Problém se subwooferem

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod solcmartas 28. 9. 2018 09:51

Dobrý den,
mám 5.1 sestavu od geniusu. Problém je ten, že mi nehraje subwoofer. Lépe řečeno, při testu hraje, ale jakmile pustím cokoliv na počítači, hru, video, online test subwoofer, tak subwoofer mlčí. Zkusil jsem diagnostiku, všechno přenastavit ale prostě už nevím co s tím.
Děkuji za nápady.
solcmartas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 1. 10. 2018 12:45

A to "něco" co pouštíš, má potřebný počet kanálů? 5.1?
Nebo pouštíš jen "stereo" (2.0) a chceš aby ho to automaticky rozšířilo i do dalších kanálů? Pokud vím tak tohle je někdy nutné nastavit v ovladačích zvukovky nebo přehrávače videa.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Anton Střelec 15. 2. 2021 16:21

Jsem tu nový a nerad bych zakládal nové téma. Možná je zde v hloubi fóra na mou otázku odpověď, ale bohužel nemám teď čas moc hledat.

Připojil jsem TV ke starému, ale funkčnímu recieveru Sony STR-DE497. Postupně jsem natahal
repro 5+1. Ze všech repráků vedou dvoulinky, ty jsem bez problémů zapojil. Našel jsem doma ze starého domácího kina pasivní subwoofer, který je také na dvoulinku, ale vstup pro Subwoofer na recieveru je na MONO Cinch. Myslíte, že existuje levná možnost, jak ten subwoofer k recieveru zapojit pomocí nějaké Cinch redukce? nebo například natvrdo vzít starej Cinch, rozříznout kabel a tu dvoulinku napojit na + a - Cinche a pak to dát do vstupu do recieveru, mohlo by to takto fungovat?

Díky za radu
Anton Střelec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 15. 2. 2021 16:35

Pasivni subwoofer vyzaduje bud vlastni zesilovac (vyjimecne ho mely i nektere starsi receivery) a pak se pripojuje normalne dvojlinkou jakou ostatni repro nebo se pasivni subwoofer pripojuje mezi receiver a predni repro. Na tom subwooferu by ale musely byt 4 pary pripojovacich svorek, 2x pro pripojeni k receiveru, 2x k prednim repro. Pokud to je ale sub z nejake sestavy kina, tak asi tyto moznosti nema a musel by se mezi cinch receiveru a sub vlozit nejaky mono zesilovac pouze pro sub.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Anton Střelec 15. 2. 2021 17:26

No ostatní 4 repráky řvou jako krava. Ten reciever je dle označení viz. výše v podstatě high-end té doby, moc lepších Sony pro domácí použití už nejspíš nenabízel. Zatím mi u filmů subwoofer trošku supluje levý a pravý přední reprák (jsou v nich dva cca 7cm basaky pod sebou) ale subwoofer je subwoofer. Celá ta audio sestava stála před cca 15 lety tak 40-50 tisíc, takže low-end to nebude. Bohužel ale k té sestavě chybí originál subwoofer, tak jsem vystrachal tento z jiného domácího kina, který je na dvoulinku :/
Anton Střelec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 15. 2. 2021 17:40

Co nechápeš na tom že pokud byl k sestavě dodán aktivní subwofer (vlastní zesilovač uvnitř subwoferu) tak k tomu pasivní subwofer bez zesilovače nepřipojíš.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anton Střelec 15. 2. 2021 18:04

tak jsem teď koukal na německé diskuze a ten reciever Sony STR-DE 497 holt potřebuje aktivní subwoofer :oops:
mimochodem jsem sem přišel jako laik pro radu a zeptal se, zda existuje nějaká možnost připojení pasivního subu, zmátla mě (opakuji) jako laika 5x 80W pro Surround v technické specifikaci a jak tomu nerozumím, tak jsem zapomněl že je to sice "5" ale už se nepíše o "+1", pardon chlapi. Teď koukám na německé diskuze přes překladač a dá se tam vyčíst dost věcí, každopádně děkuji za nakopnutí hledat odpovědi, chybami se člověk učí. Díky a ať se daří :pivo:
Anton Střelec
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků