RioMedia a neustále problémy

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod therage 12. 9. 2015 10:18

Když jsem to měřil napřímo, tak jsem měl nějakých 35 mbit.

Jak jsem volal technikovi (už asi 5x) tak mě odkázal na jejich web http://test.rionet.cz/... nicméně tam tu ukazovalo nějakých 80 mbit ale při měření na jiném serveru třeba dsl.cz tam bylo zase nějakých 35 mbit.

A stále to neřeší problém se stabilitou. Stačí aby se připojilo k síti druhé zařízení a nejde na internetu nic dělat. Stahuje to tak 100 kbps, stránky se načítají pomalu. To zkrátka není normální. Za 650 Kč...
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 12. 9. 2015 11:25

Ak mas v zmluve uvedenu garanciu rychlosti, tak ta urcite potesim, ze to plati iba pre trasu medzi tvojou pripojkou (nie za routrom) a branou poskytovatela. To co ty merias na Internete nikoho nezaujima a uz vobec to nemozes brat ako bernu mincu. Daj si prikaz traceroute a pozeraj cez kolkych providerov to chodi. No a kedze garanciu rychlosti asi nemas, preto si nameral 80Mbps a moze to byt aj menej aj viac do tych 100Mbps, ktore mas zaplatene.

Stabilita: Druhe zariadenie sa pripojuje ako? Ak cez wifi, tak to je tiez normalne, ze to v urcitych pripadoch nejdo moc dobre. (mozem poskytnut meranie kedy nastava prave tento pripad). Ak cez LAN, tak treba preskumat co ti vsetky zariadenia odosielaju na Internet a ci nedochadza k jeho zahlteniu.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kysa 12. 9. 2015 11:47

therage píše:Když jsem to měřil napřímo, tak jsem měl nějakých 35 mbit.

Jak jsem volal technikovi (už asi 5x) tak mě odkázal na jejich web http://test.rionet.cz/... nicméně tam tu ukazovalo nějakých 80 mbit

80? Máš mít 100? Tak co řešíš? reklamace a přestat platit do vyřešení.
hunter: platí připojení k internetu, takže rychlost by měla být do internetu. Pokud to ISP neumí, nemá to nabízet.....
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 12. 9. 2015 20:31

Panebože to jsou kecy nikdo ti nemůže garantovat připojení které není pod jeho kontrolou.

Platíš 100M máš 100M linku do internetu, máš to že dál v internetu to běží pomalu není věc ISP, ale i toho kdo provozuje zařízení na druhém konci.

Samozřejmě je třeba to proskoumat zda není zrada u riomedia, ale pokud je jinde tak s tím nic neuděláš.

Stačí mrknou na měření rychlosti co jsem provedl já:

http://www.speedtest.net/my-result/4657120328

http://www.speedtest.net/my-result/4657124364

Tak a teď mudruj že na jeden server to jede 100M a na druhý ne? Tak kde je problém....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kubis 12. 9. 2015 21:01

Kysa píše:
therage píše:Když jsem to měřil napřímo, tak jsem měl nějakých 35 mbit.

Jak jsem volal technikovi (už asi 5x) tak mě odkázal na jejich web http://test.rionet.cz/... nicméně tam tu ukazovalo nějakých 80 mbit

80? Máš mít 100? Tak co řešíš? reklamace a přestat platit do vyřešení.

Haha, dobrá šance pro "exekutora" :-) zavázal se platit :pozor

Jakou máš ve smlouvě agregaci? Kam/jak měříš? Pokud přes wifi, tak jaké je rušení? Pokud přes wifi, tak jakým standardem se připojuješ (B/G/N/AC)? Pokud přes kabel, jak starý/kvalitní ten kabel je? Jak kvalitní/staré je připojovací kabel do routeru apod.? Popř. kdy nastala změna?

Zkus ve speedtestu změnit cílový server např. na Austrálii ...
Jo a mimochodem, nějaký traceroute by nám možná pomohlo

_____
router za 2 tisíce korun patřící mezi nejvýkonnější a nejspolehlivější na trhu

TP LINK TL-WR1043ND? Tak určitě :roll:
MobilMania: iPhone 6+ 64GB
Živě: i5-2500K, GTX 560 Ti, W10
Garáž: VW POLO 1.2 TSI
kubis
Junior

Odeslat příspěvekod W33x 12. 9. 2015 22:59

Kdyz to tu tak ctu tak mi to neda, jsem z Ol. routr mam totozny (v1) jen fw mam openwrt,
linka tez 100M a vysledek: http://www.speedtest.net/my-result/4658865464

zacal bych tim ze vymenis kabely a kdyz to nepomuze tak bych jejich technika zamcel,
a nepustil pryc dokud to nespravi :D
protoze urcite by se nemeli ztracet pakety :-l
W33x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod therage 12. 9. 2015 23:18

Tak to je docela mazec... Zkusím teda vyměnit kabely.
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 13. 9. 2015 08:48

Samozřejmě pakety by se strácet neměly!

Pořád jsi nám neřekl zda máš v routeru nejnovější FW!

Nejnovější FW pro 1043 zde: http://cz.tp-link.com/support/download/ ... L-WR1043ND stáhni si pro správnou verzi tu najdeš napsanou na spodu krabičky.

Pro v1 je nejnovější z 19.03.2014
pro v2 je nejnovější z 17.07.2015
pro v3 je nejnovější z 14.05.2015

Všechny řeší problémy s bezpečností - staré FW jsou děravé.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 11. 10. 2015 13:06

Já jsem taky z Olomouce, mám RioMedia, ještě nedávno jsem měl 20/20, fungovalo spolehlivě.

Tento týden se stala taková zvláštní věc, do mailu mi přišla upomínka za nezaplacený net, platby jsem měl nastaveny automaticky k 15. v měsící (mám dojem), takže bez starosti doteď.
Tak tam volám co jako že se stalo, a hlavně, proč vidím za září a srpen poplatek 369,- Kčs místo 349,- Kčs, kterých jsem měl doteď... Paní mi vysvělila, že došlo k navýšení rychlosti z 20 na 40 Mb a že mi to zvedli o 20,- Kčs, trochu jsem namítal, že mi to aspoň mohli dát vědět, že došlo ke změně, prý že na internetu měli kampaň, v tv hlásili reklamu a že posílali emailem, no ani jednoho jsem si nevšiml a mailu nic nemám, no neva, 20 Kč je celkem malý rozdíl za dvojnásobnou rychlost - tzv. nekupto!!! Proč se zároveň zrušila automatická platba je mi záhadou, možná jsem se v ebance uklikl, kdoví.
Každopádně teď mi fičí net 40/40 a zatím spolehlivě a stabilně (toť k tématu):
http://www.speedtest.net/my-result/4736216060

Mám optiku, modem nějaký jejich "Elconnect fiber", za ním starší D-link DIR-600, takže tak.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Machpai 3. 1. 2016 20:52

Děje se mi to samé, dokonce jsem koupil nový router jestli to nepomůže. Nevím jak se stím poprat jestli to řešit na pobočce nebo někde přes telefon. Každopádně na emaily neodpovídají a všechny emaily s poruchou snížení rychlosti ignorují (co se týče mě tedy).
Machpai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanamond 3. 1. 2016 21:35

No, vynechte úvahy, zda je technik idiot a udělejte si test sám.
1. Test linky
uchopte notebook, který máte ověřený, že ufunguje 100Mbit ( zdaleka ne každý), nastavte Vaše veřejné IP ( tedy zapojte jej místo routeru a měřte ). Funguje to ? - máte něco blbě u Vás. Nefunguje to - je to pomalé - volejte technika od providera.
2. Test routeru
Udělejte totéž, akorát, že zapojíte notebook za router. Výsledky by měly být totožné - ale asi nebudou, protože routerů, co uroutují 100 Mbit zas za 2000.- tolik není ( samozřejmě v nb gigabitová karta, plně zapojený kabel UTP a pod, )

P.S na testy přes WiFi zapomeňte a měřte ideálně proti něčemu na jejich síti - protože ne každý provider s nimi může mít zmíněné tempo. Obecně není špatný také měřák na www.mojeip.cz
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 15. 5. 2017 20:24

Taky Vám Rio Media zvedli cenu za net bez upozornění? (mně už podruhé...), bohužel žádného jiného poskytovatele tady nemám, takže mi nezbývá, než přijmout a brblat si tak akorát pro sebe.
Kdyby aspoň nekecali, že to psali mailem i poštou, zmr*di.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerL 15. 5. 2017 22:06

Psali 31.01.2017

"Vážený pane,
velice si Vás vážíme jako našeho věrného zákazníka a rádi bychom Vám poděkovali za Vaši dosavadní přízeň. Současně bychom Vás chtěli informovat o nezbytných úpravách cen námi poskytovaných služeb.
Chceme Vám i nadále poskytovat co nejlepší služby, a proto neustále investujeme do modernizace naší sítě a rozvoje služeb chytré a online televize. V tomto roce jsme díky tomu začali nabízet internet o rychlosti až 1 Gbit/s a brzy spustíme také zbrusu nové funkce chytré televize. Současně došlo v tomto roce k významnému navýšení poplatků ze strany majitelů vysílacích práv.
Z těchto důvodů jsme nuceni tyto skutečnosti od 1. 3. 2017 zohlednit navýšením ceny poskytovaných služeb o 49 Kč měsíčně. Zároveň si Vás dovolujeme informovat o Vašem právu odstoupit od smlouvy ke dni účinnosti výše prezentovaných změn bez sankce, jestliže nové podmínky neakceptujete. V takovém případě, prosím, postupujte podle ujednání článku 12, odst. 12.6 Všeobecných podmínek."
SamerL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 15. 5. 2017 22:43

No, takže kecy jak v kleci, já mám info, že jsou v mínusu jako prase a tak musí zdražovat, že měli doteď levné, aby nalakali spoustu zákazníků, ale nejsou schopni utáhnout tu infrastrukturu finančně.
Jinak kam ti to psali?
Loni jsem se o navýšení dozvěděl až upominkou nedoplatku, pac trvalý příkaz byl samozřejmě na nižší částku a letos tak, že jsem si na faktuře všiml nedoplatku... Kdyby to aspoň napsali do faktury, ty mi chodí normálně, dopis taky žádný. To je takový problém zavolat? Na nabízení služeb určitě vynakladaji spoustu času a telefonátů.
Jak můžu odstoupit od smlouvy kvůli změně podmínek, o kterých ani nevím? A nemůžu se je dozvědět?
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 5. 2017 08:46

Nám v únoru zvedli připojení na 40/40. V Klatovech není jiný poskytovatel co má download a upload 1:1 a navíc za takovéhle ceny.
dustojnikhummer
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků