TP-link TD-W8951ND a prihlasenie z vonka

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod janyX 23. 4. 2017 14:26

Potreboval by som manazovat tento router z wan.
Tu je emulacia nastavenia
Kód: Vybrat vše
http://www.tp-link.com/resources/simulator/TD-8951ND(UN)/rpSys.html

Nastavenie vyzera byt trivialne, ale funguje to nejak blbo.
Prejdem na polozku Access Management >> ACL a nastavim to takto
Obrázek
Je tu taky problem ze ja to nastavim na routery (v LAN) ked som fyzicky pri routery. Skusim sa prihlasit z WAN a funguje to. Ak som od routera fyzicky vzdialeny a chcem sa prihlasit, tak to uz nefunguje, jednoducho sa neprihlasim (len raz mi to fungovalo).
IP adresu zadavam urcite dobre.
Podla obrazka co som sem dal, tak ACL je aktivovane,
Secure IP Address su povolene vsetky,
Application web,
Interface Both,

V emulatore sa to neda pouzit save, takze v tabulke Access Control Listing svieti stale Interface LAN.
Nema niekto podobny router a nemanazuje ho z wanu ?
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 4. 2017 14:41

Je potrebne vediet akou IP adresou si vidiet na Internete. Moze byt rozdielna od toho aka je na WAN strane toho routra. V takom pripade to fungovat zrejme nebude. To, ze to raz fungovalo moze znamenat, ze poskytovatel zmenil svoju vnutornu infrastrukturu a teraz to uz nefunguje tak ako to fungovalo. Pripojenie a skusanie WAN strany z vnutornej siete nefunguje tak isto ako z Internetu. Dokonca ak to funguje takymto sposobom, tak ma ten router dieru vo firewalli. Spravne nakonfigurovane routre prave tuto vec neumoznuju aby sa na WAN stranu dalo pripojit z vnutornej siete.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janyX 23. 4. 2017 15:05

ee IP adresa je ktoru ma router na WAN starane je urcite verejna (je to dsl od telekomu).
Ja ked som urobil nastavenie ACL (vid popis a obrazok v predoslom prispevku), tak som sa pripojil na router z mobilu, ktory bol rozhodne pripojeny v 4G sieti.
Najviac ma stvu tia veci, ze to nejaky cas funguje a potom to fungovat prestane (podla nastavenia to funguje a po case to prestane fungovat) hmmm
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 4. 2017 15:12

Ja mam tiez telecom xDSL a adresa nieje rovnaka. Potom existuje este specialne nastavenie NATu na strane poskytovatela, tzv. mod 1:1. V takomto pripade moze dostat uzivatel IP adresu z verejneho rozsahu. Problem moze byt, ze takato adresa sa len zda byt verejna, ale v skutocnosti to nieje verejna adresa. Konci na LAN strane routra u poskytovatela. Neprechadza na WAN stranu pokial to nieje u poskytovatela premapovane.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 23. 4. 2017 15:24

Aplikaci dej taky all a musí to chodit pokud nemáš nastavený firewall (záložka filter).

Taky do toho může mluvit UPnP.

A jinak jseš si jistý že máš skutečně veřejnou IPv4? A pokud ji máš je skutečně statická? Mohla se změnit a ty to skoušíš tím pádem na jinou IPv4.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 4. 2017 15:31

Mozno este jedna vec na zamyslenie:
Pokial nemas specialne zaplateneu verejnu IPv4 adresu, tak na WAN strane routra moze byt fungujuca verejna asi celkom nahodne. Vysvetlujem si to takto: Ak ma poskytovatel viac zakaznikov ako ma rezervovanych verejnych IPv4 adries, tak jednoducho nemoze mat kazdy verejnu IPv4 adresu. Primarne ju ma ten, kto si ju zaplati. Zacina byt ovsem bezne, ze mozes dostat na poziadanie spustu verejnych IPv6 adries.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janyX 23. 4. 2017 16:46

telekom dava vsetkym beznym dsl zakaznikom verejnu dynamicku IPV4. V tom problem vobec nevidim. Ked pozrem na https://whatismyipaddress.com/ tak ta ista je na wan v routery, takze toto vylucujem.
Ked sa znova dostanem k routeru, tak to este raz skusim nastavit a dam vediet
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 4. 2017 17:37

janyX píše:verejnu dynamicku IPV4


A v tom je zakopaný pes prostě není stejná a když to fungovalo tak si se trefil, pak se třeba změnila a proto si se na ni nemohl znovu připojit.

Prostě musíš využívat DDNS aby jsi se vždy snažil připojovat na aktuální veřejnou IPv4.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 4. 2017 18:07

Ked dava vsetkym verejnu, tak ako ze ju nemam? Tiez mam Telekom DSL.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janyX 24. 4. 2017 14:02

dnes som bol znova fyzicky pri routery, to je strasne zvlastny router. Nedokazal som sa pripojit k nemu ani v LAN, takze nasledoval reset routeru a znovu nastavenie.
Po resete som sa k nemu cez wifi pripojil a nastavil som zakladne nastavenie pre wan (dsl) ... wifi atd ... potom som hned nastavil ACL aby som sa dostal k nemu z WAN.
Pred hodinou (ked som bol uz od routera fyzicky vzdialeny) som sa prihlasil z wan strany cez android a bez problemov ma prihlasilo.
Teraz sa chcem prihlasit znova a uz to nefunguje.

O tom ci je IP adresa verejna alebo nie, nebudem polemizovat, lebo adresa je na 1000000% verejna (dynamicka) a viem si zistit ci sa zmenila, alebo nie.

Znepokojuje ma to, ze sa neda prihlasit ani z LAN 192.168.1.1.

Po resete som nenastavoval nic, len dsl pristup, zapol som wifi, nastavil ssid a sifrovanie a zmenil som admin heslo. Nasledne som nastavil ACL
Application - All
Interface - Both

strasne zvlastny router

edit: este snad mozem napisat to, ze ked som sa chcel prihlasit vzdialene, tak po zadani IP adresy do url mi vyskocilo okno, kde sa zadava meno a heslo a po zadani spravneho mena a hesla, znova vyskocilo okno (ako ked zadas neplatne udaje) a ked som treti krat zadal platne udaje a ani potom neprihlasilo, tak so dal zrusit.
A od vtedy uz ani nevyskoci okno na prihlasenie (a predpokladam, ze uz sa nepojde prihlasit ani z LAN (to momentalne neviem overit)).
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 4. 2017 17:09

To vypadá že něco ruší přenos - nějaké firewally či antivirusy třetích stran na stroji z kterého se přihlašuješ a nebo ISP s nějakým firewallem.

Jinak bych takový router hodil někomu na hlavu stačí kouknout na jeho nastavování....

Skus si půjčit nějaký jiný DSL router a vyskoušet ten zda bude vzdálené přihlašování fungovat pak budeš vědět zda je zrada v routeru nebo někde u ISP....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janyX 24. 4. 2017 17:38

To bude nejaky srackovy router podla mna. Mam este jeden dsl router pod spravou, dlink 2641 a ten funguje bez problemov aj s dlinkddns menom.

Normalne chcem povedat tomu znamemu u ktoreho ten router je aby ho reklamoval, ze nefunguje remote web managment.
Funguje ale len na jedno prihlasenie (druhe prihlasenie uz nefunguje).
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 4. 2017 21:16

A má tam nejnovější FW?

Se koukám že je tam nějaký bug v přihlašování viz:

http://cz.tp-link.com/download/TD-W8951 ... l#Firmware

Takže jakou má verzi? Je ta verze určená pro evropu ANNEX B?

Takže podle verze nahraj nejnovější FW!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janyX 25. 4. 2017 04:59

Napadlo ma aj mrknut na FW, ale nechcel som mu do toho zasahovat, ale asi budem musiet ...
janyX
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 4. 2017 05:57

Nevim u ktereho modelu se mi stavalo neco mozna podobne, a to ze mohl byt prihlasen regulerne jen jeden uživatel. Dokud jsem nedal odhlasit, z jine masiny me to nepustilo a ani nenapsalo zadno info.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků