Repeater po update

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 26. 5. 2019 23:27

Zdravím, prosím o radu. Pořídil jsem si repeater (opakovač) TP-Link wa850re. Očekával jsem sníženou rychlost, ale nakonec jsem byl téměř nadšen, co jsem potřeboval, to se splnilo. Výsledná rychlost byla 4x vyšší, takže překážky a vzdálenost základního routeru dělaly velké problémy. Zavadil jsem o stránky výrobce a stáhnul nejnovější firmware a nainstaloval. Jenže síla signálu na extenderu se snížila z pěti na tři svítící ledky. Původní firmware nahrát nemohu, jelikož výrobce babízí jen dva z 11. a 5. měsíce loňského roku. Zkoušel jsem změřit rychlost přes server, možná je to trochu pomalejší, ale ne zvlášť. Co myslíte, nový firmver se projevil jen v jiném oznamování rychlosti počtem ledek, nebo mohl ovlivnit i skutečnou rychlost? Mám raději přístroj vrátit? Děkuji.
Edit: Pro tuto verzi č. 6, jsou dvě aktualizace, které jsem uvedl. Starší firmware je pak pro nižší verzi 5, 4, atd. Takže jsem zkusil oba poslední firmware pro verzi 6, jak se patří. Ledky však oznamují téměř poloviční signál oproti stavu po zakoupení. Po opakovaném měření rychlosti ze serveru mi rychlost tak razantně menší nepřipadá. to je samozřejmě nejdůležitější, ale přesto zvažuju, jestli po přehrátí firmware se snížit mohla, nebo jen se upravil, upřesnil stav ledek. Snad jsem to napsal srozumitelně.
Naposledy upravil aurum dne 27. 5. 2019 00:44, celkově upraveno 1
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 5. 2019 00:42

Nový fw posílil zabezpečení.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod aurum 27. 5. 2019 00:47

to kineczek: díky za komentář. Jen si neumím vysvětlit ten úbytek ledek. Možná to je ve finále to samé, co se signálu týče, asi je to záležitost psychiky... :-)
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 5. 2019 06:01

Máš na mysli počet ledek, které na repeateru indikují sílu signálu z hlavního wifi-routeru? Nejspíš jenom změnili indikované hodnoty nebo upravili metodiku měření, nevyhodnocují jenom sílu, ale i kvalitu. Teď můžeš hledat optimální umístění repeateru (přibude/ubude ledka), předtím, když ti svítily všechny, byla ta indikace dost k ničemu.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod rookie 27. 5. 2019 08:24

pretestuj si rychlost a ak je dostatocna a si spokojny, tak neries ledky.. :)
rookie
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 30. 5. 2019 23:56

Děkuji za rady. Nakonec jsem se rozhodl pro jiné řešení. Na druhý konec pokoje, kde je signál z routeru ještě slušný, jsem umístil wifi přijímač (anténku) a ten jsem USB kablema propojil s počítačem. Jenže jsem zjistil, když ho mám propojený třemi do sebe zasunutými usb kabely, připojení neustále vypadávalo, když dvěma (5+2m) také to nebylo moc kvalitní, až když jsem to propojil 5 + 1m kvalitním, tlustým, docela to jede, ale kabel v pokoji zavazí, jelikož ho nemohu vést okolo stěny. Pak jsem se dočetl, že usb kabely nad 5 metrů vedou data špatně. Objevil jsem jakési aktivní usb prodlužovací kabely (asi se zesilovačem dat). A otázka zní, pokud si takový kabel, třeba desetimetrový pořídím, vyřeším svůj problém a data budou v plné kvalitě? Děkuji.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2019 00:15

Pořídit bys měl kabel UTP.

KineCZek

Odeslat příspěvekod aurum 31. 5. 2019 09:01

ono to nejde,, ten wifi prijimac je typu usb. Nebo snad existuje upc kabel s konektorem na jedne strane usb a na druhe rj45? Nebo jake mam.jeste moznosti, abych vyuzil sitovou kartu ve stolnim.PC?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2019 09:37

AP v client mode a utp.

Nevím čeho a čím se snažíš dosáhnout, potom se těžko rádi.

KineCZek

Odeslat příspěvekod rookie 31. 5. 2019 09:38

predpokladam, ze Kin nemyslel od toho wifi prijimaca.. skor napriamo od tvojho zakladneho routeru.. kabel je kabel..
rookie
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 31. 5. 2019 17:55

To, že sa znížila sila signálu môže znamenať to, že nový firmware plne rešpektuje maximálne povolené vysielacie výkony pre zariadenie a v krajine kde sa to používa. Rovnako to prebehlo nedávno aj na lepších zariadeniach nazývajúcich sa routerboard.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 31. 5. 2019 21:13

Děkuju za rozbor. Jen upřesním. UTP kabel vést od routeru nemůžu, jelikož je to takový ten vysílač (nevím, jak ho nazvat), který je umístěn na chodbě v malé místnosti, kde jsou elektroměry, hned vedle výtahu. Je to takto v každém patře tohoto panelového domu. Nevím vlastně, proč to tahle firma , poskytující internet dělá, nejspíš pro postupné nalákání na koupi vysokých rychlostí. Tento, dalo by se říct hotspot je pomalý, ale na to, k čemu se používá počítač, dostačující. No a právě u vchodových dveří je ten signál celkem stabilní, nevypadává a měřím cca 10-25 Mb/s down a 5-10 Mb up. Dá se stahovat nějaký soubor rychlostí i přes 2 MB/s. Vím, že se to může zdát, jako směšná rychlost, ale pro zdejší potřeby je to dostačující. Abych snížil délku kabelu, posunul jsem skříň PC co nejblíž k wifi přijímači. Momentálně je to 5+1 m usb kabelu a internet běží druhý den stabilně. O tom aktivním, cca desetimetrovém usb kabelu jsem se zmínil kvůli pohodlnějšímu ustavení skříně a položení kabelu. Asi takto.

edit: Jak poznamenal Hunter, něco takového jsem měl na mysli, jestli intenzita nebyla úmyslně snížena a tedy jestli by nebylo lepší zůstat u starší verze firmware.

edit2: Raději ještě jedno upřesnění, ať se dám pochopit správně. Ten extender jsem vrátil a přešel na wifi přijímač (který už byl k dispozici), protože opakovačem jsem nakonec nic víc nezískal, jen by možná teoreticky klesla rychlost. Akorát byl pohodlnější, protože jsem nemusel vést od něj data usb kablem.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 6. 2019 06:53

Máš koupit wifi AP s režimem klient. Dát ho do místa kde je signál OK. A od něj UTP kabelem k PC. To by bylo standardní řešení.

U těch aktivních USB... je vždy trochu loterie zda to bude fungovat. Záleží na kvalitě kabelu, odběru zařízení a dalších proměnných.
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 6. 2019 10:11

100% funguje tenhle: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000001LUC

Hodne ale zalezi, co zapojis na konec a jak kvalitni napajeni dovede Tvoje deska "davat". Zapojenim dvou techto kabelu za sebe a na jejich konec https://www.alfa.cz/product.php?eid=105145087E2I0004DLG znamenalo konec vsech USB portu v Lenovo https://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-52 ... 71/produkt

Takze pouzivat s rozmyslem. Osobne bych rekl, ze stale levnaji vyjde ten AP v client modu + UTP drat.

KineCZek

Odeslat příspěvekod aurum 1. 6. 2019 20:06

Děkuju vám všem, snad jsem pochopil, kterým směrem jít. Pokud mi ten můj výtvor složený ze dvou neaktivních usb kabelů a wifi přijímače https://www.tp-link.com/cz/home-network ... tl-wn722n/ bude dělat problémy, pořídím vámi doporučený AP v client modu. Přiznám se, nevím o tomto zařízení nic. Asi je to opačná obdoba klasického routeru. Tedy, myslím tím, že vstup do něj je vzduchem a šířit pak může vzduchem nebo kabelem. Dal bych ho pak na místo toho mého TP-LINK TL-WN722N, zapojil do elektřiny, nastavil přes http adresu a přivedl od něj do PC drátem data. Snad je můj primitivní výklad správný. Ještě poprosím o doporučení nějakého, neb nějakých konkrétních modelů. Mnohokrát děkuji.
aurum
Junior