Zařízení pro přepínání 1 monitoru a periférií mezi více PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod postcd 26. 10. 2018 13:27

Dobrý den,

hledám zařízení pro přepínání 1 monitoru a USB periférií mezi více PC v rámci jedné místnosti

ohledně monitoru (přepínání obrazu/videa) jsem našel na aukru různé HDMI huby:
https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?s ... iceMax=500

ale pro přepínání USB periferií (klávesnice, myš, USB flashdisk) se mi nepodařilo nic kloudného a levného (<500 Kč) najít. Aktualizace: Zde přepínač za 550 Kč a zde za 200 Kč (+ dokoupit 2 kabely USB-B->USB-A). Mohu to dělat také manuálně (přepojit USB kabel od USB hubu v kterém jsou periferie z jednoho USB kabelu vedoucího od jednoho PC do druhého kabelu z druhého PC), ale z důvodu rychlosti by bylo lepší to udělat tlačítkem nebo přepínačem.

Je tu jedna krabička za 300 Kč která umí vše najednou (USB i video), ale umí jen analogové video, ne digitální (DVI-D, HDMI): https://aukro.cz/4-port-kvm-switch-usb- ... 6927680789
Jedno PC má D-SUB (analog), druhé HDMI a třetí DVI-D výstup a můj monitor má vstupy D-SUB (analog) a DVI-D (digital only) a chtěl bych ideálně využít ten digitální vstup monitoru.

Dáte sem odkaz na podobné zařízení v podobné cenové úrovni které umí přepínat i USB i digitální video (DVI-D nebo HDMI)? A nebo nějaké levné (<400) zařízení pro přepínání USB komponent (to přepínání videa bych si mohl zařídit tím HDMI rozbočovačem které jsou pod prvním odkazem výše).

--
Za cca 1200Kč+ je to možné získat přepínač podporující DVI a USB: https://kvm-prepinace.heureka.cz/f:19518:1;p:-3000/?o=4
Na aukru je možné koupit levněji: https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?s ... chAll=true
Na čínském Aliexpressu je také něco: https://www.aliexpress.com/category/100 ... eedQuery=y
Naposledy upravil postcd dne 27. 10. 2018 08:05, celkově upraveno 6
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 26. 10. 2018 13:51

V průběhu let jsem řešil několikrát, vždy mírně odlišně, podle aktuálně dostupného HW.... Pro několik PC s OS Windows (Win10) připojených do lokální sítě s výhodou využívám standardní aplikaci Vzdálená plocha, je dostupná RDP i pro Home edice Windows. Tvé potřeby by v takovém případě asi vyřešil jakýkoli router za pár stokorun
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod postcd 26. 10. 2018 14:05

Ne, rád bych to řešil hardwarově, protože jsou to různé OS a na jednom PC chci hrát hry a to by přes virtuální plochu asi nebylo efektivní (co se týče RAM, CPU počítám).

Jinak mě se stává, že když dám zaklapnutý notebook uspat (připojený externí monitor), odpojím fyzicky USB hub a po znovupřipojení HUBU do portu notebooku se notebook neprobudí (klikem klávesnice/myši) a musím ho pokud si dobře pamatuju otevřít a stisknout napájecí tlačítko. Tak nevím jestli se toto také nebude stávat a jak tomu předejít při používání toho přepínače/kvm periferií.
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod postcd 2. 4. 2019 16:26

Mám teď přepínač HDMI a USB (krabičky se vsupy/výstupy a tlačítky na přepínání - najdete pod odkazy výše) a je to celkem dobré. Až na to, čeho jsem se obával, že když se přepne USB vstup periferií (kláv. a myš) z uspaného PC na jiný PC, tak po přepnutí zpět už ho klávesnicí neprobudím a musím otevřít víko notebooku (na kterém navíc stojí monitor), takže dost nešikovné :/
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 4. 2019 16:36

Jmenuje se to KVMko, po bazarech jsou tři ***** PS/2 a D-Sub, možná už i analogový s USB za pár peněz. HDMI s USB najdeš, ale nebude to za 500. Resp. možná přímo u číňana, ten to zbouchá za pár šlupek.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod postcd 2. 4. 2019 17:46

@Behemot2077 a u toho "KVM" je jiný princip přepínání aby bylo zabráněno tomu problému který popisuji v předchozím komentáři? Nebo je to tak,že pokud je to PS2 tak k rozpojení takové periferie počítač přistupuje jinak než u USB kde je ten problém,který popisuji? Jinak já už jedno KVM zkoušel s PS2 ale jelikož mám USB periferie, tak jsem použil čínskou redukci PS2/USB ale při bootu se takové zařízení nerozpozná a v jednom OS (nevím jestli Win/Linux) to nefungovalo vůbec. To jen tak na okraj, možná byla chyba v té redukci,možná v Linux kernel podpoře atp...

Já právě zvolil dvě samostatné přepínače (USB a HDMI) kvůli nižší celkové cenně (HDMI+USB KVM je opravdu jak píšeš celkem drahý) a s tím, že musím použít 2 tlačítka místo 1 se dá žít.

Jinak díky za užitečný koment. k tématu.
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 8. 4. 2019 19:57

PS/2 se inicializuje při POST, není to plug'n'pray, musí se to zapínat postupně s přepnutým kanálem tak, aby řadič na desce viděl PS/2 periferie. To není chyba, to je kupodivu vlastnost :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod postcd 8. 4. 2019 20:11

Behemot2077 píše:plug'n'pray

hezký překlep (zapoj a modli se) :-)

Bohužel nevím jak si v tomto případě představit postupné zapínání s něčím čemu se říká přepnutý kanál. Jsem pouhý PC uživatel. O:-)
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 4. 2019 08:17

Behemot2077 píše: zapínat postupně s přepnutým kanálem

Co jsi nepochopil?
Možnosti:
A/ Pasivní KVM:
nutno zapínat počítače postupně, vždy při bootu musí být aktivní (přepnutý) v KVM daný PC, který bootuje. Probuzení ze spánku se nepočítá -> port se neaktivuje. Jedinou možností je zakázat uspávání příslušných portů. Nutný originální ovladač ACPI od výrobce.
B/ Aktivní KVM:
napájený KVM (z USB) zajistí nepřetržitě "zapnuté" všechny porty => PC nemusí být přepnutý při bootu v KVM.
Např.:
https://www.czc.cz/aten-kvm-switch-cs-1 ... 33/produkt
Nevýhody:
1) jen USB-2;
2) max. FHD;
3) krátká životnost;
4) cena.
To bude asi mimo Tvé finanční možnosti. ;-)
Co s tím?
IMHO je levnější pořídit dvě samostatné klávesnice.
Btw:
to nebyl překlep. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků