Pomalý upload

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 4elements 29. 6. 2016 19:07

Zdravím všechny, řeším problém s pomalým UP na síťové kartě. Od poskytovatele mám WiFi internet 16/16, v obýváku WiFi router. Jeden LAN mám do PC a jinak používám NTB přes WiFi. Na NTB je rychlost ať už přes kabel nebo WiFi stabilní a cca slibované hodnoty. Na PC je jen DOWN dle slíbených hodnot ale UP se pohybuje rapidně pod 1 Mb/s. Zkusil jsem proto vyřazovací metodu. Výměna kabelů, Firmaware routeru, driver síťovky, zkusil jsem i jinou síťovku do PCI. Nakonec mě napadlo Live Ubuntu. Po spuštění testu jede všechno jak má. Podotýkám, že jak na NTB tak na PC mám stejné Win 10 se stejným Buildem. Takže jsem došel k závěru, že Hardwarem to nebude, ale něco s Win. Za případnou pomoc moc děkuji.
4elements
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 6. 2016 09:47

Ovladače jsi stáhl odkud? Nejnovější verze ovladačů, kde je předpoklad, že je vychytáno nejvíce chyb, bývá u výrobce čipové sady síťové karty (neplést s výrobcem laptopu, mainboardu nebo externí síťové karty, ti všichni ten čip někde nakoupili a jenom ho připájeli.)

Pokud by to náhodou byl hojně rozšířený gigabitový Realtek pověstný svými problematickými ovladači, poslední verze ovladačů jsou zde: http://www.realtek.com/downloads/downlo ... Down=false
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4elements 30. 6. 2016 10:07

Ovladače jsem stáhl od výrobce desky, tedy z MSI. Konkrétně https://cz.msi.com/Motherboard/B150M-MORTAR.html#hero-specification a je to nejspíš Realtek. Až dorazím domu, zkusím a dám vědět. Bylo by to fajn. A zatím díky moc.
4elements
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 6. 2016 11:33

Ano, máš tam gigabitový Realtek. Podle datumu u MSI nejsou ty ovladače až tak staré, ale je to verze 10.8 a u Realteku jsou novější (10.9). Za zkoušku nic nedáš, nějaký důvod k vydání nových asi měli.

A ještě co tam máš za antivirový program? Na zkoušku bych ho odinstaloval a znova nainstaloval, v posledních měsících s tím jsou problémy.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4elements 30. 6. 2016 18:02

Tedy tak verze 10.9 nepomohla. Pořád mi vrtá hlavou, že s Ubuntu to jde normálně.
4elements
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubos32 1. 7. 2016 13:47

Zkus v nastavení sitovky ve vlastnostech:
Large Send Offload (IPv4) tohle změnit na disable--
lubos32
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků