Jaký programovací jazyk zvolit pro daný účel?

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Siopaulo 1. 11. 2017 09:38

Rád bych naprogramoval aplikaci pro webové prostředí a to samé, aby fungovalo jako aplikace v mobilu. Na stránce nebo v aplikaci by byl obrázek (bitmapa, rastr) do kterého by příchozí návštěvníci mohli něco online zakreslit (pixelový bod, či čáru dle vybraného nástroje a barvy). Obrázek by se tak průběžně ukládal a uchovával zásahy návštěvníků. Mám zkušenosti s programováním ve Visual Basic v Excelu a vím, že programování jako takové zvládnu. Otázka tedy je jaký vhodný programovací jazyk zvolit pro daný účel? Napadají mne jazyky C# .NET, Java nebo JavaScript. Jde o to kde hledat ty správné ovladače, knihovny, které by mi při práci pomohli. Děkuji.
Siopaulo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 1. 11. 2017 12:19

Má-li to být web, udělaj to s pomocí webových technologií. To znamená HTML + CSS + Javascript.

Nemusí to být teda nutně javascript, klidně CoffeeScript, Dart nebo cokoliv jinýho, co se kompiluje do JS.
Případně prubnout něco s WebAssembly.

Výhodou webu je, že to poběží prakticky všude (mobily, počítače atd)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Siopaulo 2. 11. 2017 16:59

Díky za odpověď, trochu si o tom ještě počtu a chci začít experimentovat s Javascript, canvas a SignalR .. nevím jestli ASP.NET bude také potřeba. Ještě se ozvu jak se posunu dále. Pak i možná v jiném topicu :-)
Siopaulo
Kolemjdoucí