Výběr VDSL3 modemu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bravetos 19. 6. 2018 13:49

Ahoj,

Potřebuji trochu poradit s výběrem VDSL3 modemu.
Mám v plánu pořídit si od 02 Internet Ultra HD 250Mbit, momentálně využívám jejich 100Mbit.

Sdělili mi, že pro využití plné rychlosti potřebuji VDSL3 modem a nabídli jejich O2 Smart Box.
Je to sice hezký kousek, ale pro mě nepotřebná chytrá domácnost apod.

Sháním proto jiný modem se slušnou dostupností Wi-Fi pro 2,4 i 5ghz pásmo, nemusí to být top, mám repeater na zahradě. Musí umět 02 TV.

Proč se ptám a nehledám sám? Protože pokud zadám na vyhledání vdsl3 modemy na klasických Alza, CZC a podobných stránkách, nidke nic nemají. Všude max VDSL2+. Proto pomoc s výběrem. Začínám mít totiž pocit, že VDSL3 je pouze označení, nebo marketingový tah O2, ale tu přenosovou rychlost 250Mbit zvládnou i jiné modemy.

Máte někdo zkušenosti s výběrem takového modemu? Služba je celkem čerstvá a nechci skončit s tim jejich smart boxem, protože "mi nic jiného nezbylo".

Děkuji předem za rady.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 6. 2018 18:24

Hledej spíš lepší (a bohužel i dražší) VDSL2+ modemy, které zvládnou požadovanou propustnost. Říkají tomu sice VDSL3, ale technologie stále měla být VDSL2+.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 25. 8. 2018 10:23

co sem tak zkoumal, TM i VDF maji v nabidce to same, ZyXEL VMG8924-B30A, ktery ale dle webu vyrobce 35b nepodporuje. Ale jiny modem oba operatori nenabizi, nicmene se kasaj timto pro maximalne rychle tarify, tedy i 250Mbit. Tak kdepak je ta zahada... osobne bych uvital totalne jednoduchy modem, xdsl in, 1x Gbit LAN out a vic nic. Velmi se mi libi Nokia F-010G-B, http://365internet.cz/internet/index i ty prasule bych za ni dal klidne. V me situaci se ale obavam, ze ted s 50tkou a po Vectoringu max 100 nebude vubec 35b potreba.
Obecne vsichni vyrobci zaspali a verim ze i z toho duvodu si lidi nebudou 250 brat temer vubec, bo je modem pekelne drahy, kdyz jim modem za 14 stovek udela v poho 100Mbit., ktery normalni clovek nemuze utahat.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 8. 2018 20:55

ZyXEL VMG8924-B30A NEBRAT!!!!!! Předražený šunt, zastaralý FW s hromadou chyb. (Mám ho a už bych ho nekoupil ani zadarmo!)

Stačí skouknout recenze: https://access-pointy.heureka.cz/zyxel- ... f/recenze/

2 zákazníků doporučuje tento produkt
12 zákazníků nedoporučuje tento produkt

Jinak píšeš "ZyXEL VMG8924-B30A, ktery ale dle webu vyrobce 35b nepodporuje."

Ten od O2 asi 35b podporuje protože je tam jiný FW a není kvalitní tak jsem skoušel originální FW od výrobce a ten se nedokáže spojit s VDSL linkou ať jsem to nastavoval jak chtěl kdoví co je tam za modem (HW) asi je ten HW upraven právě pro 35b (jiný modem) a proto je tam jiný FW udělaný pro O2.

Osobně vem ten nejlevnější modem co ti dají za 1kč k tarifu a použij ho v bridge režimu a kup si k tomu pořádný router (MIKROTIK).

Jinak i O2 ho hodilo už do šrotu viz:

https://www.o2.cz/osobni/internet-a-tv/ ... -b30a.html

VDSL modem Zyxel VMG8924-B30A
Toto zařízení již nemáme v nabídce
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 26. 8. 2018 08:05

Bridge mod nektere modemy neumi, aktualne mam nejaky TPlink, co proste staci a ten to take neda. Ale netrapi me Bridge mod, no tak holt bude 2x NAT :lol: Mikrotik mam za modemem uz roky, roky... To je krotu krute, ze ten drazsi Zyxel je takovy kram, prece esi je takova poruchovost tak by to meli lidi opum mlatit o hlavu... podivny. No nic, takze v souhrnu, pod 3500 proste VDSL/35b ani omylem.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 26. 8. 2018 14:16

Prostě FW od O2 je děs.

Jde tam nahrát originál FW akorát se to musí nahrát přes jeho zavaděč - no a tam jsem se zaseknul na tom že se nepřipojím na DSL linku proč nevím že bych něco blbě nastavil?

Proto mám podezření zda tam není nějak upraven modem.

V originál FW od O2 je

Verze DSL PHY: B2pv6F039m
Ovladač: d25c

V originál FW od zyxelu co se do tohoto modemu dává:

Firmware version: V1.00(AAPQ.15)C0
Kernel version: 2.6.30
DSL mode code version: B2pv6F039s
DSL driver version: d26a

Ještě si s tím skusím pohrát zda originál FW nepřesvědčím aby se spojil.

Jinak u TP-LINKU by bridge mělo fungovat....když to nefunguje je většinou problém někde v VLAN. Buď na switchu a nebo přímo na WAN rozhraní....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Standa_82 4. 9. 2018 13:14

Asi bych koupil neco takoveho:
https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-7590/
ale pozor, je pry trochu problem prinutit O2 aby to povolila:
https://forum.o2.cz/nase-technologie-15 ... godota-126
Standa_82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zajDee 10. 9. 2018 06:50

CETIN pri migraci na profil 35b (sluzba "az 250") docasne zapina rychlost 56/4. Pak se ceka, nez na lince objevi "zname" zarizeni - pote se linka automaticky prepne na profil 35b. Pokud mate zarizeni, ktere automatika CETINu nezna, je treba, aby operator u CETINu pozadal o manualni aktivaci profilu 35b. Je to krkolomne, ale funguje to od stolu - proc to panovi z prispevku ve foru O2 neudelali, to nevim, ale spis bych to prisuzoval neodladenym procesun u O2.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod machacvaclav 17. 9. 2018 15:35

for zejDee:
Jak dlouho Cetin čeká s dočasnou rychlostí 56/4, než to přepne. Jde o dny nebo týdny. Mám problém, že už více, jak 14 dní mám mít premium od O2 rychlost 100/10 Mb/s, ale stále mi to jede na 50/5. Mám Comtrend VR-3031eu od O2. Mám ještě Asus dsl ac-68u, ale tam mi to jede taky těch 50/5.
machacvaclav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 10. 2018 21:27

Nejlepsi modem je tenhle kdyz uz nekdo ma stesti, vyhral sportku a ma min 100Mb/s net a vic :)

FRITZ!Box 7590
nebo
ASUS DSL-AC87VG

ZyXEL VMG8823-b50b

:)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 11. 12. 2018 00:21

Administrator i zakladatel prizpevku maji pravdu, Einsteini od Cetinu si vymysleli novy nazev VDSL-3. System, ktery na zapade jeste nebyl asi ani vymyslen, pouze VDSL2 supervectoring35b. Jsou to kaspari. Asi marketingovy tah.
Kdyz jsem jim volal do AVM na technickou podporu, tak se mne dvakrat technik ptal, co ze to blabolim o VDSL3 a to jsem bydlel 30 let v nemecku, takze "trochu" nemecky umim......... :-D pripadal jsem si jako blb.

Me utrapy s O2 jsou tady, kolega uz to taky tady vzpominal ;-) :

https://forum.o2.cz/nase-technologie-15 ... l#post2174

Jinak, taky to tam uvadim, AVM za prijatelnou cenu ca. 129€ uvedl na trh Fritz!Box 7530. Je mensi nez 7590 a ma skoro vse jako velky bratr. S 7590 jsem velmi spokojen, ale toho maleho potomka jsem jeste nezkousel, ze zkusenosti jsem nic lepsiho nemel (poloprofi), jak krabicky od AVM. ;-) Za tech 30 let v BRD, jsem uz mel prubezne v rukou snad vsechny zakladni modely......



-- 11. 12. 2018 01:27 --

zajDee píše:CETIN pri migraci na profil 35b (sluzba "az 250") docasne zapina rychlost 56/4. Pak se ceka, nez na lince objevi "zname" zarizeni - pote se linka automaticky prepne na profil 35b. Pokud mate zarizeni, ktere automatika CETINu nezna, je treba, aby operator u CETINu pozadal o manualni aktivaci profilu 35b. Je to krkolomne, ale funguje to od stolu - proc to panovi z prispevku ve foru O2 neudelali, to nevim, ale spis bych to prisuzoval neodladenym procesun u O2.


Popisu to tady taky, nam domu poslali technika se srotakem Smartboxem a ten to musel zprovoznit na miste, uplne zbytecna vec.
Kdyz jsem jim to navrhoval, spustit rucne, tak nikdo o nicem nevedel. Takze technik prisel zastrcil "srot" router, synchro - online vypnul srotaka, zastrcil kabel do Fritzka a uz to frcelo.
U O2 jsou pomatenci, Klaus by si mel udelat ve sve firme poradek a nenechavat to na Kellnerovi.......... :-D


Jeste jednou, routery, ktere podporuji „VDSLSuperVectoring 35b“

AVM FritzBox 7590
AVM FritzBox 7581
AVM FritzBox 7582
AVM FritzBox 7560
AVM FritzBox 7530
AVM FritzBox 6890 LTE
ASUS DSL-AC87VG *4 *5
ASUS DSL-AC68VG VOIP
ASUS DSL-AC88U, Annex B
TP-Link Archer VR2800V
TP-Link VR200v
Vodafone Easybox 804
Telekom Speedport Neo
Telekom Speedport Smart
Telekom Speedport Smart 2
Telekom Speedport Smart 3
Telekom Digitalisierungsbox Basic
Telekom Speedport W 925V VoIP
ZyxelVMG8825D70B
dastin-dastin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 20. 12. 2018 00:36

Předpokladem dosažení rychlostních parametrů tarifu Internet ULTRA HD je využití modemu podporujícího technologii VDSL2 35b (VDSL2-Vplus). Pro optimální fungování služby doporučujeme využít O2 Smart Box.


Stahnul jsem si cenik od O2 a tady, svete div se,
tam to maji soudruzi napsano dobre, tak to je teda u O2 uspech! :tleskani

Na ten srot smartbox ale soudruzi nezapomneli, zadna zminka, ze jsou taky jine chytrejsi krabicky. :hm
dastin-dastin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 28. 12. 2018 00:40

Dobra zprava z dneska:

:tleskani :tleskani :tleskani :tleskani

Citace dodavatele AVM vyrobku na cesky trh z dneska:

Akorat nepise pravdu, ze jsou chipove stejne. :hm

.....7530 i 7590 jsou postaveny na stejném hw
základě, mají stejnou sw výbavy......

NENI TO PRAVDA!!! :pozor

V současné době probíhá testování na CeTiN a
model 7590 CeTiN již několik měsíců nabízí pro
své partnery a jsou již u zákazníků nasazeny.
Oba modely mají již přidělen a nastaven kód
pro automatické přestavení přípojky do režimu VDSL 35b
(pravděpodobně zatím jako jediné)

Konecne se to povedlo, hura !!!!!!!!
:tleskani :tleskani :tleskani
Jestli to ale plati u O2........ CETIN nema problem uz ani s nazvem VDSL2 supervectoring35b
uz to neni ani VDSL3..............

Citace:
Pokud uvažujete o připojní k Internetu s
rychostí, která vyžaduje supervectoring, tak dle našeho názoru použití modemu
AVM Fritz!Box 7530 nebo 7590 smysl má.
AVM se vývojem modemů systematicky zabývá a přineslo první komerční model s
podporou profilu 35b ("supervectoring").
Modemy AVM dovolují plné využití rychlosti poskytované VDSL 35b, nejsou zde
výkonová omezení síťového procesoru jako u některých modelů jiných výrobců.
7530 i 7590 jsou postaveny na stejném hw
základě, mají stejnou sw výbavy - rozdíl je v absenci ISDN a připojení k pevné
telefonní lince u modely7530 a ve WiFi - 7590 nabízí Dual Band AC 4x4 MU-MIMO
až 800 + 1733 Mbit/s, u 7530 jsou rychosti poloviční.
K dispozici je řada funkcí, aplikací a
doplňkového příslušenství (DECT telefony, WiFi repeatery, SmartHome), v
neposlední řadě pravidelné upgrade přinášející nejen opravy, ale vždy nové
funkce.
Co se týká dalších modelů, pak 7582 je (resp.
byl) určen pouze pro poskytovatele na německém trhu a nový model 7583 je
směrován svou výbavou (podpora G.FAST, 2 x ISDN) již výrazně do oblasti SOHO.
dastin-dastin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 1. 2. 2019 02:03

CETIN odpoved:

Odpoved na muj dotaz na Fritz!Boxe:
Našim velkoobchodním partnerům skutečně nabízíme možnost koupit si FRITZ!Box 7590 a nabídnout jej dále svým koncovým zákazníkům, ale tuto nabídku využívá jen minimum z nich – např. 365internet.cz.

Odpoved na muj dotaz proc neni Vectoring zapnut:
Máte-li doma od O2 tarif Ultra s rychlostí 250 MB/s, pak vězte, že vlastnost nazývanou CETINem jako VDSL3 – výrobcem FRITZ!Boxů nazývanou „supervectoring“ – na své přípojce máte nakonfigurovanou.
A stejne zapnut neni, jede to prez zdvojenou linku, odpoved mistniho technika.

Odpoved na muj dotaz proc nemaji osetren od AVM Multi-VLAN:
Konfiguraci VLAN pro IPTV prostřednictvím uživatelského rozhraní modemu skutečně nastavit nelze. Věc jsme s našim dodavatelem FRITZ!Boxů probírali, ale s ohledem na malé odebrané množství modelu 7590 jsme specifickou předkonfiguraci vhodnou např. pro O2TV nezískali. Nicméně VLANy lze na FRITZ!Boxech konfigurovat hlubšími metodami, při znalosti potřebných postupů.
dastin-dastin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n7610 10. 4. 2019 12:37

Osobně půjdu do TP-Link Archer VR2800V , podle zahraničí lepší jak Fritz a levnější
n7610
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků