Smart Card

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michwuanquana 7. 3. 2018 05:11

Zdravím,

dřív jsem se s touhle technologií setkal jako s přihlašovací kartou k Windows, když nepočítám kreditky, telefonní karty a SIM. No ta doba už je téměř pryč a firemní notebook mi zůstal i se Smart Card čtečkou. No ten notebook ležel nějakou dobu ve skříni a po instalaci Windows 7 mi chvíli trvalo, než se mi podařilo nainstalovat spráné ovladače. Další chvíli jsem sháněl nějaký software, poněvadž v základu to systém podporuje jen ve spolupráci s doménou Windows. Našel jsem utilitu třetí strany pro lokální přihlašování - to je překvapivě použitelné - nemusím zadávat heslo a když jsem v nepřítomnosti, nikdo se tam nedostane. Notebook s SSD totiž ožil a používám ho.

Rád si ovšem hraju s technologiemi a tak mě zajímá, co zajímavého se s tím dá dělat. Zjistil jsem, že to dokáže číst kreditní kartu, ale krom banky nedostanu žádnou informaci. Jdou z toho jen atributy, které nejsem schopen správě dekódovat, až na základní parametry čipu. Lze s tou kartou pracovat i jinak? O žádné lámání pinů mi nejde, stejně vím, že to principiálně není možné, navíc karta je stejně má a pin znám :) Ale zajímalo by mne, co vše se z toho dá vytřískat. Popř. uvítám nějakou literaturu o smardcard obecně, nebo aspoň strohé informace, docela se mi ta věc líbí.
Michwuanquana
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků