Samovolné odpojování externího pevného disku z tv

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KrakyCZ 4. 3. 2018 19:59

Mám problém v tom, že při sledování filmu z externího pevného disku, který je napojený v tv dochází v různých časových intervalech k jeho odpojení a poté naskočí běžný televizní program. Zajímavé je, že k tomu dochází pouze tehdy, když mám zapnutý stolní počítač. Jakmile pc vypnu, tak pevný disk přehraje film zcela bez problémů. Televizi a počítač mám zapnuté každý v jiné zásuvce, ale nevím, zda tohle hraje nějakou roli. Neví někdo, v čem by mohl být problém? :-|
KrakyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 3. 2018 21:24

Mám dvě koule, ale ani jedna není křišťálová ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 3. 2018 07:17

V nastavení TV natrvalo zrušte, aby sa televízor pripájal k "stolnému počítaču" (Pripojené zariadenia).
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 5. 3. 2018 11:07

Prostě odpoj PC od TV - nevíme jak to máš propojené.

A nebo jak radil předemnou proskoumej nastavení TV a PC a nenech komunikovat TV s PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 3. 2018 12:01

pokud je to USB disk, tak ten se odpojuje nejčastěji kvůli nedostatečnému napájení.
Zkus třeba flashku s nahraným filmem, jestli to také udělá při zapnutém PC.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrakyCZ 5. 3. 2018 18:26

Ono je také zajímavé to, že v panelovém domě mi tento problém nenastal. Až při nastěhování do rodinného domu mi tohle začalo dělat. Jinak žádná komunikace či nastavení televize mezi počítačem není. Televize je jen zapojena skrz síťový kabel ve stejné síti jak pc. Zkoušel jsem přehrát film přes flashku a žádný podobný problém nenastal, takže problém s přehráváním je pouze u zmiňovaného externího pevného disku.
KrakyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 6. 3. 2018 07:58

Škoda že si neuviedol typ TV a či tá TV disponuje WiFi a Bluetooth. Pretože je možné, že počas sledovania filmu sa nejaké WiFi alebo Bluetooth zariadenie snaží pripojiť na tvoju TV. Alebo si deti robia žartíky pomocou svojich Smartfónov.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrakyCZ 6. 3. 2018 12:14

TV je Samsung, chceš napsat přímo konkretní typ televizoru? Televizor má v sobě Wifi i Bluetooth. Ale nic kromě společné sítě připojené na televizor není. Jak jsem psal výše, tak je zajímavé to, že to začalo dělat až pří nastěhování do rodinného domu, v panelovém domě k takovému problému nikdo nedocházelo. Děti bych vyloučil úplně.
KrakyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 3. 2018 12:35

HDD nemá dostatečné napájení.
Co s tím?
Standardní řešení:
1) Zapoj PC, TV i ext. HDD do UPS.
2) Ujisti se, že HDD má krátký datový kabel (do 30 cm).
Pokud to nestačí:
připoj HDD kabelem typu Y (tj. s rozdvojkou pro dodatečné napájení).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 6. 3. 2018 13:40

Hard disk musí byť pripojený v USB predurčenom pre HDD (5V, 1A) - teda nie v USB (5V, 0,5A). Viac napovie obrázok:
http://imgbank.cz/images/2018/03/06/TV_Samsung_UE32J6272konektory_pripojeniegkVex.jpg
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KrakyCZ 6. 3. 2018 14:21

HHD mám zapojený ve správném konektoru a délka kabelu je krátká, takže tyhle možnosti bych vyloučil. Připojit HDD kabelem typu Y mi už radili i na jiném fóru, takže nejspíš kabel zakoupím a vyzkouším.
1) Zapoj PC, TV i ext. HDD do UPS.- Můžu se zeptat, co tím UPS máš na mysli? :-)
KrakyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 3. 2018 15:34

UPS = Uninterruptible Power Supply
Prostuduj si:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zdroj_nep ... 1jen%C3%AD
Tím vyřadíš ze hry podpětí v el. síti
KrakyCZ píše: když mám zapnutý stolní počítač
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků