Rozdíl mezi RAM

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 12. 2018 11:57

Zdravím,
chci do nového PC dát 16GB RAM.
Jaký je rozdíl mezi tím, když tam dám :
Crucial Ballistix Sport LT Grey 8GB DDR4 2666 - cena za jeden modul 1699,-Kč , dám tedy 2 kusy, celkem = 3398,-Kč
nebo
Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 2666 - cena 3799,-Kč

Rozdíl v ceně 401,-Kč je tedy kde ? Když se jedná o stejné RAMky ?
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2018 12:21

Vzhledove mozna ano. Vykonove, tudiz ani elektricky, ovsem stejne nejsou.

A pisou to uz v popisku, tak prosim nebud ...censored... a trochu si o tom neco nastuduj.

Ale ze je ten Silvestr, tak tedy: Single rank versus DUAL rank ... ten druhy pripad prinasi pri stejnem casovani i frekvenci vyssi vykon, protoze se zatez rozdeli mezi dvojnasobek chipu ... to je samozrejme rychlejsi, ale take drazsi na vyrobu a tudiz za to zkratka vyrobce -zcela opravnene- chce vice penez.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 1. 2019 01:00

1. Kdybych se chtěl věnovat studiu IT tak se mu budu věnovat, ale protože mě to nijak přímo nezajímá tak se ptám zde na fóru. A kvůli RAMce nepůjdu znovu do školy :-)
2. Mockrát děkuji za vysvětlení, přesnou a pro "laika" pochopitelnou informaci.
3.. Objednal jsem tedy ty dražší.
Ps.: Je to do sestavy kterou zde doporučuješ s cenou okolo 25000,- : https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... P1013TD101

Jen jsem přidal 8GB RAM a kvůli "ne"dostupnosti grafiky jsem vybral tuhle: EVGA GeForce GTX 1060 SSC GAMING, 6GB GDDR5
A kvůli stejnému důvodu i zdroj, vybral jsem tenhle Be quiet! System Power 9 - 500W
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 1. 2019 12:18

Tak není ani základní deska... Možná bych měl vybrat sestavu která se dá koupit :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 12:50

A co vlastne mas vybrane? Takhle bys to treba bral? 23.601,- Kc Kdyby se tam ty RAMky daly dve ...

BTW ja nemam problem cokoliv popsat. Jen cas od casu se mi do toho nechce, kdyz je to treba desaty dotaz na totez. ;) Tak promin.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubosek824 2. 1. 2019 18:21

Nemůžu se přihlásit na profil.
Uvažuji o sestavě co doporučuješ, viz. Odkaz v druhém příspěvků. Navíc dalších 8Gb ram a místo 1TB disku 2TB barracuda https://www.czc.cz/seagate-barracuda-3- ... 06/produkt. A v ramci úspor jsem dal jen obyčejný SSD.
Strop je 26000,- víc už to nejde ani o korunu
A jaksi u CZC čekám už 14 dní a asi to nebudou odborníci. Složit PC bych dokázal, ale aby byl "vyladěný" a fungoval na 100‰ je naprosto mimo mě schopnosti, takže se do toho nehrnu. Mladej chce hrát Wreckfest a já po nocích counter strike :-), 11 let staré PC dosluhuje...
Omluba za překlepy, mobil...
Naposledy upravil lubosek824 dne 2. 1. 2019 18:37, celkově upraveno 1
lubosek824
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 18:37

Koukam, ze mas ten nick nejaky v rozkladu. Jak se jmenoval puvodne??? Ted vidim priuspevky jako "ANONYMNI" ... to je divne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubosek824 2. 1. 2019 18:38

handyouch
lubosek824
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 18:41

Napsal jsem na zodpovedna mista, snad se Ti nekdo ozve. Nebo treba mne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 1. 2019 14:38

Uživatelský účet "handyouch" jsem v nenašel, někdo zjevně smazal > musí řešit rudí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SVitara 4. 1. 2019 01:03

Nojo zas asi zauradoval nejakej debilek z mobilmanie, co se dostal k admin opravneni. Nekdo by jim mel pristrihnout kridla. Me staci tam vzdycky jeden prispevek a uz mam BAN nebo smazany ucet a prispevky nekdy smazou vsechny i z jinych for. Pak tu existujou takova temata, kde chybi i uvodni dotaz:
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=12069423#p12069423
SVitara
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků