Generátor náhodných čísel kromě

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod suk 26. 8. 2018 16:06

JanFiala: No, v takovem pripade bude zase "rozbita" distribuce pravdepodobnosti ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 26. 8. 2018 17:25

suk píše:JanFiala: No, v takovem pripade bude zase "rozbita" distribuce pravdepodobnosti ;)


A co by na tom mělo být rozbitého? To, jestli si náhodně sáhnu pro interval a pak si z vybraného intervalu vezmu náhodné číslo? Pokud to bude pro normální účely a ne pro nějakou kryptografickou zakázku pro CIA, pak to bude úplně dostačující.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 26. 8. 2018 19:45

Tady jsou ty dva intervaly skoro stejne velke, takze by to bylo v pohode. Pokud by byly vyrazne jine velikosti, tak by tenhle algoritmus byl k nicemu.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 27. 8. 2018 09:39

Pokud by nebyly velikosti intervalů stejné, musel by se tomu přizpůsobit i výběr intervalu. Např. pokud by byla první část 4x větší, tak generovat hodnoty 1-5 a druhý interval vybírat pro jednu hodnotu, pro ostatní ten první.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 28. 8. 2018 20:23

JanFiala: jasne, to je pravda. Takze v tomhle ohledu pisu nesmysly ja, omlouvam se :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 29. 8. 2018 07:24

Kdyz budu hnidopich, tak v soucasne verzi ma jeden interval o prvek vic, nez druhy. Takze to rozlozeni pravdepodobnosti porad nebude "spravne". Pro normalni pouziti snad OK, pro kryptografii a losovani Sportky by to asi neproslo ;-)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 29. 8. 2018 14:19

Kdybych to chtěl udělat komplikovaněji a bez "nesprávného" rozložení pravděpodobnosti, pak by stačilo pole, které bych naplnil pouze těmi prvky, které mě zajímají. Náhodné číslo by sloužilo jako výběr indexu pole. Pak bych mohl mít x různě velkých úseků.
Všechno je to jen o náročnost řešení vs to, co od toho očekávám.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 29. 8. 2018 14:23

Vsak ja vim, psal jsem to stejne o stranku zpatky (narocnost reseni vs. ocekavani)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků