Fanoušci mechanických klávesnic - setkání + testování

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod daneb 18. 7. 2018 07:49

Rád bych dal dohromady příznivce mechanických (nebo jiných kvalitních - topre apod) klávesnic - historických i současných. S mechanickými klávesnicemi je totiž obvykle problém, že se obtížně testují, protože nejsou na prodejnách vystaveny a speciálnější klávesnice musíte objednat ze zahraničí. Protože existuje nepřeberné množství typů switchů a kombinací a výběr klávesnic je dost subjektivní záležitost, je to pro příznivce mechanických klávesnic složitá situace, které si vybrat pro nákup a které jim budou sedět.

Rád bych proto časem zorganizoval skupinu, ve které bychom se mohli občas sejít, přinést své klávesnice a vzájemně je otestovat, příp. vyměnit i další zkušenosti - nebo u starých klávesnic se na ně jen podívat a obdivovat :-) . V zahraničí se podobné "meet-upy" konají, u nás jsem zatím tuto možnost nenašel. Jednalo by se o možnost vyzkoušet:

- staré mechanické klávesnice (80., 90. léta), možná i ještě starší terminálové, má-li kdo (nebo i české speciály)
- nové mechanické klávesnice, zaměřené na hraní i psaní

Vklad každého by byl ten, že by každý přinesl, co má (případně někde zapůjčil), a tím bychom mohli dát dohromady zajímavé kombinace pro vyzkoušení.

Osobně se snažím sbírat staré klávesnice, takže mám pár zajímavých typů + mám i několik nových mechanických klávesnic (matias, unicomp, keyboard paradise) a tato oblast mě zajímá. Zajímá mě osobně především použití na psaní (tedy taktilní a klikací switche), ale určitě setkání vztáhneme i na hráče, kteří často preferují lineární switche.

Pokud byste měli zájem o tuto aktivitu (asi bude chvíli trvat, než se objeví dost zájemců), dejte mi vědět na spokdal(zavinac)gmail.com nebo sem pod toto téma na fórum a pokud se časem sejde více zájemců, nějaké setkání (nebo možná i stabilnější virtuální platformu) zkusím zorganizovat. Samozřejmě dejte vědět, i pokud by už něco podobného probíhalo nebo pokud budete mít další nápady...
daneb
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků