Tvorba WWW ve volném čase jako student

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The Law 20. 1. 2016 16:21

Jak je to v současné době se studenty a tvořením WWW stránek ve volném čase, které jsou následně prodány za určitou sumu? Je potřeba k tomu živnostenský list nebo je to zbytečnost a jde to i na "černo", respektive dohoda o provedení práce a záleží na dohodě se zákazníkem?
The Law
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kanabis 20. 1. 2016 16:46

DPP i jenom na ruku lze. Na ruku ale doporučuju jen důvěryhodným osobám. Samozdřejmě jsou zde nějaké limity na částku, do které se nemusí platit daně a všichni přece rádi platí daně a tak si to pohlídají. :)
PC(Win10): Intel i5-3750K 4,5Ghz, Noctua NH-D14, Asus P8Z77-M PRO, 16GB RAM, GTX 1070 Gaming X,Seasonic P-760, SSD Crucial M4 128GB, FD Define R4
NB(OSX): Macbook Pro retina early 2015, Intel i5 2,7Ghz, 8GB RAM, SSD 256GB
kanabis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 1. 2016 18:18

Co presne mas za problem s ZL?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jmatus 20. 1. 2016 18:54

Zejména z pohledu daní záleží na tom jestli ty WWW stránky tvoříš během přednášek anebo v tom volném čase. Pokud to děláš během přednášek, tak si koleduješ o vyhazov ze školy a pokud to děláš ve volném čase a ještě jako student, tak si dostudoval....... A tohle opravdu studuje, pravděpodobně vysokou školu.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Law 20. 1. 2016 19:05

Můžu se zeptat, čím vás můj dotaz tak pohoršil, že jsem si vysloužil tak jedovatou odpověd, pane Jmatus? A ano, studuji vysokou školu ekonomickou a je mi jasné, že "správně" bych ten ŽL (nejspíš) měl mít, ale všichni milujeme daně.
The Law
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kysa 20. 1. 2016 19:36

Student yysoké školy ekonomické se ptá na počítačovém fóru, jak si může přivydělat? Tady je něco špatně. Nemělo by to být naopak? Kdyby to byla střední škola, možná bych ještě zavřel oko, ale vysoká?
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radeksss 20. 1. 2016 21:21

Špatně tedy opravdu něco je - totiž představy, že každý kdo chodil či chodí na VŠE se vyzná v daních a podnikání. Je to podobně, jako kdyby každý kdo chodil či chodí na medicínu musel umět trhat zuby či operovat žlučník a nebo každý absolvent ČVUT-FEL musel umět krimpovat kabely. A nebo třeba student informatiky na VŠE by musel umět něco z měnové politiky a nebo platebního styku a nebo vědět, jak se zaúčtuje stádo dojnic.:-)

Na žádné škole se nenaučí "jak podnikat". Maximálně můžete chodit na dobrou školu a udělat si během studia kontakty.

Jinak správná odpověď je dělat to dohodou s limitem 300 hodin. Teď jsem tohle zrovna řešil a poradila mi to ženská se SŠ, stejně jako mi dělá daně - je naprostá hovadina tohle sledovat skoro 20 let po promoci a říká se tomu dělba práce.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 20. 1. 2016 21:38

To co popisuješ je specializace.
To o čem píšu já je obecný přehled.
Takže pokud budu chtít poradit jak vytvořit web, půjdu se zeptat na fórum o pc/internetu. Pokud budu chtít vědět co a jak s financema a podnikáním, půjdu se zeptat na fórum o financích a podnikání. Třeba http://forum.finexpert.e15.cz/index.php
ono je totiž jedno, jestli bude tvořit web, nebo bude po večerech uklízet kanceláře.....
Nebo si to myslím špatně?
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Law 20. 1. 2016 22:22

Na pc webu v sekci o tvorbě webu je větší šance že najdeš někoho kdo má skutečnou zkušenost s tím jak to chodí a jaké jsou praktiky v daném oboru, než jen teoretiky a pisálky na finančním foru, kteří mají tak maximálně nastudovaný zákon a jak by to mělo být v širokém záběru. Kdybych chtěl vědět jak to je podle zákonu, tak si přečtu zákon.
The Law
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 1. 2016 22:49

Takhle, jak to funguje s danema najdes jednoduse Googlem(osvc student dane odvody - takhle bych se ho zeptal ja).

Zivnostak te jako studenta v zasade o moc neochudi a jistota je kulomet.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod enjay 4. 2. 2016 12:38

Pokud budeš mít ŽL, což je asi nejschůdnější varianta, tak si dávej pozor, ať nespadneš do placení zdrávky a socky. Nevím přesně jaké jsou na to limity, pohledej Google.
"Člověk je bohatý tehdy, když si může koupit něco co nepotřebuje."
enjay
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků