Obrázek zabírá zbytečné místo stránky navíc

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marucs 11. 1. 2014 19:04

Zdravím

začínám se stránkama, a nyní jsem se dostal k tomu, že chci banner nahoře na středu stránky a vedle něho bych chtěl nějaké doplňovací info (aside). Ale když tam nahraju ten obrázek, tak zabere celý zbytek řádku svou výškou a ten aside element se k němu nepřilepí, ale je pod ním, i když je tam prázdné (volné) místo, ale kvůli tomu obrázku se tam nic nedostane i když mu snižuju parametry, tak stejně zabírá zbytek řádku, i když už další px nezabírá.

Nevíte někdo, co s tím?

Díky
Marucs
Junior

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 11. 1. 2014 22:46

Já to většinou řeším takhle. Jinak na situace, kdy to nemusí být na středu se hodí řešení s float... click.
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marucs 12. 1. 2014 08:57

No "float" jsem právě chtěl použít, ale prostě ten banner se přichytí k levému elementu, ale ten pravej se k tomu banneru přichytit nemůže, protože vedle něj není místo... Ale díky, to tvoje řešení by mohlo fungovat
Marucs
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 12. 1. 2014 10:27

gůgl: css, div, float, clear, position, left, right
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků