Rozlišení monitoru / startovací šířka pro web design?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gore.m 21. 8. 2017 10:50

Po tom co jsem dodělat design nového webu na mém notasu s rozlišením 1600x900, včetně doladění css (media queries atd) jsem zjistil, že na nejpoužívanějším rozlišení 1366×768 design nevypadá příliš pěkně... všechno vypadá moc velké... obrázky, negativní prostor, typografie atd...

Udělal jsem chybu hned na začátku? Měl jsem si nastavit rozlišení na 1366×768 a definovat maximální šířku kvůli rozlišení obrázků?

Jaké startovací "nastavení" používáte pro responzivní design?

Díky
gore.m
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 8. 2017 05:17

Pokud děláš responzivní design, tak můžeš mít ne jedno startovací rozlišení, ale mít CSS pro určité rozsahy rozlišení. Tedy to, co máš, necháš pro šířku prohlížeče přes 1300 a můžeš začít odlaďovat další sekci CSS pro šířku prohlížeče menší než 1300 a pak třetí třeba pro rozlišení pod 1024 nebo 800 (má smysl pro staré telefony).

Vymazlit opravdu dobrý responzivní design je dřina, dává smysl koupit třeba za 50 dolarů hotovou šablonu.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gore.m 23. 8. 2017 07:06

Hm...
Právě, že me zarazilo, že ten design vypadá dobře nad 1400 a pod 1024px ale mezi tím nic moc.
Není to spíš tím, že jsem si měl ve Photoshopu zvolit nižší startovací průměrnou šířku - jako zaklad - třeba 1200px (mel jsem 1340), pak z toho vyjít a najít maximální koukatelnou šířku s CSS? Tak aby nejpouzivanejsi rozlišení byli vzhledově konstatni?

Pro mobilní design je milion tutoriálu, ale jak správně začít design pro notebooky desktopy nikde nic :-( Přitom rozpětí rozlišení, je tak velké, že "zavděčit se všem" a zorientovat se v tom snad ani není možné...
gore.m
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků