nastavení routeru do bridge modu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tapsik 31. 12. 2011 14:59

Zdravím.MOhl by mi někdo poradit jak u wifi routeru (edimax 6204 br) nastavit bridge mod. Když jsem se díval do nastavení routeru tak jsem tam měl možnosti
(AP","Station-Ad Hoc","Station-Infrastructure","AP Bridge-Point to Point","AP Bridge-Point to Multi-Point","AP Bridge-WDS")
Jde mi o to abych v síti viděl stolní pc a notebook.
Pokud se ze stolního pc připojuji k netu přes LAN kabel tak mám ip 192.168.1.100. Při připojení ntb přes wifi k internetu dostávám ip 192.198.2.100
Vzhledem k tomu, že jsou segmenty rozdílné tak se pc navzájem nevidí
Děkuji za rady
Tapsik
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 31. 12. 2011 15:40

no, tohle jsou režimy WiFiny v tom routeru, tam asi chcete režim AP, že. Vy potřebujete , aby vlastní rouzter byl v režimu bridge, takže to nastavte - bývá to buď u WAN portu, nebo v samostatném menu. Nebo nepřepínejte nic, vypněte v menu DHCP server, aby to nepřidělovalo adresy, nastavte adresu v LAN na něco v rozsahu Vaší sítě , nezapojujte nic do WAN portu, používejte jen LAN a WiFi a také to musí chodit.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapsik 31. 12. 2011 15:47

ano. v současné době mám na wifi routeru nastaveno AP, a přidělování DHCP. V praxi tedy bude znamenat, že pokud budu chtít vidět v síti všechny pc, které připojuji přes wifi tak budu muset ip adresy zadávat ručně ?
Naposledy upravil Tapsik dne 31. 12. 2011 16:22, celkově upraveno 1
Tapsik
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 12. 2011 16:05

Ručně? Ne nutně. Proč? Jakmile přestaneš na tom Edimaxu používat NAT (router), tak ten DHCP server, který přiděluje adresy 192.168.1.x, bude obsluhovat celou síť včetně počítačů připojených přes acces point.

Pokud vím, tak ale tento wifi-router neumožňuje NAT vypnout, takže kabel, který nyní vede do WAN, jednoduše zapoj do jednoho z LAN portů.

Pro pohodlný přístup wo webové administrace doporučuji nastavit LAN straně Edimaxu nějakou volnou adresu tvé stávající sítě.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapsik 31. 12. 2011 16:40

Tak jsem Lan kabel z Wan přepojil do volné sdířky s označením LAN, ale výsledek byl takový že jsem se s wifi připojil k ip adrese 192.168.2.101 a načítání internetových stránek nefungovalo
Tapsik
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 12. 2011 22:15

Nevypnul jsi evidentně na Edimaxu DHCP server, jinak bys nemohl dostat adresu ze sítě 192.168.2.x.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapsik 1. 1. 2012 11:24

Děkuji, už vše funguje tak jak potřebuji
Tapsik
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 1. 2012 12:09

Ještě poznámku na závěr: pokud jsi nezměnil tomu Edimaxu IP-adresu na adresu tvé sítě (například 192.168.1.200), jak jsem ti radil, tak teď budeš mít problém dostat se do jeho webové administrace.
Aby ses tam dostal, budeš muset ručně dočasně nastavit na PC adresu 192.168.2.2, s tou se dostaneš do administrace, ale v té době zase nepojde internet.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karsat 17. 9. 2017 08:50

Oživuji staré tema, potrebuji br-6204g nastavit jako AP asi dělám něco blbě, uz jsem z toho za ty roky vyšel.

Do br-6204g privedu zdroj signálu (ten mám z LTE modemu), čili kabel dám do WAN ?
A pak z tohoto zarizeni chci přes LAN porty valit net do jednotlivych PC.
Jak tedy nastavit br-6204g jako AP

Obrázek
Obrázek
..
karsat
Junior

Odeslat příspěvekod soban 17. 9. 2017 20:16

Dynamic IP

ethernet

a na routeru vypnout DHCP server a přívodní kabel zapojit do LAN, WAN nezapojovat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karsat 18. 9. 2017 09:47

diky. jede to
..
karsat
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků