O2 Open Air FIX internet a WIFI problém

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod venousekh 24. 6. 2017 07:06

Zdravím,

přešel jsem na LTE internet od O2, konkrétně Open Air Fix 20/2 MB. A teď řeším problém s připojením k WIFI na mém notebooku Lenovo B580 s Win10. Konkrétně jde o to, že můj notebook se k WIFI z O2 modemu MR200 Archer bez problému připojí, ale nejde internet. Svítí tam ten žlutý vykřičník. Dokonce se i stane, že chvíli po připojení jde ( objeví se i stránka v prohlížeči ) , ale pak najednou to napíše nejde rozpoznat hostitele a problém s DNS. Nepomáhá restartování adaptéru, přeinstalování ovladačů adaptéru nic. Na druhém notebooku Acer připojení bez problému funguje.

Problém jsem se pokusil vyřešit připojením WIFI routeru Tenda W309R k O2 modemu. Tady to proběhlo v pohodě a internet běží. Ale objevil se problém č. 2 a to ten že internet z modemu Tenda má rychlost jen okolo 2MB/s a ne těch cca. 16 MB/s , které běží při připojení přímo na O2 modem pomoci wifi na druhém noťasu nebo pomocí LAN. Nepomohl nový firmware routeru, reset do factory default nic.

Můžete mi pomoct s vyřešením problému č.1 nebo č.2 ? Díky moc.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 6. 2017 09:01

Málo informací....

Jinak pokud to nefunguje na w10 tak je problém s w10 když to na jiném zařízení funguje.

Takže nejnovější ovladače pro wifi, případně pokud si to nenačte třeba DNS servery tak skus je zadat na skoušku ručně.

Jinak IP ty w10 normálně dostanou?

Jinak proč je pomalé připojení přes tendu? Není zarušené moc prostředí?

Takže.....

Třeba dodat údaje z w10 zda dostaly IP zda ping na IP funguje, jaký je signál wifi a pod......

Dále když připojíš tu tendu připojuješ ji jako AP? Vypneš na MR200 2G wifi aby se nerušily? Jaké je tam rušení a kolik dalších wifi v okolí?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 24. 6. 2017 11:57

Nejnovější ovladače na wifi jsem dal. A nepomohlo.

Co se týče té Tendy, tak na MR 200 mám nastavenu jak 2G tak 5G síť. Ten můj notebook tu 5G vůbec nevidí. Takže nemohu vypnout 2G poněvadž na ní se připojuje.

Vůbec netuším, co je to připojit jako AP nebo jak zjistit zda IP win10 dostanou.

Díky
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 6. 2017 12:56

Nemas pomylene jednotky?
Podla spravnosti 2MB/s znamena 16 Megabit/s (2*8=16).
Snaz sa pisat technicke udaje spravne prosim.

Cim tu rychlost merias a ako? (nieco stahujes, alebo mas specialny meraci program?)
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 24. 6. 2017 13:09

ano mám ... mělo to být 16 Mbit/sec. Měřím to normálně přes rychlost.cz.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod venousekh 24. 6. 2017 16:11

Fakt mi to hlava nebere. Ať provedu jakoukoli změnu v nastavení internetu a pak se připojím na ten O2 Archer modem, tak se první internetová stránka po připojení k wifi v prohlížeči zobrazí. Po přechodu na jakoukoli jinou webovou adresu se objeví Rozpoznávání hostitele a pak Nelze rozpoznat DNS server. Nastavil jsem i ručně v modemu DNS na 8.8.8.8. a pak zkusil dát to samé v nastavení wifi v počítači napevno a zase ... připojení OK, jedna stránka Ok a pak nelze rozpoznat DNS server. Fakt na palici .....

-- 24. 6. 2017 17:16 --

Ještě zde nastavení toho modemu, zda není něco blbě



b.jpg
a.jpg
c.jpg
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 6. 2017 18:02

Panebože co nechápeš na tom že když blbne w10 tak bude chyba tam?

Vrať v modemu nastavení spět!

A ty DNS servery skontroluj na W10 případně je natvrdo nastav na W10.

Další problém vydím v tom že používáš na wifi kanál 13 u nás je to OK , ale v US jsou povolené pouze do 11 a teď záleží co je ve FW té wifi karty v notebooku a co je zmršené v ovladačích.....

Ono by to mělo fungovat tak že pokud karta detekuje vysílání na kanálu 12 až 14 tak by ho měla povolit i pro vysílání z té karty, ale je možné že to hapruje - chyba může být v FW nebo i SW a nebo tam máš kartu pro US trh která nemusí vůbec kanály nad 11 podporovat.

Skus wifi přepnout na nějaký nezarušený kanál 1 až 11 - funguje to?

Taky mi na některých kartách blblo zabezpečení vypadávaly jak bylo na tvrdo zadáno wpa2 takže na řádku verze dej AUTO, a šifrování nech AES.

(zabezpečení: wpa/wpa2, verze: auto, šifrování AES)

Pak ještě jako poslední možnost můžeš skusit zrušit zaškrtnutí položky Krátké GI.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 25. 6. 2017 05:35

Vše provedeno a opět zase : první otevřená stránka Ok a pak Rozpoznávání hostitele a konec .......
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 6. 2017 13:48

No musíš zapátrat v těch windows.

Co znamená hláška "Rozpoznávání hostitele" ?

Prostě na w10 skontroluj když to nefunguje jaké IP má ten PC, Jaké DNS servery jsou nastavené a to sem napiš pokud těm číslům nerozumíš.

Taky ping 192.168.1.1 funguje?

ping 77.75.79.53 funguje?

ping seznam.cz funguje?

PS. Byly na tom notebooku w10 už od výrobce? Pokud ne vrať tam původní systém - funguje?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 26. 6. 2017 06:48

Ne ... windows 10 jsou tam jako update. Původní systém je windows 7.

Není mi jasné, co může být ve Windows chybně, když s jinými routery ten notebook normálně komunikuje. Má problém jen a pouze s tím Archer MR200.

Ta hláška Rozpoznávání hostitele se objevuje v prohlížeči Chrome dole ve stavovém řádku. Hned pak se objeví, že stránku nejde zobrazit. Stránky nezobrazí ani Edge.

Připojení se tváří jako funkční, ale prostě internet nejede.

Začínám si myslet, že problém je prostě v šitozním notebooku Lenovo a použité single band Intel Centrino Wireless N-2230.

Ty pingy vyzkouším až budu na tom notebooku.Teď jsem v práci.

Jinak spojení s routerem jako takovým jede, protože i když nejde internet, tak lze provádět administraci routeru.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 6. 2017 15:07

Když jde provádět administraci routeru přes wifi tak spojení funguje.

Takže zrada bude v tom že je něco blbě nastavené v tom W10.

Takže znovu jaké IP mají ty W10 když nefunguje internet.

Jaké DNS jsou v W10 nastavené když nefunguje internet.

Jaké antivirové programy tam máš - nedělají problémy - odinstalovat na zkoušku atd atd......

A proč na tom HW můžou w10 blbnout - třeba proto že nemají správný ovladač pro HW.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 26. 6. 2017 18:28

Tady je ping z doby, kdy je router připojen, ale internet nejde.

Ovladače jsem zkoušel jiné. Problém je, že Intel zrovna nehýří aktualizacemi ovladačů, takže jsem našel jen jedny jiné než tam mám. A nešlo to také.

Antivir je Bitdefender. Znovu upozorňuji, že s jinými routery funguje notebook normálně. Deaktivoval jsem firewall jak v Bitdefenderu tak ve Windows a nepomohlo.

A jinak musím opravit. Administrace při tom připojení nejde. Takže nefunguje spojení s routerem vůbec.


ping.jpg


ssa.jpg
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 26. 6. 2017 19:43

S akymi inymi routrami to ide? Tie ine routre asi nebudu mat pripojenie na LTE preto to s nimi ide vsakze? Ja tipujem, ze nefunguje moc dobre LTE, preto na routri sviti zlty vykricnik. A nemusi to byt jediny problem, vyzera to, ze je tam viac problemov sucasne aj na wifi. Ak vysiela LTE na velmi blizkej frekfencii wifi, tak sa to moze rusit navzajom. Myslim, ze riesenie si objavil. Treba vypnut wifi v tom LTE modeme a na wifi pouzit nieco lepsie. Akekolek wifi treba dat aspon 2m od toho LTE routra. Otestuj si to tak, ze pouzijes operacny system, ktory sa nesprava nevyspytatelne, t.j. Linux a pripojis sa na LTE router kablom. Vsetko ostatne vypnes abudes to prevadzkovat nejaku dobu takto. Takto sa zisti, ci mas stabilny nevypadavajuci signal LTE. Nejake problemy s LTE sa mozno daju pozriet aj v logu toho LTE routra. To neviem, treba pozriet.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 26. 6. 2017 20:41

Prostě ten notebook funguje na jakékoli jiné wifi. V práci, v hotelu, u souseda. Jen s tím O2 Archerem ne. A zároveň jiné notebooky , které máme doma bez problému fungují s tím Archer.

Vypnutí wifi na Archeru a použití wifi routeru Tenda napojeného na Archer je OK, spojení funguje, ale je 8x pomalejší .... takže je mi to také na nic
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 26. 6. 2017 21:05

Funguje to 8x pomalsie aj ked kompletne vypnes LTE modem? Ide o to, ze to LTE asi rusi wifi. Preto som pisal, ze bude potrebne mat LTE router hodne daleko od wifi routra a pocitaca.
hunter21
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků