blibene-jsou-tyto/sc-3-a-1357434/default.aspx" style="text-decoration:none!important;">Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
', 'reklama19_webu_cz6' => '
Nejlepší akce na PlayStation 5 Slim. Konzole včetně hry Horizon Forbidden West je teď za 11 977 Kč
Nejlepší akce na PlayStation 5 Slim. Konzole včetně hry Horizon Forbidden West je teď za 11 977 Kč
Vivat Slovakia, městská akce odehrávající se v Bratislavě, vychází v předběžném přístupu
Vivat Slovakia, městská akce odehrávající se v Bratislavě, vychází v předběžném přístupu
Vigor od Bohemia Interactive se chystá na PC. Předběžný přístup na Steamu odstartuje v květnu
Vigor od Bohemia Interactive se chystá na PC. Předběžný přístup na Steamu odstartuje v květnu
Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival stříleček a pestrobarevná adventura The Big Con zdarma
Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival stříleček a pestrobarevná adventura The Big Con zdarma
Kingdom Come: Deliverance II vyjde už letos. Jindřich se vrátí ve dvakrát větší hře a bude mluvit česky
Kingdom Come: Deliverance II vyjde už letos. Jindřich se vrátí ve dvakrát větší hře a bude mluvit česky
', ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1745110074, 'reklama19_webu_cz7' => 1713577712, 'reklama19_webu_cz4' => 1713577695, 'reklama19_webu_cz10' => 1713577698, 'reklama19_webu_cz2' => 1713577682, 'reklama19_webu_cz5' => 1713577705, 'reklama19_webu_cz8' => 1713577698, 'reklama19_webu_cz3' => 1713577699, 'reklama19_webu_cz6' => 1713577708, ) ?> router s kvalitní parental control - Živě.cz

router s kvalitní parental control

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sejny 19. 12. 2018 14:05

Zdravím,

potřeboval bych poradit nějaký router, který má funkční a nastavovatelnou parental control funkci.
Jedná se mě asi o filterování DNS na úrovni domén - tj. youtube, facebook apod., ideálně pomocí stringu v doménovém jméně. Ideálně pokud se toto dá schedulovat, aby to fungovalo od - do.
Nebráním se nějakým vychytávkám, nevím kam se tyhle technologie dostaly, filterování na úrovni DNS mě přišlo relativně jednoduché i pro poučeného uživatele. OpenDNS jsem zkoušel, ale podle mě to nesplňuje všechny moje požadavky (schedulování).
Mám malého syna, a dokáže si vždycky pustit na nějakém zařízení, to co nemá. Vzhledem k tomu, že těch zařízení je doma celkem dost, chci to řešit centrálně na routeru, ne na jednotlivých zařízení.

Měl jsem Netis WF2780, ale zaboha jsem tuhle funkci nerozchodil tak, aby dělala co má (možná byl problém u mě, ale zdálo se mě to vcelku triviální).
Jinak další požadované parametry - GLAN, Wifi 802.11a/b/g/n (ac).

Díky
Honza
sejny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Georga 19. 12. 2018 18:55

Super parental control má Synology.
Georga
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 12. 2018 02:24

Jedině něco do čeho dáš https://openwrt.org/ a co bude mít výkonný HW a dost FLASH aby se tam všechny vychytávky daly nastavit.

A nebo nějaký HW na který dáš přímo nějaký linux.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sejny 20. 12. 2018 09:16

Ok, díky, nějaké konkrétní tip na ta zařízení s openwrt (poměr cena / výkon)? Jinak jsem se díval na ty synology routery a zdají se mě být poměrně dost drahé...
sejny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 20. 12. 2018 10:27

Podle mě zbytečná stráta času, když to neskoukne u tebe skoukne to někde jinde u kamarádů.

A dnešní www už většinou používá šifrování takže tam stejně nezjistíš nic.....

A vypnout večer wifi umí dnes pomalu každý router aby spaly a nebrouzdaly o půlnoci na internetu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blmrtin 21. 12. 2018 12:39

Neumím si představit malé dítě, natolik pokročilé, aby dokázalo obcházet USG (bránu). Mikrotik s RouterOS umožňuje nasazení PiHole (primární účel tkví v likvidaci reklamy), ale velmi dobře dokáže zastat i rodičovskou kontrolu.

Dobré možnosti konfigurace nabízí routery, access pointy a switche značky Ubiquiti a bezproblému lze nastavit časovou filtraci: "starttime": "22:00:00" "stoptime": "06:00:00"
Carpe diem
blmrtin
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 12. 2018 15:25

Reklamu řeším v prohlížeči (ublock).

Problém u routerů je ten kolik položek se dá do toho seznamu vložit.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blmrtin 23. 12. 2018 22:18

Tisíce a protože nejde o úplně obyčejné routery pro domácnosti, výrobci počítají s pokročilou správou a konfigurací.

EdgeRouter Lite s udržovaným EdgeOS vychází z GNU/Debian. Z toho vyplývá možnost přidat další repozitáře pro GNU/Debian dle chuti. V počtu pravidel opravdu problém není, operační paměti je dost a kapacita úložiště převyšuje potřeby. Routuji s ním vyhrazenou 50mbps linku do dvou izolovaných sítí s DMZ, virtuálními sítěmi (pro návštěvy) a samozřejmě OpenVPN. Pravidel mám desítky, zejména když přijede synovec a potřebuji omezovat dobu připojení, stránky apod.

Přesvědčit se můžete osobně. Považuji za vhodnější koupit "pořádný" router, switche a access pointy pro pokrytí domu, zahrady, dílny, ... než se zabývat načinčanými plastovými zmetky, do kterých se nikdo neobtěžuje udržovat elementární bezpečnostní aktualizace, natož pokročilou správou a konfigurací.
Carpe diem
blmrtin
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 12. 2018 01:10

blmrtin píše:Dobré možnosti konfigurace nabízí routery, access pointy a switche značky Ubiquiti

blmrtin píše:Přesvědčit se můžete osobně. Považuji za vhodnější koupit "pořádný" router, switche a access pointy pro pokrytí domu, zahrady, dílny, ... než se zabývat načinčanými plastovými zmetky, do kterých se nikdo neobtěžuje udržovat elementární bezpečnostní aktualizace, natož pokročilou správou a konfigurací.

já už myslel, že jsem se zbláznil jen já, když jsem se naštval, vyházel z baráku všechny ty Tp-linky, zyxely, Asusy a já nevím co ještě za krabičky a nakoupil vše od Ubiquiti. Sice to stálo ranec, ale když mi na tom funguje bez starostí celá fabrika, tak na tom musí jet bez starostí i domácnost.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 28. 12. 2018 10:14

Ono i ty TP-LINKY fungují celkem v pohodě (několik jich mám, ale dnes bych už kupoval mikrotik) ovšem problém je že nikdo nechce koupit kvalitní router (čti dražší) a kupuje ten nejlacinější v řádu 300,- kč a pak se diví že mu to neuroutuje 2PC a 4 telefony když má přece 100Mbps internet však tam píšou že to má wifi 300Mbps :-) tak proč to funguje pouze na 54Mbps....

A když mu řekneš že koupil šunt a že dnes kupovat něco co nemá 1G LAN konektory je blbost tak ti nevěří.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blmrtin 1. 1. 2019 19:37

Dražší routery mohou odstranit problémy s výkonem, avšak neřeší nedostatky plynoucí k povrchnímu přístupu k bezpečnostním problémům s distribucí pravidelných aktualizací.

Rozumnému člověku správným jazykem ano.


@eLzyx
S vyjímkou pravidelné kontroly a aplikace bezpečnostních aktualizací, změn hesel a běžné správy, nemusím na nic sáhnout. Co jednou nastavím, to funguje a dělá výhradně jen to, co dělat má. Nelituji pořizovacích nákladů a doporučení. Jediná porucha se týkala vadné baterie UPS (Router + PoE Switch)
Ubiquiti EdgeRouter Lite, Ubiquiti EdgeSwitch ES-16 PoE, Ubiquiti Unfi AP LR, Ubiquiti AirMax Nano L, 7x Ubiquiti UnFI G3 Dome, Unfi UVC Dome
Carpe diem
blmrtin
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 1. 2019 23:54

já mám v práci cirka 10ks ES-48-500, 16 AP HD, jedno staré AP LR (bez AC) a asi 5 ks 5 let starých AP. Cirka 12 kamer, ale na model si nevzpomenu, ty už tu jsou sakra dlouho.
Všechno šlape tak jak má. A to i proti prvkům od HP, Cisco, Synology ...

A doma jedu prozatím jen na AP AC LR a AP, k tomu mám malou USG a plánuju ještě switch. A jestli mi dotáhnou domů optiku, tak ještě UF-loco. Postupem času bych ještě to staré AP hodil do garáže a nahradil jej na původním místě nějakým AC Lite nebo LR ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků