Kvalitní DVD média?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dast01 4. 11. 2012 11:55

Zdravím všechny. Jaká jsou v současné době kvalitní DVD média?
Dlouho jsem používal DVD+R Verbatim, ale ta už nejsou co bývala. Z několika posledních balení jsem jich většinu vyházel. Přešel jsem na JVC, které by měly být od Tayo Yuden, ale v poslední době jsem zjistil, že to žádný zázrak taky není. Po roce jsem koupil znovu Verbatim a je po nich pořád ho...!
Je možné, že jsem koupil nějaké padělky? Jak se to pozná?
Děkuji. David
dast01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannk 4. 11. 2012 12:06

jen naivni dotaz - podle ceho jste vetsinu vyhazel? ja teda kvalitu DVD neresim, protoze na ne nezalohuji, jen obcas prenesu data - a nepamatuji si, kdybych nejaky disk musel vyhodit ... ?
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 4. 11. 2012 12:06

Koupit v pořádném obchodě.....

A jinak DVD upadá prostě na nic to už dnes není proto se nehledí na kvalitu.

Do přehrávačů se dnes cpou různé USB klíče takže DVD nejsou potřeba.

A na zálohování se dnes používá HDD.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 4. 11. 2012 12:35

DVD-R Verbatim kupujeme ve velkém roky a žádnou změnu kvality nepozorujeme, špatné jsem neviděl ani nepamatuji.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jamil 4. 11. 2012 13:14

Ak dnes niekto ešte používa DVD, tak na to musí byť vážny dôvod. V tom prípade asi cena nie je podstatná. Ak sa majú data na DVD aj uchovať tak odporúčam Data Tresor Disc. Podrobný test je tu http://diit.cz/clanek/test-dvd-data-tresor-disc .
Tu sú ceny týchto DVD http://www.alza.sk/data-tresor-disc-dvd ... heureka.sk
Ja sa priznám, že na DVD som za posledných päť rokov napaľoval asi dva krát. Vždy keď som kúpil nový NB, tak som si zálohoval na DVD OS na skrytej partícii.
Ceterum autem censeo, communismo esse delendam
Jamil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dast01 4. 11. 2012 16:51

Když mi vypalovací program ukončí vypalování a zahlásí chybu několikrát po sobě na disku ze stejného balení, když mi jich před tím vypálil X bez problémů, tak asi s těmi médii nebude něco v pořádku.
Pokud si chci občas vypálit nějaký film nahraný rekordérem z DVB-S vysílání v normálním rozlišení, tak na to přece nebudu kupovat BR nebo něco podobného. Prosím teda všechny, kteří by sem chtěli jen psát, jak je DVD zastaralá technologie, aby raději plýtvali časem na něco jiného. Dotaz je podle mě dost jasný. Děkuji za pochopení.
dast01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 11. 2012 17:35

DVD je zastaralá, pro rekordér to hodím na flash klíček.

A kvalita je horší jak kdysi, ovšem jak budeš kupovat značková média tak je to OK.

Pokud mechanika ničí pořád jeden druh média tak je možné že je vadný FW té mechaniky a nechutnají mu nějaké média - třeba použít jiné.

Pokud to ničí pořád tak taky skontrolovat nastavení vypalovacího programu a hlavně zda se nesnažíš zapsat delší stopu jak je na médiu - to je dost častá chyba.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czatlantis 4. 11. 2012 17:56

Zkontroloval bych mechaniku - může mít zaprášenou čočku, nebo už slabej laser
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod dast01 4. 11. 2012 17:59

Už fakt nevím jak to napsat. Myslel jsem, že je to z předchozího textu dost jasné.
Kupuju pořád stejná DVD – Verbatim. Od určité doby mi na ně nejde vypalovat. Určitě to není mechanikou nebo zastaralým FW. Ta média vypadají i na pohled, že je po nich ho.... Jsou tam viditelné kazy v zapisovací vrstvě a taky jsou výrazně průhlednější.
Zkoušel jsem i jedno DVD Verbatim z krabičky a to se vypálí bez problémů a i podle testu kvality je to úplně jiná liga, než to ze spindlu.
Je možné, že to jsou nějaké padělky nebo na to výrobce fakt se.. a nechá si to vyrábět kdekoliv, kde mu to nabouchají za co nejnižší cenu.
Používá tady ještě někdo normální DVD???
dast01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 11. 2012 23:50

Nemáš náhodou mechaniku LG?
Ta obvykle po čase (stačí pár týdnů provozu) přestane číst média Verbatim.
A postupně rozšiřuje sortiment médií, které nesnáší.
Btw:
Dobrý postřeh:
dast01 píše:Je možné, že to jsou nějaké padělky nebo na to výrobce fakt se.. a nechá si to vyrábět kdekoliv, kde mu to nabouchají za co nejnižší cenu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dast01 5. 11. 2012 08:21

Mám mechaniku LG, ale jak už jsem psal, tak jsem zkoušel i Verbatim koupený v krabičce a to se vypálilo bez problémů. I na pohled vypadá v detailech jinak. Na jiné značky pálí taky bez problémů. Jen ta kvalita u těch jiných není taková, jaká u "starých dobrých" Verbatim. V mechanice bych problém asi nehledal.
Vypadá to, že kvalitu DVD Verbatim tady asi hned tak nevyřešíme.
Jaká používáte jiná DVD???
dast01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 11. 2012 08:34

Zkus tvoje DVD v jiné mechanice.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 11. 2012 10:54

dast01 píše:Používá tady ještě někdo normální DVD???
Ano, pálím stále DVD, používám zásadně Verbatim DVD +R, a to jak normální, tak lightscribe.

Problémy s kvalitou nemám.

Mechaniky LG po velmi špatných zkušenostech nepoužívám.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 5. 11. 2012 11:06

Stale palim na DVD fotky, a nemenne zalohy.
Jak na sichte (delame kopie DB do trezoru), tak doma pouzivam Verbatimky.
Doma tyhle:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... V09J0005V0
a na sichte jak koukam tyhle:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... V09J000CKF

Jako prepisovaci DVD pouzivam zase (pro rychlovku mezi DVD, a nebo do DVD rekorderu) tyhle:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... V09J0006IL
Jo, a mechaniky ve stolnich PC mam jen a pouze LG. Jake jsou v notasu, nebo rekorderu netusim.Jeste jsem zadne DVD vyhodit nemusel.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 5. 11. 2012 14:53

S těmi LG je to asi jak kdy, používáme je skoro všude s DVD Verbatim asi 10 let a bez problémů.
Petr_S
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků