RioMedia a neustále problémy

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod therage 15. 6. 2015 19:13

Zdravím vás Maniaci,

tak jsem se rozhodl, že vás po delší době požádám o pomoc. Před delší dobou jsem uzavřel 2 letou smlouvu se společností RioMedia, která mi nabídla příznivou cenovku na jejich nejvyšší nabízenou službu a tou byl v té době 100 mbit internet. Říkal jsem si super, chvíli to šlapalo dobře ale po nějaké době to začalo blbnout.

Nyní jsem ve fázi, kdy po měření přes dsl.cz či jiné zahraniční služby mi naměří, že nemám ani 20 mbit. Měřeno několikrát v rozmezí několika měsíců.

A tak jsem zavolal svůj problém jsem reklamoval. Technik mi klidným hlasem oznámil, že jsem idiot a že mám špatný router. Tak jsem mu také klidným hlasem oznámil, že je idiot on a že mám router za 2 tisíce korun patřící mezi nejvýkonnější a nejspolehlivější na trhu.

Po té mě přesměroval na jakousi subdoménu riomedia, kde se spustila java aplikace a měřila připojení. Ukázalo to něco kolem 87 mbit. Zapl jsem ihned dsl.cz a ukázalo to 15 mbit. Tak se ptám, jak je to možné. Opět chyba routeru. Bylo mi oznámeno, že mi může poslat za 3 stovky technika s CERTIFIKOVANÝM NOTEBOOKEM ale že je problém určitě na mé straně.

Takže jsem to odmítnul, technik by určitě přijel a měřil opět přes podvodnou java subdoménu.

Co mohu dělat? Internet nejde v některých chvílích skoro používat, neustále laguje a je pomalý. Pod smlouvou už nejsem.

Zkrátka a jasně mám nestabilních ani ne 20 mbit z mnou placených 100. Je to nespolehlivé a po každém telefonátu ze mě udělají idiota.

Když u mě byli minule, ukázal jsem technikovi 35 mbit na dsl.cz a ptal se ho jak je to možné. No odpověděl mi: "Víte pane, Windows něco sežere, televize něco sežere atd.". V té době jsem měl analogovou CRT televizi která rozhodně nic žrát nemohla. A že by Windows žral 65 mbit?

No jsem v koncích...

EDIT: Jedná se o oblast Olomouce
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thejozo24 15. 6. 2015 19:56

prejsť na inú spoločnosť, prej Windows neco žere, televize neco žere :D:D:D:D pobavil ma perfektne ten technik...
Never give up on your dreams!
thejozo24
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 6. 2015 19:58

Typ routeru jsi nenapsal, ani jestli jsi k němu připojený kabelem nebo přes wifi.

Jiný počítač jsi zkoušel? Tvůj počítač může být zavirovaný.

A co vlastně chceš slyšet? Jestli nejsi spokojený, změň providera.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 6. 2015 20:09

therage píše:Co mohu dělat? Internet nejde v některých chvílích skoro používat, neustále laguje a je pomalý. Pod smlouvou už nejsem.


Dovolím si tvrdit, že byť by net jel „jen“ 20 mbit, tak určitě lagovat nebude. Kvalita spojení není definována pouze strohou rychlostí, ale i dalšími parametry.

Ideální je provést měření přímo z prostředí jiného routeru. Jak je uvedeno - nepíšeš značku současného. Navíc neuvádíš, zda je v aktuální podobě. Já měl taky problém s netem a nakonec se ukázalo, že skutečně odchází router. Po výměně byl klid. Tím nechci říct, že je zrovna u Tebe chyba na straně routeru. Vyloučit by jsi to ale měl.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod therage 15. 6. 2015 20:27

Router je nový. Dělalo to i se starým routerem. Zkoušeno i s továrním nastavením.

Počítačem to není. Měřeno přes další 2 počítače a několik telefonů (jednotlivě). Vždy stejné, neuspokojivé výsledky.

20 mbit je tam maximálně, někdy 8, někdy 4. Někdy nejde načíst ani hloupý seznam.cz.

Zkoušel jsem pingovat na seznam.cz přes cmd. Několik pingů neodešlo ale ty co prošly měli standartní odezvu 10ms.

Typ routeru: TP LINK TL-WR1043ND
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 6. 2015 20:33

Mám taky riomedia a bez problémů.

Samozřejmě taky záleží na jaký server to měříš mě na nějaký to napíše 90Mbs na nějaký 20Mbs.

Jinak na dsl.cz když jsem to skoušel tak tam jsem se nikdy nedostal na správnou hodnotu.

Jinak asi nejednoduší bude nechat stahovat nějaké velké soubory (třeba iso linuxových distribucí) z různých serverů. (Když jsem dělal takový pokus tak jsem se v pohodě k 100Mbs dostával.)

PS. Co za router máš, co za bránu od nich máš či jak jseš připojen atd... bez nějakých konkrétních údajů je to JPP.

PS2 Jaká verze TP LINK TL-WR1043ND? Máš v něm nejnovější FW? Jak jseš připojen? (Optika, kabel) Jaké zařízení bránu od ISP máš? Skoušel jsi ji restartovat?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod therage 15. 6. 2015 20:38

Vidíš to Sobane, ty seš taky z Olomouce. To by ses mi na to mohl mrknout, no ne?
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiK 15. 6. 2015 22:22

Zkusil jsi připojit nb přímo na kabel od providera?
Je víc webů na testování rychlosti. Zkus ještě další.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod betelgeuse 16. 6. 2015 05:00

Pises, ze k mereni pouzivas i telefon, predpokladam tedy, ze jsi ke svemu routeru pripojeny pres wifi.
Mereni bys mel provadet pres kabel abys vyloucil vliv wifi.
betelgeuse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod therage 16. 6. 2015 05:28

Měření samozřejmě prováděno i přes kabel s neuspokojivými výsledky. Až budu doma, hodím sem screeny nastavení routeru.
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 6. 2015 05:32

therage píše:Vidíš to Sobane, ty seš taky z Olomouce. To by ses mi na to mohl mrknout, no ne?


Mohl, ale co uvidím?

Jinak proč neodpovíš na dotazy?

Verze routeru, typ zařízení od ISP, je fw v routeru aktuální?

A jinak ti můžu říct že pokud se to snažíš měřit přes wifi tak naměříš kulové!

Jinak teď jsem to na VDSL připojení skoušel přes wifi a naměřil jsem správný údaj 20Mbs/2Mbs no jo ale není zde žádní wifi rušení.

Jinak u velkých rychlostí taky nemusí stíhat protistrana kolik serverů bude připojeno na 10Gbs linku?

Prostě co bych skusil, vyhodit router, připojit PC přímo k zařízení od ISP, nabotovat live distribuci linuxu, provést reset zařízení od ISP (odpojit z elektřiny) a pak skoušel testy a ping.

-- 16 čer 2015 06:37 --

therage píše:Měření samozřejmě prováděno i přes kabel s neuspokojivými výsledky. Až budu doma, hodím sem screeny nastavení routeru.



Pořád neodpovídáš na mé dotazy co chci vědět!!!!!!!!!

Verze routeru? Jsou 3 různé verze (v1.x, v2.x v3.x) verze v1.x bílá krabička, v2 a 3 černá údajně v3 je stejná jako v2 pouze v fw je podpora IPv6.

Skontroloval jsi na vebu tp-linku zda máš nejnovější FW? I nově koupený může mít starý FW !

Taky jsi neřekl jak jseš přes ISP připojen? Co za zařízení doma od ISP máš? Přívod je optika nebo kabel?

PS. Samozřejmě se na to můžu mrknout i osobně.

PS2. Někteří technici jsou cvičené opice, ale pokud jeho test rychlosti je OK tak to asi bude v pořádku, zrada může být klidně i mimo ISP riomedia.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marun1 16. 6. 2015 06:53

skus rychlost měřit na http://www.speedtest.net/ mě zmeří i 120Mbps u UPC
marun1
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 6. 2015 07:05

Já taky toto používám, ale u mě to hází rozdílné výsledky podle toho jaký server vyberu (asi záleží na jaké páteři je připojen).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod therage 12. 9. 2015 05:44

No tak podle http://www.speedtest.net/ mi to změřilo krásných 8 mbit.

A prosím to mám tohle: http://www.riomedia.cz/internet/rio-net-100

Já už vážně nevím co s tím...
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 12. 9. 2015 10:03

A měříš to jak? napřímo do pc/nb nebo přes router, nedejbože wifi.....
Kysa
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků