Zásek videa při přechodu z jedné vrstvy do druhé.

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mira 27. 3. 2012 11:07

Zdravím všechny.

Řeším problém s vypálenými dvouvrstvými médii (DVD video), kdy při přehrávání u přechodu z jedné vrstvy do druhé dojde k záseku videa a zvuku na cca 1 vteřinu (max).
První jsem si myslel, že je na vině moje mechanika ale všiml jsem si této skutečnosti i u originálních lisovaných DVD kde je tento zátrh také, sice menší ale je.

Chtěl bych tedy poradit, jakým způsobem mohu vypálit DVD tak, aby bylo hlavní video na 1 vrstvě DVD DL a zbytek (menu atd...) na druhé, případně jak posunout layer break a v čem.
Nebo jakým způsobem se dá ovlivnit které VOB-y se budou zapisovat při vypalování jako první a které jako poslední.

Pozn: DVD DL jsem zatím vypaloval jen v Neru (9xx).

Děkuji. :hm
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 27. 3. 2012 11:39

Prostě při přechodu se musí čočka zaostřit na jinou vrstvu to vždy trvá a pokud je mechanika blbá a trvá jí to ......

Samozřejmě se to dá eliminovat v SW kdy se data načítají do cache a se spožděním se přehrávají pak malý výpadek by neměl být poznat. (samozřejmě jak mechanika vypadne na dlouho tak i cache to nezachrání)

Takže si vyskoušej jiný SW skus nastavit pro mechaniku, v programu větší cache.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 26. 8. 2012 22:12

Skús vypáliť DVD DL trebárs v ImgBurne. Ale ten prechod je normálny pri napálených dvd je vždy viac poznatelny ako u originalu.
Z vlastnej skusenosti viem,že vela závisí od mechaniky,a v neposlednom rade aj konkrétnom dvd médiu.
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků