DVR_Připojení k DVR přes veřejnou adresu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dosty123 26. 9. 2016 07:45

Dobrý den, mám problém se vzdáleným připojením k rekordéru. Mám k dispozici veřejnou adresu a DVR je připojen k routeru. Touto cestou bych mohl přenatovat porty v routeru, ale operátor v technické podpoře poskytovatele mi řekl, že to nejde a musím se připojit přímo do jejich krabicky co je na půdě. Tam je jen jeden vstup, takže tím pádem nemám kde zapojit kabel od routeru. Pokud do té jejich krabicky zapojím první Switch a k němu rekordér a router tak budu muset ještě něco nastavovat? Ještě mám otázku k nastavení rekordéru. V rekordéru nastavím ip adresu, masku, bránu, porty (co mě poslal pokytovatel internetu) a přes WAN se přihlasím k DVR vzdáleně?
Děkuji za odpověď.
dosty123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2016 14:31

Ta veřejná IP je kde? Na kterém zařízení?

Pokud na zařízení které máš pod kontrolou tak na tom zařízení musíš přesměrovat potřebné porty na DVR (případně pro první pokusy všechny nastavit DMZ).

Pokud nemáš na svém zařízení veřejnou IP, ale provider ti tam vše přeposílá s veřejné IP všechny porty tak si je na té své krabičce taky můžeš přesměrovat stejným spůsobem jako by jsi veřejnou IP měl na té krabičce.

Pokud veřejnou IP nemáš a provider ti nepřeposílá porty máš smůlu....

Takže první bude asi pořádně napsat co jak máš zapojeno typy zařízení, jaké kde máš IP co je tvoje do čeho můžeš vrtat a pak můžeme poradit konkrétně....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dosty123 29. 9. 2016 08:04

Bylo mi řečeno, že si mám pro DVR zřídit veřejnou adresu. Tak jsem zavolal poskytelovateli a řekl mu, že chci veřejnou adresu pro DVR a nahlásil jsem, že to chci na portu 6060. Za týden mi došel papír s LAN a WAN údaji a že budu měsíčně doplácet 30kč za tu veřejnou adresu. Teď mám DVR napojen na switch a ze switche to jde do jejich přípojky. V DVR jsem nastavil ten port a s toho papíru jsem doplnil LAN (ip, masku, branu, dns. Zkoušel jsem se připojit s WAN adresy a toho portu a nejde to.
dosty123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 29. 9. 2016 23:41

No a co my s tím.....

Pokud jsi to nastavil jak ti napsaly tak to musí běhat, pokud nemáš mezi tím zařízením od ISP a DVR router!.

Takže záleží jak to skoušíš pokud s PC připojeným k stejné přípojce tak tak to nepošlape, musíš to skoušet z internetu přes tu veřejnou IP a port.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků