Font - upřesnění

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Irbis9 19. 5. 2017 19:38

Zdravím.
Hledám font, který by vypadal přesně jako text na obrázku. Nástroj na internetu font identifikoval jako Baskerville.
Skoro by seděl. Ale jsou jiná písmena:
K (velké i malé), Z (velké i malé), velké J
Obrázek

Nevíte, co přesně je to za font? Nebo kde by mi mohli přesně identifikovat tento font?
Irbis9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 5. 2017 06:25

Nejjednodušší cesta zjištění názvu písma je podívat se do tiráže té knihy, tam obvykle bývá uvedené, jakou sadou (sadami) písma byla vysázena. Ovšem zejména v případě, že by se jednalo o font některého českého tvůrce z totalitní doby, tak nemusí existovat v digitální podobě. Ale třeba budeš mít štěstí.

(Jo a na tom obrázku máš DVA TYPY FONTŮ (horní nadpis je vysázený jiným fontem), tedy pro nějakou automatickou detekci je nevhodný.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nofire 22. 5. 2017 11:14

Můžeš taky použít nějakou službu on-line. Nahraješ tam obrázek s písmem a script se pokusí najít příslušný font. tyhle služby najdeš třeba tady: http://www.benni.cz/zjisteni-nazvu-fontu/

Ahoj
Ve víně je pravda... ale ve kterém ? Stále ho hledám.
nofire
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Irbis9 22. 5. 2017 22:03

vladimir píše:Nejjednodušší cesta zjištění názvu písma je podívat se do tiráže té knihy, tam obvykle bývá uvedené, jakou sadou (sadami) písma byla vysázena. Ovšem zejména v případě, že by se jednalo o font některého českého tvůrce z totalitní doby, tak nemusí existovat v digitální podobě. Ale třeba budeš mít štěstí.

(Jo a na tom obrázku máš DVA TYPY FONTŮ (horní nadpis je vysázený jiným fontem), tedy pro nějakou automatickou detekci je nevhodný.)


Díky za radu. Podívám se, snad tam něco bude.
(To jsem si ani nevšiml, že horní je jiný. Každopádně toho jsem si zatím nevšímal a podle něho nehledal.)
Irbis9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Irbis9 23. 5. 2017 10:28

Tak vzadu byl font napsaný.
Jedná se o Baskerville monotype.
Irbis9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 5. 2017 14:53

Monotype Baskerville je ten nadpis nahoře. To, co tě zajímá, je Monotype Baskerville Italic. Podle této ukázky je to on.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Irbis9 23. 5. 2017 16:30

Ano, jistě. Mně šlo o celý font. Když jsem se ještě díval na jiné varianty Baskerville, tak třeba normální font byl stejný a rozdíl byl právě v kurzívě. Na té mi záleželo.
Skoro stejný je ještě původní Baskerville. Škoda, že aspoň ten není někde volně k dispozici.
Irbis9
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků