomáhajú. Čiže z toho vyplýva, že ak mám problémy, musím sa zamyslieť nad ergonómiou pracoviska a čo je hlavnou príčinou problémov. (napr. rovnaké pohyby bez prestávok, nevhodné držanie tela...) Je prínosné kompenzovať sedavý spôsobu života vhodným cvičením. (joga, beh,...atď.)
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 16. 1. 2018 15:53

soban píše:???? A k čemu to bude dobré?

Návlek nic neřeší.

1.) Uspořádat si ergonomicky pracoviště! (Aby ruka nebyla namáhaná.)
2.) Dělat si přestávky - 24H sedět u PC je blbost!
3.) Použít kvalitní komponenty - židle stůl, myš, klávesnice.....


4.Používat kompenzační cvičení.
Podobně, jako to dělají např. tenisti. Sebelepší tenisová raketa, nezabrání tomu, že loket se přetěžuje. To samé platí pro syndrom karpálního tunelu.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bendom 16. 1. 2018 17:53

Díky za odpovědi, návleky kupovat nebudu. Začal jsem tu ruku procvičovat a dělám si častější přestávky, vzhledem k tomu jak to "pálí" i při protahování je to nejpíš za 5 minut dvanáct. V práci mám už hodně obtarožní myš, která ale rozměrově odpovídá A4Tech XL-750BK kterou používám ve volném čase (taky už ji mám léta). Určitě zkusím i podložku je fakt, že cca 4 měsíc sedávám ve volném čase u stolu, který má desku z kdoví čeho a je celkem chladná.

+ budu se učit víc klávesových zkratek ať na myš vůbec nemusím šahat.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 1. 2018 21:30

Hodně dělá správný posez a umístění monitoru, pak je ruka správně na myši ........

Ale jak se hrbíš tak ruku na myš máš v křeči a to jí neprospívá....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod davkol 18. 1. 2018 16:27

0. navštívit lékaře

…což je jediná korektní odpověď.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 19. 1. 2018 12:52

- jdi za fyzioterapeutem, brát dokola léky nic neřeší
- kup ergonomičtější myšku
- začni se o sebe fyzicky starat, aby tě za chvíli nerozhodilo něco jiného, než je ruka
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 19. 1. 2018 12:59

Fyzioterapeut či sportovní doktor je dobré řešení. Oni se totiž obvykle snaží, aby člověk fungoval, jak má, dokonce ho můžou i naučit, co dělat, aby se situace neopakovala.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bendom 20. 1. 2018 13:51

Doktora bych řešil kdyby se to delší dobu nezlepšovalo a stejně tak i přášky. Chodívám běhat min. 2x10km týdně, ale už dlouhou dobu jsem nebyl v posilovně a tak ramena a spodní část zad jdou k šípku. Nejvyšší čas začít hubnout do plavek tak to spojím dohromady :)

Momentálně mi zabírá, každou hodinu pokud sedím u PC ruku procvičit a protáhnout a ta nejhorší bolest je fuč. Dál budu řešit posez u stolu a vybavení, ale je fakt, že to ovlivním spíš jen u sebe doma.
Bendom
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 20. 1. 2018 13:57

Tady ti posilování moc nepomůže. Spíše relaxace. Ta bolest vzniká, když svaly dlaně a zápěstí jsou moc napnuté. Správným sezením a používáním myši, se toto napětí uvolní. A prášky ani netřeba komentovat. Vypneš bolest, ale nevyřešíš problém. Takže by jsi pak na 100% skončil u doktora...
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2018 19:04

Každou hodinu co sedím/stojím u PC si dám 30 až 50 kliků k tomu 2minuty plank + protažení a je to.

Vlastně hodinu stojím, hodinu sedím. Po dobu 12h.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků