Rozdělení souborů na více DVD

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ziki 9. 5. 2010 14:20

Zdravím, mohl by mi zde někdo poradit, zdali existuje nějaký program, který dokáže rozdělit nebo spíše roztřídit větší množství souborů, tak abych je pak mohl vypálit na jednotlivá DVD. Potřeboval bych si zálohovat asi přes 100GB fotek a videí, které mám chronologicky roztříděné do složek a podsložek na pevném disku a potřeboval bych to zálohovat na DVD média. Chtěl bych, aby ten program dokázal vytvořit stejnou adresářovou strukturu jako mám na pevném disku a ve složkách by byli fotky a videa až do kapacity jednoho DVD média. Pokud by se do jednoho DVD už něco nevlezlo, tak by stejnou adresářovou strukturu vytvořil na dalším DVD a soubor by dal na další médium. Nechci aby program data komprimoval nebo rozděloval na více částí a pokud možno je nějak rozumě skládal k sobě. V konečném důsledku by to vypadalo tak, že kdybych všechna data zpět z DVD normálně nakopíroval na nějaký pevný disk, tak abych to měl na tom disku stejně roztříděné, jak to mám na disku nyní. Existuje nějaký takový program, nebo utilitka?
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 5. 2010 14:49

Mělo by to jít přes obraz disku v Acronisu, postupně si bude žádat o další média, jen bude výsledek ve formě .tib. Pro dlouhodobou zálohu jsou cenově i manipulačně lepší pevné disky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 5. 2010 15:39

Osobne o necem takovem nevim.

A obecne to "roztrideni" muze byt vypocetne docela problem. Pokud by jste to chtel mit presne a na co nejmene DVD disku tak ten vypocet by mohl trvat klidne nekolik dni. A pokud by jste to chtel mene presne, tak to nemusi vyuzit prostor na DVDckach efektivne a pouzije to vice medii.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod ziki 9. 5. 2010 15:51

Díky za odpověďi, zkusím si něco o tom Acronisu a formátu tib. Spíš bych ale potřeboval prográmek, který funguje principu kopírování, tj. bez nějakých vlastních proprietárních datových formátů. Taky už mě napadlo použít např. WinRAR, který obsahuje možnost rozdělit archív na více médií, ale tomu jsem se chtěl vyhnout jednak proto, aby se v případě potřeby dalo pracovat s jednotlivými DVD a ne pouze s celým archívem na všech DVD, dále aby v případě nutnosti obnovy dat z oněch DVD nebylo třeba žádného dalšího SW a taky mi připadá bezpečnější, když budou na DVD médiu pouze vypálené zvlášť fotky nebo videa a ne jeden velký archív, protože v případě poruchy vrstvy na nějakém místě média, nebudou čitelná pouze data na oněch místech a zbytek dat by mohl být ušetřen :-)
Kdysi dávno jsem četl v nějakém časopise o prográmku, který uměl roztřídit data před vypálením na více CD, ale vůbec netuším, jak se jmenoval a googlení mi zatím žádné dobré výsledky nedává.
Co se týče zálohování na různá média CD/DVD/HDD/atd., tak o tom by se dalo určitě dlouze polemizovat, ale v tuto chvíli bych si rád vytvořil nějakou offline zálohu. Už mám koupené dva spindly DVD médií, jeden s archivačními médii a druhý obyč pro zichr. (data chci vypálit na dvě různá media od různých výrobců). Jinak data po vypálení zůstanou stále i na disku, kde je mám doposud, ale nemám je nijak zálohované :oops:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 12. 5. 2010 22:09

Mno nemel jsem co delat, tak tady jsem ti naprogramoval takovou miniaplikaci.
http://megarapid.eu/files/1243846/sorter.zip
Je to primitivni programek. Nejdrive si nastavis velikost "dilu" Nejspise tedy velikost toho jednoho DVDcka. A pak kliknes na Roztridit a vyberes nejaky adresar.

Program proskenuje tento adresar (vcetne vsech podadresaru) a vytvori nove adresare 0, 1, 2, 3... do kterych nahaze ty puvodni soubory pri zachovani adresarove struktury.
Napriklad mas tento stav:
c:\adr\xxx\soubor1 - 50MB
c:\adr\xxx\soubor2 - 40MB
c:\adr\yyy\soubor3 - 20MB
c:\adr\yyy\soubor4 - 30MB
c:\adr\yyy\soubor5 - 30MB

A zvolis ze chces soubory roztridit po 80MB, tak to vytvori:
c:\adr\0\xxx\soubor1 - 50MB
c:\adr\0\yyy\soubor4 - 30MB
c:\adr\1\xxx\soubor2 - 40MB
c:\adr\1\yyy\soubor5 - 30MB
c:\adr\2\yyy\soubor3 - 20MB

Slozka 0 ma velikost 80MB
Slozka 1 ma velikost 70MB
Slozka 2 ma velikost 20MB

Je to hodne primitivni programek, takze bere jeden soubor po druhem. Neni to vhodne na roztrideni filmu s titulkama. Nenecha to titulky u filmu, ale hodi je to klidne na jiny disk.

P.S. Tohle ti ty soubory jen roztridi do nekolika adresaru, po zvolene velikosti. Vypalit si to musis uz sam.
P.P.S. Presune to puvodni soubory na disku na novou cestu. Tak doufam ze se ti nejakej ten soubor neztrati :D
A jen tak dodam ze to vyzaduje .NET jen ted nevim jaka verze tomu bude stacit ale hadam ze 2.0 nebo 3.0
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod danton 15. 1. 2016 12:46

Zrada.
Něco takového hledám a když najdu, link je už po smrti. Škoda. :-\
I po tolika letech by se šikl.
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 1. 2016 12:51

kup placky s vetsi kapacitou.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod danton 15. 1. 2016 13:01

Ne, ne. Já to potřebuji rozdělit na HDD, ne vypalovat. V adresáři mám cca 8000 položek a chtěl bych to rozdělit na menší adresáře třeba po 100 položkách.

-- 15. 1. 2016 13:05 --

A našel jsem. 8-D
Pro ostatní kterým by se hodil - Folder Axe
http://bkprograms.weebly.com/downloads.html
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 15. 1. 2016 15:02

Koukám post z roku 2010. Možná to doma ještě vyhrabu. Ikdyž to jsem měl jiný PC a nevím jestli jsem si nechával takovéto blbůstky. Ale zkusím prohlídnout zálohu původního PC, ani po asi čtyřech letech jsem se nedostal k tomu abych to roztřídil na data co si chci nechat a co můžu smazat. Tak skladuju vše, snad tohle bude mezi tím :)
Až se dostanu domu tak na to mrknu.
Jen doufám že na to nezapomenu než se dostanu domu.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Nargon 16. 1. 2016 08:19

Tak jsem to doma vyšťoural nahráno sem: http://www.mediafire.com/download/eobqn ... Sorter.zip
Jen varování. Je to celkem amatérská aplikačka napsaná v rychlosti a ještě hodně dávno. Takže tam chybí dost věcí které bych tam dnes přidal, ale už to nebudu upravovat. Máš to tam i se zdrojákem.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků