Fáze programování po wireframu/prototypu

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod djkubas91 16. 11. 2017 20:14

Ahoj,

pro většinu z vás to bude asi triviální dotaz, ale docela jsem se zaseknul a rád bych vás poprosil o radu a pár zkušeností.

Věc se má takto - umím naprostý základy programování a rád bych se v tom zdokonalil. Proto jsem si řekl, že si zkusím naprogramovat vlastní jednoduchou appku.

Aktuálně jsem ve stavu:
- vím co udělat (mám svoje zadání),
- vím jak to má vypadat (mám wireframe a prototyp),
- vím jaké technologie k tomu použít (PHP, MySQL a Bootstrap - všechno co chci, půjde v základu udělat jen s těmito technologiemi, postupně se přidá JavaScript a případné další frameworky),
- vím kde najít zdroje

Jak tedy ale začít s konkrétním programováním? Udělat podle protoypu design a v něm potom nahrazovat statické prvky dynamickými? Anebo naopak začít s programováním funkcionalit a design dodělávat nakonec do surové, nevystylované stránky? Všechny návody, které jsem k procesu programování našel v podstatě po fázi prototypování skáčou na "developement" bez bližšího vysvětlení sturkutry tohohle porcesu.

Jak ve vývoji "na zelené louce" postupujete vy?
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Just_jo 16. 11. 2017 20:25

Záleží na konkrétním jazyku.
Např. pro html bych volil rovnou psát do finální podoby, zatímco JS a složitější jazyky psát nějak pro funkcionalitu a později to vylepšit zjednodušením nebo využitím lepších funkcí a knihoven.

Hlavně se u toho neupsat do zblbnutí ;-)
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 16. 11. 2017 22:02

Vzhled a funkce spolu přece jinak nesouvisí, tak je jedno v jakém pořadí se budou dělat. Snad jenom v případě, že bys někomu postupně ukazoval, co už je hotové. V tom případě bych začal vzhledem.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků