Dostupnost kabelového internetu - Praha

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pepan_z_Depan 3. 8. 2018 19:51

Ahoj,

existuje nějaká webová služba, která dle adresy ukáže všechny dostupné poskytovatele internetu v dané lokalitě?
Při Googlení jsem našel jenom kupu poskytovatelů, kteří ale chtějí telefonní číslo + e-mail, než vám vůbec řeknou, jestli internet v mé lokalitě poskytují.

Konkrétně sháním internet v lokalitě Praha - Chodov - Opatov. Ideálně kabelový, optika .. Na mé adrese je dostupné UPC, ale rád bych se mu vyhnul.

Díky!
Pepan_z_Depan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 8. 2018 19:57

Proč vyhnul?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_z_Depan 3. 8. 2018 20:09

Měl jsem UPC mimo Prahu a absolutně s nimi nejsem spokojený. Výpadky internetu díky jejich vadnému modemu/routeru, který nechtěli vyměnit, každé 2 roky navyšování cen formou ber nebo vypověz, příšerný přístup při ukončování smlouvy (posílání modemu poštou bez potvrzení od UPC, že modem dostali a nepřijde tak za pár let exekuce).

Oproti tomu u jiného lokálního poskytovatele kabelovky jsem byl 5 let a vše v pohodě. Po pár letech dokonce sami nabídli výměnu modemu/routeru za novější zdarma.

Navíc koukám teď na ceny UPC a oproti době, kdy jsem je měl to šlo hrozně nahoru (350 Kč / 100 Mb/s -> 529 Kč / 150 Mb/s, které stejně nevyužiju). A přitom by to díky technologii mělo spíš zlevňovat.
Pepan_z_Depan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 8. 2018 21:35

Ať si najdeš kohokoli pod 300 to nebude. UPC má zrovna na tom sídlišti slušný zázemí.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_z_Depan 3. 8. 2018 22:19

I těch 350 Kč / 100 Mb/s je úplně v pohodě. Akorát ideálně ne od UPC.

Můžete prosím poslat nějaké tipy na jiné providery kabelového internetu v Praze? Už si je když tak obvolám.
Pepan_z_Depan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 8. 2018 22:56

Google znáš? Zadej adresu +internet a něco ti vyskočí.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod symbian 4. 8. 2018 06:30

Nikdo takový není

Jinak UPC je v pohodě - všechny vratky zařízení se dají vyřídit přímo v klientském centru ;) cenu neřeš - prostě to tak je...nedej si někdy pivo, zmrzlinu a budeš mít na tu dvacku, co ročně navýší
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 8. 2018 07:46

UPC mám roky a zcela maximální spokojenost. Support je velice ochotný a případné (vzácné) problémy řeší bleskově. Tedy alespoň dokud sám zákazník s nimi jedná slušně. Jejich router nepoužívám, tzn jej nemohu hodnotit. Každopádně ušetřím pár kaček za pronájem.

Rychlost se mi ještě nepodařilo změřit pod 480Mbit a cenu si slušný člověk dokáže usmlouvat naprosto bez problému o 40%.

Jasně, upload je 30Mbit, to někomu může vadit.

Ale já bych naopak vyloženě chtěl mít UPC.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_z_Depan 12. 8. 2018 18:30

Našel jsem ještě AIM (A1M).

Nabízí za 290 Kč / měsíc 100 Mb/s celkem. Rozdělení download/upload je na zákazníkovi, takže např. 80/20 Mb/s. V mé lokalitě mi přivedou do bytu přímo UTP, takže router je možné si dát vlastní bez nutnosti pronájmu jejich modemu/routeru.

Vyzkouším, uvidím :) Kdyby vás náhodou napadl ještě jiný poskytovatel, dejte prosím vědět.
Pepan_z_Depan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freekarol 12. 8. 2018 23:44

KineCZek píše:UPC mám roky a zcela maximální spokojenost. Support je velice ochotný a případné (vzácné) problémy řeší bleskově. Tedy alespoň dokud sám zákazník s nimi jedná slušně. Jejich router nepoužívám, tzn jej nemohu hodnotit. Každopádně ušetřím pár kaček za pronájem.

Rychlost se mi ještě nepodařilo změřit pod 480Mbit a cenu si slušný člověk dokáže usmlouvat naprosto bez problému o 40%.

Jasně, upload je 30Mbit, to někomu může vadit.

Ale já bych naopak vyloženě chtěl mít UPC.


Já jsem u nich od začátku, když tehdy koupili kabelovou společnost Karneval. Takže si pamatuju, rozpadávání obrazu na kostičky, když zaváděli digitální TV.

Momentálně si nemůžu stěžovat, internet má minimální výpadky, když jsem na podporu kdysi volal, protože nám přestal fungovat starej set-top box, tak rovnou navrhli i výměnu modemu. A vše běží jak má. Ale možná záleží na lokalitě, když tak na FB čtu, jak lidi hlásí, že jim např. vypadává internet.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 8. 2018 09:47

Hodne lidi ma stary, casto malwarem napadeny domaci wi-fi router, zavirovane pocitace, starou pomalou wifi, casto i jenom 802.11b ... a pak nadavaji na providera, ze "se jim seka" to a tamto, ze je problem v konektivite ... jenze pak prijede technik, zapoji vlastni zarizeni na bytovou pripojku, vsechno se chova normalne, pingy, rychlost, 0 ztratovost ...


Ja tyhle zkusenosti sbiram z praxe, IT mne zivi uz skoro dvacet let a za tu dobu clovek zazije vazne ledacos. Navic "fejzbuk" toho snese ... a "hejtovat" je hrozne moderni, bohuzel casto i jako forma nekaleho konkurencniho boje.

(Navic pokud nekomu doma net vazne stavkuje, support to ihned vyresi. S tim mam u UPC taktez osobni zkusenost. Staci zavolat, podrobne popsat plus nejakymi logy dolozit problem a jeste se mi nestalo, ze by nereagovali a nedali pripadnou chybu dohromady.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 13. 8. 2018 10:54

Konkurenční kabelovou společnost bych ale uvítal, konkurence obvykle zvyšuje kvalitu služeb...
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků