Někdo z okolí Brandýsa na pomoc s internetem v RD?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 19. 8. 2018 23:30

polda píše:To napájení mi neštymuje ale neznám všechno.


Co tě na tom neštymuje? Je to normální zdroj s injektorem do utp kabelu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jecmenek 10. 9. 2018 08:46

Co si myslíte o tomto řešení?
https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-deco-m5_3ks/
Díky
jecmenek
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 9. 2018 09:12

Riešenie je to dobré, inštaluje sa to na strop. Otázne je, či ti nebude vadiť mať po stenách naťahané káble ak ich nedáš pod omietku.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jecmenek 10. 9. 2018 10:30

Toto se neinstaluje na strop, pokud jsem pochopil správně, je to designový doplněk, se kterým umím žít i kdekoliv :-)
Jedinou otázkou je, zda mohu zapojit 2 ze 3 do zdířky LAN pro maximální rychlost ze switche dole v garáži (viz předchozí příspěvky), třetí pak jen do elektřiny v dosahu jednoho z těch dvou a budou si spolu korektně povídat :-)

Díky
jecmenek
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 9. 2018 12:55

Koukal jsem na to nedává se to na strop.

Ale podle mě ke každému musíš natáhnout LAN kabel....

Jinak není problém to vše zapojit do jednoho switche co máš v garáži, (z obrázku nevím co tam máš za typ) ale volil bych switch který má 1G LAN porty.

Jinak samozřejmě není ani problém dát switch někam jinam a zapojit ty zařízení tam, případně v pokoji kabel do toho zařízení a do druhého připojit třeba PC - zařízení má dva LAN konektory.

Na co třeba dát pozor aby jsi to měl propojené 1G sítí tj všechny prvky aby měly 1G porty a nebrzdil tě pak přenos nějaký 100M prvek na spoji k routeru.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 9. 2018 13:15

To, ako funguje wifi je bytostne závislé na umiestnení. Podobné veci sú napríklad UniFi a jeho kvalita pokrytia (a tým aj rýchlosť) ťaží hlavne z toho, že sa to umiestňuje na strop aj keď samozrejme nikomu nebráni si to položiť na zem, alebo na stôl.
Ono totiž akýkoľvek wifi router/AP funguje omnoho lepšie ak je umiestnený na strope. Doporučujem vyskúšať. Možno vás to prekvapí, ale aj s routrom za 300 korún je možné fungovať rýchlo a stabilne cez tri steny ak je inštalovaný na strope.
hunter21
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků