Fáze programování po wireframu/prototypu

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod djkubas91 16. 11. 2017 20:14

Ahoj,

pro většinu z vás to bude asi triviální dotaz, ale docela jsem se zaseknul a rád bych vás poprosil o radu a pár zkušeností.

Věc se má takto - umím naprostý základy programování a rád bych se v tom zdokonalil. Proto jsem si řekl, že si zkusím naprogramovat vlastní jednoduchou appku.

Aktuálně jsem ve stavu:
- vím co udělat (mám svoje zadání),
- vím jak to má vypadat (mám wireframe a prototyp),
- vím jaké technologie k tomu použít (PHP, MySQL a Bootstrap - všechno co chci, půjde v základu udělat jen s těmito technologiemi, postupně se přidá JavaScript a případné další frameworky),
- vím kde najít zdroje

Jak tedy ale začít s konkrétním programováním? Udělat podle protoypu design a v něm potom nahrazovat statické prvky dynamickými? Anebo naopak začít s programováním funkcionalit a design dodělávat nakonec do surové, nevystylované stránky? Všechny návody, které jsem k procesu programování našel v podstatě po fázi prototypování skáčou na "developement" bez bližšího vysvětlení sturkutry tohohle porcesu.

Jak ve vývoji "na zelené louce" postupujete vy?
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Just_jo 16. 11. 2017 20:25

Záleží na konkrétním jazyku.
Např. pro html bych volil rovnou psát do finální podoby, zatímco JS a složitější jazyky psát nějak pro funkcionalitu a později to vylepšit zjednodušením nebo využitím lepších funkcí a knihoven.

Hlavně se u toho neupsat do zblbnutí ;-)
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 16. 11. 2017 22:02

Vzhled a funkce spolu přece jinak nesouvisí, tak je jedno v jakém pořadí se budou dělat. Snad jenom v případě, že bys někomu postupně ukazoval, co už je hotové. V tom případě bych začal vzhledem.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků