Audio CD na DVD?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Polda18 22. 8. 2016 18:05

Zdravím. Dostalo se mně do ruky DVD, které bylo NEPOPSANÉ. Prostě na první pohled vypadá jako prázdné. Dal jsem ho do počítače a vyjelo mi tam okno s 21 soubory na disku. Soubory mají příponu *.CDA, což značí, že se jedná o Audio CD. Nicméně jej nelze ani za pomoci WMP ani za pomoci VLC přehrát. Dokonce i konvertor formátů, který umí konvertovat Audio CD do zvukových souborů, si s tím neporadí :( Já nevím, co na tom disku je, a přijde mi docela škoda ho vyhazovat, protože ho můj nynější software neumí přehrát :( Neexistuje nějaký software, který by Audio CD formát na DVD uměl přehrát? Možnost konverze by byla výhodou. Níže přikládám screenshot obsahu DVD. Z těchto souborů není vůbec patrné, o co se vlastně jedná. Nicméně asi tuším, dle přiloženého CD, které popisek má.
Přílohy
AUDIODVD.JPG
Screenshot obsahu neznámého DVD ve formátu Audio CD
Polda18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 22. 8. 2016 18:27

Spíš bych si tipnul, že to nějaký expert vypálil prostě tak, že tam přetáhnul ty .cda soubory. Což nijak nemůže fungovat.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polda18 22. 8. 2016 18:32

Zkusím udělat datový otisk disku (surová data) a uložit je jako obraz Audio CD (*.BIN + *.CUE) - pokud to tedy ImgBurn zvládne. Z toho už by mělo jít nějak těžit.

-- 22. 8. 2016 19:48 --

Tak je to tak, jak říkáš - nakopírovaný *.CDA soubory :D :D ImgBurn to totiž evidoval jako datové DVD (souborový formát byl však CDFS), takže ani vynucení uložení jako *.BIN souboru jakožto Audio CD obrazu (společně se souborem *.CUE) nepomohlo. VLC přehrávač jej nedokázal přehrát a soubor se choval jako archivní formát (archivační program ho normálně otevřel jako normální ZIP, společně s těmi *.CDA soubory). DVD putovalo do koše. Díky :D
Polda18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 8. 2016 09:52

Jednoduše do 1k velikosti se waw písnička nevleze :-)

Prostě je to datové DVD s CDA soubory které neobsahují zvukové stopy - prostě špatně vypálené.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Polda18 29. 8. 2016 10:00

@sorban:
No tady jde o to, že když si zobrazím normální Audio CD v Průzkumníku, tak na mě vybafnou právě ty *.CDA soubory, který fungujou jako jakýsi odkaz na různá místa ve zvukových datech. Navíc jakýkoliv uzavřený disk (CD/DVD, ať už se jedná o Audio CD nebo datové CD, nebo je to DVD video nebo datové DVD), tak vždycky ukazuje nulové volné místo a celý disk zaplněný (tedy celá kapacita disku využita, i když to tak není). Takže mě zmátlo, že na DVD jsou stopy Audio CD, ale disk se nenabídl k přehrání. Tak jsem začal pátrat. Když to nešlo přehrát, tak mě bylo podezřelý, proč. Proto jsem se tady taky zeptal.

BTW: DVD by mělo formát Audio CD zkousnout, ne? Nezáleží přeci na médiu, ale na formátu. V DVD přehrávači bych DVD ve formátu Audio CD měl být schopen přehrát (funguje jako normální CD, ákorát s vyšší kapacitou). Jistěže přenosný CD přehrávač (kazeťák s CD komůrkou, třebas) to nepřehraje, když na to nemá odpovídající vybavení. DVD přehrávač a zvlášť počítač by to měl zvládnout přehrát. DVD přehrávač doma máme, takže pokud to přehraje ten, pak je DVD ve formátu Audio CD v pořádku...
Polda18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 29. 8. 2016 18:35

Jak bych to popsal.

Prostě to DVD máš vypálené jako datové kde jsou soubory CDA.


U audioCD žádné soubory nikdy nebyly a nikdy nejsou takže PC nemůže žádné soubory zobrazit, to že průskumník windows zobrazí nějaké soubory CDA je jeho blbost (ve skutečnosti to nejsou žádné soubory, ale spíš bych to přirovnal k zástupcům).

No a pokud vypálíš zástupce a nemáš tam ty data tak máš smůlu a ty data tam prostě nejsou.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jozefjodo 13. 9. 2016 15:59

takze to DVD mozes asi vyhodit a uz ti nikdy na nic nebude
jozefjodo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků