PHP, EET a vše okolo

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zbynas 24. 3. 2017 21:51

Je nějaké snadné řešení, jak do vlastního systému, co jsem si v PHP naprogramoval, připojit ho k EET? Je někde hotový nějaký zdroják nebo knihovna, co by šla použít? Případně poskytuje někdo EET internetovou pokladnu s tím, že by mě poskytl pouze zprostředkování mezi mým systémem, (který jede na normální adrese online) a systémem finanční správy? Že bych mu třebas odeslal data a on mě nějak vrátil FIK.

Nebo pokud je to náročnější, byl by někdo ochotnej za nějakou rozumnou sumu to tam implementovat?

K tomu ještě je nějak potřeba vymyslet tiskárnu, jak udělat html stránku, na které bude vygenerovaná účtenka, v jakém to musí být "formátu", aby to klasická tiskárna na kotoučky pobrala?
hlavní auto: Škoda Octavia II rv 2013 kombi 1.6 TDI 4x4 full palba
druhé auto: Subaru Legacy III rv 2001 kombi 2,5 benzin awd tramvaj
NVidia GTX 580, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 200 Mbps, Upload 20 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
Zbynas
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 25. 3. 2017 04:40

Před časem jsem tu zahlédl tohle: viewtopic.php?f=915&t=1260816 zkus se tam podívat zda ti to nějak nepomůže.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 3. 2017 10:13

definuj pojem "rozumna cena".
nekde existuje nejaky projekt eet api - ale prijde mi ponekud nestatne davat nekomu pristup do vlastni datovky.
dale na githubu jsou nejaky php eet projekty.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 25. 3. 2017 10:50

1) Ano, knihovna je a s velkým úspěchem ji používáme v našich projektech: https://github.com/ondrejnov/eet
Jinak když jsem teď koukal, postupem času se jich objevilo víc, takže stačí hledat "EET github" a můžete zkoušet ;) Pamatujte však, že odeslání dat a vrácení FIKu není vše.

2) Vymýšlet tiskárnu je nesmysl. Tiskárny jsou vymyšlené a standartizované. Jediné co potřebujete je koupit si jednu z nich a zkoušet jak naformátovat text, aby na ní šel vytisknout a vypadal tak jak si přejete.

Osobní doporučení - vykašlete se na to. Je tam spousta situací, jejichž řešení si musíte najít a správně implementovat (protože knihovna řeší jen tu komunikaci, nikoliv samotnou implementaci do Vašeho systému). Pokud se tedy musíte ptát na to zda existuje nějaká knihovna, lze objektivně pochybovat, že budete schopný si vyhledat jednotlivé zákony, metodické pokyny případně volat na GFŘ s metodickým či technickým dotazem, abyste vše správně do svého systému implementoval.
Neberte to prosím jako nějaký egoismus z mé strany. Jen jsem si tímhle prošel, vidím že máte problém už u toho nejjednoduššího kroku celého postupu a nedovedu si představit, kolik škody by mohlo Vašim klientům vzniknout, kdybyste jim to takhle splácal na koleně.

Pokud byste však měl konkrétní dotaz na nějakou situaci, klidně dejte vědět. S drobným rozhodováním jak mají věci fungovat rád poradím. Nebudu Vám to však celé psát, protože v takovém případě bych si musel říct o víc než "rozumnou sumu".

@karlos: zadny pristup do datovky neni treba. Nechapu jak zrovna vzdelany clovek jako Vy muze uverit takovemu nesmyslu. Pokud nekdo implementuje EET na zakazku tak normalne pracuje s testovacim certifikatem na neprodukcnim prostredi. Jakmile je vse hotovo, jen prehodi konstantu a zakaznik si nahraje vlastni certifikat. Vyvojar tedy nedostane zadne citlive informace do ruky.
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod Zbynas 26. 3. 2017 13:43

Děkuji, omrknu ty knihovny, beztak nepředpokládám, že se mi to podaří implementovat, jelikož v PHP apod. fakt zas tak dobrej nejsem a budu to muset nechat někoho udělat. Už sem rovnou můžete psát nabídky s cenou :)
VINOTÉKA U FREJKA
Zbynas
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 3. 2017 15:24

Jak by nekdo asi mohl psat nabidku kdyz netusi vubec nic o vasem systemu?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbynas 1. 5. 2017 11:23

Mám vlastní systém, který jsem si naprogramoval přesně dle mých potřeb (v PHP).

Co potřebuji:
- jednu stránku, na kterou budu odesílat veškerá potřebná data (vč. cesta k certifikátu) POST formem a ta zařídí odeslání na berňák, až dostane zpět FIK a BKP, přesměruje se zpět na mojí jinou stránku s POST datama (FIK, BKP), které si už sám uložím a vytisknu.

Tel: 704 061 164
E-mail: zbynas@atlas.cz

Preferuji e-mail, pokud nemáte nějaké náročnější dotazy, co byste chtěli vyřídit po telefonu :)

Díky :)
VINOTÉKA U FREJKA
Zbynas
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor