Programování CNC strojů

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eichbaum 5. 9. 2011 14:32

Kdo má k tomu co říct, může, budu rád. Potřebuji o CNC programování vědět co nejvíce, chystám se dělat tuto činnost u houdka . Jde zejména o programování laserů od firmy Trumpf a programování ohraňovacích lisů Amada, Promecam, Trumpf, Megobal. Díky
eichbaum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 6. 9. 2011 07:58

Tak až budeš vědět co tom chceš vědět, tak to napiš. Tohle je příliš obecná otázka.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumcajs1968 6. 9. 2011 09:03

Obávám se, že k programování CNC strojů budeš potřebovat:
- schopnost čtení technické dokumentace v oboru strojírenství
- schopnost pracovat s programem pro 3D modelování nebo alespoň 2D konstrukční kreslení, odměřování rozměrů, úpravy, optimalizace chodu nástrojů
(na soustruhu do obrobku rýpneš šroubovákem "takhle šikmo trošku nahoru a bokem" .. a je to) CNC mašině musíš přesně nadefinovat, jak má kterou operaci provést, přitom nesmíš zničit příliš mnoho obráběcích nástrojů v ceně mnohdy i několika tisícikorun za kus
Často chtějí po programátorovi vypracování technologických postupů pro obsluhu.
Samo, je jiné dělat pro CNC frézy či soustruhy a něco jiného pro lisy. Požadavek přesnosti a znalosti technologií je obdobný.
Nedělal jsem to, ale pracoval jsem ve fabrice, kde se tyto mašiny používaly.
P.S.: mohl bys tu firmu upozornit, že mají na webu nefunkční tlačítko pro položku "Pálení laserem". :-) Třeba si uděláš očko jako pozorný čtenář.
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená,
že po mně nejdou.
rumcajs1968
Junior

Odeslat příspěvekod lego1992 23. 11. 2011 20:05

Hodí se programy na naučení F2000 a S2000

v případě zájmu napiš na e-mail : vlada-92@seznam.cz
pošlu nějaký dokumenty co a jak
lego1992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod I_Love_MySQL 24. 11. 2011 18:29

Programovanie CNC strojov je asi to najjednoduchšie a povedal by som, že je to už len čerešnička na torte. Najdoležitejšie je vedieť čítať technickú dokumentáciu, vedieť pracovať s CAD/CAM popr. CAPP a samozrejme dokonale poznať technologiu (napr. pri obrábaní rezné pomery, atď.)
I_Love_MySQL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bench2104 22. 10. 2018 21:12

Ahoj
Prodávám hydraulické tabulové nůžky , ohraňovací lisy a ohraňovací nástroje s upínáním Amada. O programování toho vím docela dost, tak jsem k dispozici
bench2104
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků