Kvalitní DVD média?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cannon522 5. 11. 2012 15:28

jedine dvd-ram od panasonicu :D
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 11. 2012 15:36

Drzim se Plextor/Panasonic + Kodak/Verbatim a problemy jsem zatim nemel.

Jeste pouzivam DataLockery, pokud neco posilam postou. Jsou s tim problemy, ale to je duvod proc to delam.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 11. 2012 18:42

Ja uz jsem nevypaloval ... ani nepamatuju. Vazne si nevzpomenu kdy. Vlastne jednou bootCD s memtestem nekde "v terenu" ... a to jen protoze nebyla po ruce flashka na zformatovani.

A pokud pominu tohle, tak ve svem stroji uz mechaniku ani nemam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 11. 11. 2012 19:31

KineCZek: jojo přesně tak, ani v notebooku, ani v PC, ani v HTPC, ani v tátovým PC, ani v ještě jednom PC co tu máme....jediná mechanika je v jednom starým notebooku, když je jo fakt jednou za čas potřeba (naposledy v létě, kdy jsem potřeboval drivery k jedné nabíječce s připojením k USB) a nevím jestli bych to našel někde na webu (prostě čína...)
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 11. 2012 19:56

To jsou ideální reakce ve vláknu: Kvalitní DVD média? :oboze
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mira 29. 12. 2012 22:01

dast01:
Máš pravdu v tom, že média Verbatim už nejsou, co bývala.
Sám mám zkušenost s tím, že po čím více kusech jsou tato média balena, tak tím víc je výroba těchto médií jakoby odfláknutá. Naopak v malých baleních je kvalita o dost vyšší.
To už jsem pozoroval před několika lety.

Já jsem si naštěstí koupil před pár lety DVD+R média Verbatim ve slimu (100 kusů) a mám je doteď a to už jsem tehdy u nich zpozoroval nižší kvalitu oproti tehdejším médiím prodávaných po 10 kusech v tlustých obalech.

Přišel jsem na to tak, že mi najednou z čista jasna začala (tehdejší mechanika) Plextor PX-716A na tato média srážet ke konci vypalovací rychlost.
Tak jsem tehdy provedl měření kvality média - předlisované drážky (Q-Check FE/TE Test)

A výsledky byly takové:

Na grafech jsou vidět 2 křivky.

Modrá křivka znázorňuje tak zvaný TE (Tracking Error) - schopnost udržení optické hlavy v drážce média.
Druhá křivka červená - znázorňuje FE (Focus Error) - schopnost zaostření optické hlavy na médium.

Z posledních dvou grafů jde jasně vidět jak už zhruba v polovině DVD média má optická hlava laseru problémy se při rychlosti 16x udržet v drážce média.
To svědčí jedině o tom, že u posledních dvou médií (pack 100 kusů) je kvalita předlisované drážky o dost horší než u médií po 10 kusech.
Více testů jsem už nedělal, ale náhodně jsem tehdy z onoho packu po 100 kusech ještě vytáhl jedno médium a proměřil jej na kvalitu (poslední graf) a i zde je vidět, že to není o nic lepší.

Poz: Nevím to už přesně ale mám pocit, že pokud křivky v grafu nepřesáhly hodnotu 60, mohla na tato média tehdejší mechanika Plextor PX-716 zapisovat plnou rychlostí.

Verabtim DVD-R 16x (spindl 10pack)
Obrázek

Verabtim DVD+R 16x Lightscribe (tl. obal 10pack)
Obrázek

Verabtim DVD+R 16x (Slim po 100 kusech)
Obrázek

Verabtim DVD+R 16x (Slim po 100 kusech 2)
Obrázek

Nedávno jsem si ještě koupil pár klasických CD médií Verbatim 25 pack spindl a hned letělo několik médií do koše, protože měly kazy v barvivu (viditelné proti světlu).
Takže potvrzuji, že s Verbatim-em to jde u CD i DVD od deseti k pěti.
S Blu-Ray zkušenosti zatím nemám, ale myslím, že to za pár roků půjde podobným směrem.

Jediné co mohu opravdu asi doporučit je kupovat média, když už od Verbatimu tak po malých baleních, případně nejlépe v tlustých obalech po 10 kusech nebo se poohlédnout po jiné značce.
Mira
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axwell 5. 1. 2013 21:45

hej verbatim kupujem max. do 25 pack, vsak ako moze byt mozne 25 pack stoji skoro 2x tolko co stoji 50 pack verbatim zaujimave.

Inak dost dobre su maxell, s touto znackou som sa hodne dlhu dobu nestretol, este pri kazetach asi naposledy a teraz som kupil uz par malych/velkych baleni a su super :)
Axwell
Junior

Odeslat příspěvekod tomasdcz 16. 10. 2014 03:59

mam dva plextory(890/891 vypalujou OK) jeden pioneer (kterej moc dobre nepali:_(

vypaluju na to co se da sehnat levne podle ruznejch slev a tak tdk/verbatim/emtec/sony/

doporucuju vypalovat s verifikaci!!! jinak sony mne asi pred rokem zradili
koupil jsem 4x 50pack a zadna slava jeden padesatkovej sem musel vyhodit skoro celej uplne mizerna kvalita hlavne na konci...(to se mi jeste u jinejch nestalo)

jinak tdk/emtec OK!!!! verbatim jaks taks... a sony uz nekupuju

opravdovej vyrobce se da zjistit pres software v PC
takze sony neni opravdu sony!!!

njn uz to neni co bejvalo vsechno je indie...a JVC uz se nedaj sehnat:_( :shock:
tomasdcz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků