Connection reset na náhodných webech

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 0zoubek 23. 10. 2018 08:06

Zdravím, posledních pár dní mám problém s internetem od o2. Na některé weby se nemůžu dostat (aktualne.cz; diit.cz; asus.com; netflix.com). V prohlížeči je chyba ERR_TIMED_OUT nebo ERR_CONNECTION_RESET. Edge píše že "Důvodem může být, že web používá zastaralé nebo nebezpečné bezpečnostní nastavení TLS."

Zkoušel jsem tři různé pc (2x windows, 1x ubuntu) a jeden telefon. Vyzkoušel jsem různé dns servery, nastavoal jsem je jak na modemu tak na počítačích a bez výsledku. Pokud zkusím ping na ten web tak se mi adresa přeloží a normálně dostanu odpověď. Modem je Asus DSL-N16 (vyzkoušel jsem i tovární nastavení)

Vůbec nevím jak tohle diagnostikovat a řešit :D za každé nasměrování budu vděčný.
0zoubek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2018 09:18

Někdy může blbnout IPv6 u windows kdy se snaží použít teredo tunel.

Skus zakázat IPv6 v windows a uvidíš co to provede. Případně zakázat pouze ten teredo tunel.

https://idoc.vsb.cz/xwiki/bin/view/tuon ... v6-tunely/

https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... nced-users
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 10. 2018 09:41

Diagnostikovať snáď najlepšie programom Wireshark.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 0zoubek 23. 10. 2018 12:38

Tak sem se v tom vrtal dál, teredo jsem zakázal podle návodu, bohužel bez rozdílu.
Ale povedlo se mi to zúžit na weby které používají ipv6 a tls? Když do prohlížeče nabouchám přímo ipv4 tak se na web dostanu.
Wiresharku přiznám se moc nerozumím, nevím jestli ten screenshot k něčemu je ( https://qadir.eu/public/Výstřižek.PNG ) ale vypadá to že by to mohlo potvrzovat moji hypotézu? :D

Je možné že je chyba u O2 a né u mě?
0zoubek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2018 14:30

U O2 chyba nebude používám jejich síť a nemám problém.....

Nebude problém ve firewallu na routeru nebo u windows?

Pro správnou funkci IPv6 musí procházet ICMPv6 pakety....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 0zoubek 23. 10. 2018 17:42

Firewall je na routeru vypnutý, vypnul jsem i windows firewall a beze změny. Nemyslím si že problém bude v pc, projevuje se to i na jiných počítačích. Zkusil jsem znovu obnovit router do továrního nastavení, bez efektu. Ve Wiresharku vidím dva ICMPv6 pakety když se chci dostat na nějáký ten web, jeden je od pc na router a druhý vzápětí od routeru zpět.
0zoubek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 24. 10. 2018 11:58

Tak píchni ten PC přímo na kabel od ISP (zruš router) a poznáš zda to koní router.
edit: To asi nepůjde u O2 modemu tak skus modem přepnout do bridge a PPPoE nastavit na PC.


Taky můžeš nabotovat live DVD s linuxem a poznáš zase zda to bude dělat.

Jinak na jednom místě mám přípojení od O2 a používám IPv6 a bez problémů.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 0zoubek 24. 10. 2018 18:36

Live cd ubuntu se chová stejně, o víkendu tam přepřáhnu starý comtrend co tu mám a vyzkouším to.

Mimochodem moc díky za Váš čas a rady :D.
0zoubek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 26. 10. 2018 10:09

Jak i jiný OS se chová stejně tak bude zrada někde na cestě modem -> isp -> internet.....

Jinak co v modemu je nejnovější FW?

Jinak ještě může být zrada u ISP že u nich máš zapnutý firewall vím že takovou službu poskytovaly.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 0zoubek 28. 10. 2018 21:45

Vyměnil jsem Asus za starý Comtrend a chová se to úplně stejně. V Asus je nejnovější FW. Podle O2 je z jejich strany vše v pořádku. Fakt jsem z toho jelen, asi se smířim s tím že pojedu nějakou dobu pouze ipv4. Ach jo.
0zoubek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků