[Delphi] how to publish web application

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dyžon 30. 9. 2018 12:07

Čau,
zkouším webaplikaci, a nemůžu najít způsob, jak ji dostat na svůj web. kde nastavit serverHost, userName, nebo passWord.
vytvořil jsem jednu pomoci IntraWeb / Intraweb Application
vytvorilo se mi několik unit, mezi nima i 'ServerController.pas'
, kde jsem myslel, že nastavím potřebny udaje, ale bohužel.
po kompilaci se mi vytvoří pouze .exe soubor a spustí se to na locanim serveru.
jak můžu nastavit server na nějakej můj hosting ??
když jsem něco dělal ve wysivyg editoru, tak tam šlo nastavit server options a všechno se poslalo rovnou na hosting. navíc mi kompiloval přímo soubory .html, nebo .php a podobne.
je mi jasný, že wysiwyg editor je úplně něco jinýho, než delphi, proto bych vás chtěl poprosit o nějakej popis, jak se to dá udělat.
na netu jsem našel třeba tohle, což je super tutorial od Alister Christie, ale bohužel v něm neukazuje, jak to potom dostat na svůj vlastní web.
jde to vůbec strčit na hostingy jako WebZdarma, Active24 nebo Wedos ??
děkuju.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 30. 9. 2018 19:30

Nejde.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dyžon 1. 10. 2018 08:51

díky za sice stručnou, ale jasnou odpověď.
zřejmě se dá tohle použít jenom na nějakou domácí síť a podobně.
hmmmm... to je škoda, vypadalo to dobře.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 10. 2018 10:15

Dá se to klidně použít i pro web vystavený na Internet. Ale hostingy tohle obvykle nepodporují, takže si to můžeš dát prakticky jenom na vlastní server.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dyžon 2. 10. 2018 12:55

aha, hmmm ...
mám jeden takovej jednoduchej NAS, ale ten nepodporuje firebird a podle mě ani žádny jiny připojení k databázi (WD_MyCloud (2Tb)).
je tedy nějaká možnost, jak vytvořit aplikaci, která se odkudkoliv připojí k databázi na netu (kam tu databázi nahrát) ??
ted zrovna zkouším vytvořit v php načtení a uložení do MySQL databáze na hostingu.
celkem se daří, mám momentálně zatím jen problém s načtením pole (TEXT, stejny jako BLOBtext) do TextArea.

i když je to jak bagrem hrabat listi, tak jsem si říkal, že bych do aplikace strcil TWebBrowser(visible:= False) a prostě bych tam ty data načítal a ukládal přes něj ..
nemám to domyšleny, takže se možná zase na něčem seknu, ale tahle myšlenka se mi líbí, protože budu mít kromě aplikace na úpravu databáze i webovky a uživatel si může vybrat, co je mu pohodlnější ....

v databázi na hostingu se dá povolit IP stroje, kterej se k ní připojí (pouze staticke IP)
vůbec tomu nerozumím,ale nedal by se třeba vytvořit nějakej proxiserver v aplikaci se statickou IP, přes kterej by se dalo připojit na hosting ...
každýmu uživateli by byla přidělena pevna proxy IP a ta se pak manualne povolí na hostingu.
ale to je asi úplná blbost, jak píšu, vůbec se v tom nevyznám ...
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 3. 10. 2018 18:42

No nevím, asi by to nějak šlo, ale přijde mi to jako drbání pravou rukou za levým uchem. Určitě bych tu desktopovou aplikaci nedělal tak, aby přistupovala přímo do databáze. Spíš bych šel cestou nějakého API.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků