Výběr jazyka, knihovny

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dominatorcze 14. 5. 2019 19:46

Zdravím,
mám dotaz ohledně knihoven. V C++ jsem skončil někde u tvorby ručně vytvořeného spojového seznamu, dynamického pole - vektory, nějaké to OOP a teď bych se chtěl začít učit už něco použitelného. Bohužel si pořád nemůžu vybrat a pořád přeskakuju z jednoho jazyka na druhý, z knihovny na knihovnu. Je podle vás jednodušší se naučit nějaké to GUI např. WPF, Qt, Swing nebo je stejně obtížně naučit se knihovnu pro tvorbu her např. SFML ? Obtížné rozumějte přívětivost pro začátečníka a hlavně kvalitu a kvantitu tutoriálů. Jsem teď na střední škole a vůbec se nedokážu rozhodnout co se učit. Vyplatí se vůbec v tom C++ pokračovat a učit se v něm nějaké další knihovny např. Qt ? Nebude lepší C# nebo Java a učit se nějaké to GUI v nich ? Jednoduše když dojdu ze školy chci se učit věc, která bude mít kvalitní tutoriály, zároveň nebude nejtěžší - takový DirectX nebo OpenGL pro začátečníka asi není úplně vhodný a zároveň budu vědět, že se učím něco, po čem je poptávka. Ještě mě napadla tvorba webu, ale někdo říká, že to dnes dělá každý druhý a že se uchytí jen ti nejlepší. Kde je pravda ?

Děkuji za odpovědi.
Dominatorcze
Kolemjdoucí