Nefunguje CD-rom (win 10)

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomato4 18. 3. 2017 15:25

Dobrý den,
mám již delší čas problém se svojí DVD romkou. Po zakoupení všechno fungovalo dobře (cca 2 roky). Pak nastal problém s windows a byl jsem nucen provést čistou instalaci... Od té doby mi nefunguje (dvd). Když do ní vložím cd, tak se chvíli točí a pak zastaví - pc nic neohlásí a o cd vůbec neví. Nevím co s tím dělat. Ovladače jsem se pokoušel sehnat, ale nikde nemůžu najít (nachází mi na jiné romky). Tak nějak jsem to moc neřešil až do teď (od nové instalace uběhlo cca půl roku) - přestal fungovat Daemon tools. Když vložím iso, tak mi jej připojí, ale když chci ten virtuální disk v exploreru otevřít, tak mi hlásí, že windows nemá přístup k této složce... Tímpádem už nemám možnost otevřít jakýkoliv disk. Nemáte někdo nějaké rady?
Notebook - Lenovo Z50
DVD rom - HL-DT-ST DVDram gua0n
OS - Windows 10 Home
tomato4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 3. 2017 17:35

Kde jsi spáchal fatální chybu?
Nacpal jsi do OS nekompatibilní nízkoúrovňový sw:
tomato4 píše: Daemon tools

Co s tím?
Standardní postup:
1) Boot ze záchranného média.
2) Připojení externího média se zálohou W10.
3) Obnova OS ze zálohy z doby před instalací nesmyslů.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomato4 18. 3. 2017 18:04

Výborný... upřímně, nechce se mi přeinstalovávat windows, protože to je pro mě dosti složité (zálohy atd.)... A kdyby DT byl software, který jen "ničí" počítače, tak proč by si jej tolik lidí instalovalo??? moc mi tahle teorie nesedí...
tomato4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod herma 18. 3. 2017 21:46

Když nechceš radu tak proč sem lezeš?
A ano, DT a jiné virtuální mechaniky jsou zlo které tu a tam doserou celý os.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod tomato4 19. 3. 2017 00:21

Samozřejmě beru tuto radu na vědomí... pokud to nepůjde jinak...
tomato4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harrym 19. 3. 2017 08:21

Daemons Tools je zlo. Navíc, mám ten dojem, Windows 10 již dokáží připojit ISO jako virtuální disk, nativně.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomato4 19. 3. 2017 14:23

Ano to jde... ale to jsem zjistil teprve nedávno...
tomato4
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků