D-Link DIR-615 - reboot loop - dead?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod remet 6. 11. 2014 13:13

Mam tyhle wifi krabicky 4. Za posledni pul rok uz umrely dve, ale ty jsou ve skutecnem boot loop - probliknou diody a nic vic. Pokud ti pomohl novy zdroj tak je to jen dobre. Ja uz tak nejak veci od D-linku nechci.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod axe205 10. 11. 2014 18:50

Po 5 letech a pár měsících hlásím stejnou závadu. :-) Diody problikávají stále dokola. Stalo se to právě dnes.... :-)
axe205
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 11. 2014 19:51

No tak rozebrat skouknout kondenzátory v routeru.

Pokud budou nafouklé vyměnit a koupit nový zdroj a bude to zase OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remet 10. 11. 2014 21:26

soban: Ne nebude. Mam 4 orig. zdroje a ty brickle nejedou ani s jednim a naopak ty funkcni jedou se vsema a uvnitr jsou na pohled zcela ok.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 11. 2014 23:39

Samozřejmě pokud jsi poškodil FW tak musíš FW zase obnovit.

Jinak FW se nepoškodí samo od sebe.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merlo 14. 11. 2014 14:05

Zdravim,

dostal se ke me nakonec i ten druhy (stejny) router od kamarada. Vyzkousel jsem jej s nove zakoupenym adapterem a k restartum nedochazelo.

Tudiz jsem koupil druhy novy adapter, naflashoval DD-WRT a ve zcela funkcnim stavu mu jej vratil.

Router fungoval cca 1 den, pote zniceho nic opet reboot loop. Pouze adapterem to tedy nebude.

Pokousel jsem se jeste parkrat provest "emergency" flash, jak s originalnim FW, tak DD-WRT, bohuzel neuspesne.

Behem flashovani se v cca 45% router restartuje a pote jiz dale nereaguje, pouze sviti power led oranzove a blika led prislusneho lan portu.

Vypada to tedy na brick, zkusim jeste omrknout ty kondenzatory, ale moc tomu neverim.

Kazdopadne po teto zkusenosti D-Link jiz nikdy vic. >:-(

Tady presne ten stejny problem:
http://forums.dlink.com/index.php?topic=60171.0
merlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 14. 11. 2014 19:39

merlo píše:Zdravim,

dostal se ke me nakonec i ten druhy (stejny) router od kamarada. Vyzkousel jsem jej s nove zakoupenym adapterem a k restartum nedochazelo.

Tudiz jsem koupil druhy novy adapter, naflashoval DD-WRT a ve zcela funkcnim stavu mu jej vratil.

Router fungoval cca 1 den, pote zniceho nic opet reboot loop. Pouze adapterem to tedy nebude.


Nezkontroloval jsi kondenzátory v routeru!

merlo píše:Pokousel jsem se jeste parkrat provest "emergency" flash, jak s originalnim FW, tak DD-WRT, bohuzel neuspesne.

Behem flashovani se v cca 45% router restartuje a pote jiz dale nereaguje, pouze sviti power led oranzove a blika led prislusneho lan portu.


Tím že se to kouslo při flash jsi poškodil flash!

merlo píše:Vypada to tedy na brick, zkusim jeste omrknout ty kondenzatory, ale moc tomu neverim.


Teď už to nepomůže jsi je měl vyměnit před flash!

Prostě teď musíš vyměnit kondenzátory, propojit com port s PC a modlit se aby zavaděč v flash byl funkční a šlo tam nahrát spět FW jinak pouze přes programátor.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merlo 10. 12. 2014 14:27

Zdravim,

jelikoz se ke me cirou nahodou dostal dalsi, pro puvodniho majitele jiz nepotrebny a (zatim!) funkcni router *, mel jsem moznost tento zapojit a podivat se na zoubek tem dvema.

* Mimochodem tim routerem neni nic jineho nez DIR-615 (H2), ja se toho modelu zrejme uz nikdy nezbavim. :lol:

Postuji tedy fotografie, jelikoz sam bohuzel nepoznam, v jakem stadiu se kondiky nachazeji (naopak me pripadaji v pohode), prosim tedy opet o radu nekoho zkusenejsiho.


Kus A ("07")

http://s26.postimg.org/kmy9x0efb/dlink_07_1.jpg
http://s26.postimg.org/6hsgv75dz/dlink_07_2.jpg


Kus B ("44")

http://s26.postimg.org/7y3zdc8av/dlink_44_1.jpg
http://s26.postimg.org/6kcci191j/dlink_44_2.jpg


Dekuji.
merlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 11. 12. 2014 02:19

Jo kdyby ty obrázky šly normálně prohlížet tak bych se na ně kouknul.

Ovšem 504 Gateway Time-out není nic vidět.

Proč se musí obrázky dávat na nějaké hovadiny s flash prohlížečema a podobně???

Proč nemůžeš obrázek normálně vložit sem? A nebo někam na normální přístup bez kokotin kolem?

Prostě kondenzátor navrchu nesmí být vyboulen ani o milimetr!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merlo 11. 12. 2014 12:24

B*tch please... :-))

nechapu, co mas za problem s obrazkem ulozenym na serveru?!

Potrebujes snad flash k zobrazeni .JPG? Co to je za bludy?

ad 504:
Chyba 504 Bad Gateway se zobrazuje v době kdy je server nějak přetížen a již není schopen v časovém limitu odpovídat na další dotazy nebo byla spuštěna akce která trvá déle než časový limit.


To se holt tak nekdy stava, u freehostingovych sluzeb, vis? :roll:

Nikdo te nenuti odpovidat okamzite, vlastne nemusis odpovidat vubec, pokud to ma byt timto stylem.
merlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 11. 12. 2014 13:00

Promiň trochu jsem byl vytočen když místo obrázku se spouští nějaký JS a pak po minutě to vypíše chybu.

Teď se zobrazily ty obrázky OK, ovšem ať na to koukám jak koukám tak pořádně nevidím, u toho prvního se mi zdá že ten střed je trochu nafouklý, u toho druhého se mi zdá že je to v rovině i když????

Podívej se takto u nového kondenzátoru když je OK tak ten kříž co je nahoře je jakoby trošku propadlý dovnitř (uprostřed).

Samozřejmě výrobní tolerance je takže když to bude v úplné rovině (to hliníkové pouzdro) tak je to OK, ovšem pokud to u středu u toho kříže bude vyhnuté i trochu nahoru tak je po něm a chce ho na 100% vyměnit.

Osobně pokud ty routery zlobí tak bych ty kondenzátory vyměnil všechny - je to 8 kousků když budu počítat za kus 5 kč není co řešit.

Vypadá to že je tam celkem dost místa takže pokud vemeš na větší napětí (jsou větší) tak by teoreticky měly vydržet o něco déle. (výrobce většinou šetří je tam 5V tak tam dám kondenzátor na 5V a že se tam vyskytne špička třeba 6V zanedbám - a pak to vydrží míň).

No a pak vyskoušet s novým zdrojem co je OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod user1024 21. 10. 2018 20:15

Po rokoch fungovania, môj DIR-615 H2 taktiež prestal fungovať, teda presnejšie, ostal v "reboot loop".
Router sa reštartuje vždy keď sa zapína wifi rádio. Evidentne ide o skrat vnútri Ralink SoC, čo spôsobí, že vždy keď sa zapína rádio, z 3.3V sa na moment stane skoro 0, takže sa router reštartuje. Tento problém sa dá vyriešiť jedine výmenou čipu.
user1024
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků