nový chladič pre FX8210 AM3+

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eici 10. 1. 2019 10:39

Ahoj
Prosím o radu akých vzduchový chladič pre môjho už takmer deduška AMD FX-8120 Black Edition, socket AM3+.
MB: Gigabyte GA-970A-UD3,
Zdroj: Corsair CX430,
Case: Aerocool ATX PGS Vs-3.
Cena: Okolo 30€ nie je to fix

Plánujem s výmenou chladiča CPU dokupovať aj F12silent(mimo rozpočtu na chladič) na prednú a spodnú stranu ako IN a jeden ako OUT vzadu. Bedňa nemá na hornej strane dieru pre fan. Uvažoval som na freezer13, ale pri AM3+ fúka teplý vzduch len hore, alebo na grafiku.

Ďakujem

PS: možno by stálo za to uvažovať nad nákupom novej bedne a chladiča ako nad investíciou do budúcnosti, ale kupovať noctu s tým, že možno o rok budem riešiť nové PC... :hm
eici
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 1. 2019 11:04

Kup tedy D15 ... nech si z nej AM4 i intel montazni sadu (obe budou v baleni), pouzij AM3, nasad, spokojene pouzivej a za rok proste jen presadis na novy procesor.

Ja takhle mel jednu Noctuu D14 na peti deskach, s tou patou jsem ten chladic prodal a clovek ktery to odemne tehdy koupil uz ji ma na treti desce. To je sedma montaz ... in fact dokud chladic fyzicky neznicis ohnutim, rozrezanim, nebo nestrhnes zavit, je pouzitelny znovu, znovu a znovu se stale stejnou ucinnosti - tedy za predpokladu, ze je ventilator v dobre koncici (Noctua na ne dava 6let zaruku) a chladic je vycisten od prachu (coz resi pixla vzduchu ve spreji za par desetikorun).

Vubec tudiz nevidim duvod nekoupit rovnou poradnou Noctuu D15.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eici 10. 1. 2019 11:42

Rozumiem; a nie som dosť bohatý, aby som kupoval lacné veci, napriek tomu Noctua je dosť drahá a mám obavu že bude kolidovať s RAM-kou (Corsair Vengeance s chladičom)
eici
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 1. 2019 12:45

No to zalezi jak mas sirokou skrinku. Treba ve Fractal R5 se vejde D15 i s Dominator Platinum ... rozmery si najdi. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eici 10. 1. 2019 23:28

Premeral som to a D15 nezmestím, potrebujem chladič do 150mm. Mám ísť do NH-U9B SE2 alebo NH-U9S? Prípadne netlačiť na cenu a isť len do Spartana 3 PRO HE1024? :-(
eici
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 1. 2019 11:08

Ano jeden jmenovany neuchladi osmijadrovou FX tak jak bych si predstavoval, no a uz vubec ne po pretaktovani.

SPC Grandis mrkni koik ma. To je uplne minimum minima co se da doporucit na ten procesor. A nebo zahod tu parodii na kejs, kup Fractal Define S, do toho D15 a budes vysmaty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků