Alternativa k DAEMON Tools Lite

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 9. 7. 2016 18:01

Zdravím skupinu,
jakou vhodnou alternativu k DAEMONU byste mi doporučili? Chtěl jsem si pořídit free licenci k novým DTL 10, ale zjistil jsem na http://www.stahuj.centrum.cz v mini-recenzích, že obsahují min 2 agresivní spy/ad/malware.

Ptám se ryze z prac. účelů.

Děkuji za info.
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 9. 7. 2016 18:24

Pokud potrebujes pouze standardni ISO tak nic netreba, tato funkcionalita je soucasti Windows.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod power2 9. 7. 2016 18:41

VirtualClone
power2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 9. 7. 2016 18:52

Používám portable verzi WinCDEmu
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 9. 7. 2016 19:17

Díky za info. Pokud jde o soubory mdx? Má někdo zkušenosti s Total Mounter 1.5?

Hry, které bych rád mountoval jsou mé orig. DII+LoD a D1. DVD/CD jsou hodně jetá. Právě jsem objevil pro D1 luxusní mod Belzebub, rád bych si jej zahrál a nechci si dorasovat disky.
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 9. 7. 2016 22:06

tvoje překážka je právě to mdx, až se ho zbavíš, je volba prakticky lhostejná...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 7. 2016 23:23

Starší verze Daemonu na W10 nefungují? Např. bezproblémová verze 4.49.1.0356 (používám na W7) ?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 10. 7. 2016 07:31

Mám W7-64 bit. Professional. DTL 4.49.1.0356, díky za tip.
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod Polda18 29. 8. 2016 10:34

Já používám s úspěchem ImgBurn. Je zdarma, instalátor neobsahuje žádné viry, spyware, adware. Nepoužívá knihovnu OpenCandy, kterou mnohé antiviry blokují jako adware, neinstaluje další software (například toolbary). Je zaměřen speciálně na operaci s ISO soubory a jinými formáty virtuálních obrazů optických disků, ale lze ho s úspěchem použít i pro přímé vypalování souborů na disk (datové CD/DVD). Má dokonce i vestavěnou funkci na tvorbu CUE sheetu (obraz Audio CD), který ve virtuální jednotce simuluje Audio CD. Obsahuje reference na zvukové stopy (nejlepší by byly WAV soubory v požadovaném formátu - 16bit 44,1kHz stereo PCM) společně s popisem stop (CD-TEXT, pro disk se používá pár Interpret/Album, pro jednotlivé skladby pár Interpret/Název skladby). Netestoval jsem vypálení takového simulačního CUE sheetu na CD, ale mělo by to vlastně fungovat jako konvertor - prostě to ty WAV soubory zkonvertuje do jednolité PCM stopy v požadovaném formátu bez hlavičky (čistá audio data) a přisype k nim dodatečná data s odkazy na jednotlivé hudební stopy (v Průzkumníku se ukazují jako Track 1.cda atd.). Jak říkám, netestoval jsem to, takže nevím. Každopádně při tvorbě virtuálního obrazu Audio CD z fyzického disku to vytvoří pár souborů: *.BIN a *.CUE - to je další formát CUE sheetu - odkazuje na binární soubor se značkami. CUE sheet vlastně simuluje soubory *.CDA, které fungují jako ony značky pro jednotlivé hudební stopy. Při použití WAV souborů v požadovaném formátu (PCM 16bit 44,1kHz stereo) je možné vypálit tzv. stego-audio CD (do souborů WAV v požadovaném formátu ukryjete data a takto modifikované WAV soubory použijete pro vypálení audio CD). Důležité je si zvlášť připravit tyto soubory. Jestli mají mít hudební stopy mezi sebou mezery, udělejte tak v audio-editačním programu. Dobré je mít tak 1-2 sekundy ticha za každou stopou (i tou poslední). Koncertní CD je ideální bezešvé (tedy jednotlivé stopy na sebe zvukově navazují). Stopy nejlépe pojmenujte Track #.wav (kde # je číslo stopy bez nuly před jednociferným číslem stopy). V nastavení CUE sheetu pak zrušte přidávání mezer (nastavte 0). Hlavičky WAV souborů se zruší, ale to nevadí, protože data zůstanou nezměněna, takže po rekonstrukci WAV souborů se stejné hlavičky znovu sestaví. Soubory WAV nesmí mít doprovodná metadata (názvy stop, interpret, album, atd.), která se při konverzi ztratí. Při rekonstrukci totiž musí být přítomna původní data kompletní (tedy včetně doprovodných metadat, pokud byla, což nelze zaručit). Soubory originální i modifikované budou znít úplně stejně. Úplně stejná data modifikovaných souborů (audio data bez hlaviček) budou i na CD, takže nikdo nepojme podezření, že CD vlastně nemá jen hudbu...
Polda18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hrabe.x 29. 8. 2016 11:38

Nedávno jsem se k Daemonu lite vrátil. Funguje bezvadně. /W7/. Žádné breberky u toho nemám, asi jsem je při instalaci zakázal, už si nepamatuju. Verze 10.4

-- 29. 8. 2016 12:57 --

Ted jsem to schválně zkoušel, to jsou pěkní šmejdi :-) "lištička seznam..." instaluje se to automaticky. Určitě ale ten DT půjde stáhnout od jinud, bez příslušenství.
hrabe.x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 8. 2016 12:07

Sice ten SW nepouzivam, ale je problem primo v nem nebo spis v tom odkud to tahas? Nejak se mi nezda, ze by sam vyrobce toho SW pridaval seznam bordel.

Tohle je vec kterou proste nechapu, ze v roce 2016 stale nedokazal M$ nejak rozumne poresit. Ano, v tomhle jsou widlous milove kroky ZA linuxovymi distry s jeho repository systemy.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hrabe.x 29. 8. 2016 12:18

ze stránek stáhneš jen nějakéj několik set KB velký instalátor, který se o zbytek postará. Krom bordelu od seznamu milostivě přidá i oroginál program, který chceš instalovat.
hrabe.x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saruman 29. 8. 2016 14:53

D2+LoD s najnovšími patchmi a full inštaláciou nepotrebuje CD v mechanike!
saruman
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků