Problém s DNS u VPN - ignotruje ho

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod natech145 3. 12. 2016 14:05

Mám počítač připojen k internetu. Připojím se přes VPN. Do sítě se připojím. V nastavení sítě se správně nastaví DNS server. Ale na serveru v síti připojené přes VPN je DNS rozšířeno o názvy v místní síti. Při zadání adresy vnitřní sítě připojené přes VPN není ceta nalezena. Při zadání IP adres vše funguje. Jako by to nekontaktovalo DNS přes VPN.
Tohoto chování se mi objevuje na Windows 7, Windows 8, Na Win XP se to nestávalo, ale XP už nikde nemám. Stalo se mi to u více VPN. Není to na všech počítačích.
Kde může být problém?
natech145
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 12. 2016 15:14

Jaký DNS server vidíš v nastavení VPN ve výpise ipconfig /all? Lokální, nebo vzdálený?

A co ping na ty domény? Je adresa přeložena správně, chybně, nebo vůbec?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natech145 4. 12. 2016 09:42

V nastavení VPN je DNS server lokální.

Při ping na jméno to napíše
Ping request could not find host server02. Please check the name and try again.
Podle mě není přeložena vůbec, ale nevím jak to vyzkoušet.

-- 4. 12. 2016 11:13 --

Tak teď tomu už vůbec nerozumím.
Zkusil jsem si pohrát s příkazem nslookup. Překvapilo mě, že udává IP DNS serveru co je za VPN. Zkusil jsem překlady, toho, co je na DNS toho serveru. Adresy Typu "server02" a "PC10" nepřeloží a vypíše UnKnown can't find PC10: Server failed.
Naproti tomu, je tam jedna adresa, změna domény 3-tího řádu "mail.XXXX.cz" a na to mi odpověděl správně, poslal adresu vnitřní sítě. Přitom na počítačích ve vnitřní síti to funguje. Teď už teda nevím.

Ještě mě napadlo, když dám úplné jméno "PC10.domena.local" tak to vrátí správnou adresu.
natech145
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 4. 12. 2016 19:20

V tom případě tvůj počítač správně kontaktuje DNS server skrz VPN. Ale proč ten DNS server nezná "krátké" názvy nevím. Každopádně bych se pohrabal v nastavení toho DNS serveru. Problém je tam.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 12. 2016 19:46

Krátké názvy (PC10) - tím myslíš přímo názvy počítačů? Ty snad nemusí jít přes DNS-server? To má na starosti zjišťování okolních počítačů - přece to funguje i v sítích, kde DNS server vůbec není nebo je nadefinovaný třeba 8.8.8.8, za předpokladu, že je aktivované sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft a neblokuje to nějaký firewall.

Tedy je možné, že ti to DNS server nepřekládá vůbec a kde to funguje, tak to jede přes okolní počítače.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 12. 2016 08:32

Nesdělil jsi verzi OS.
Takhle ohavně
natech145 píše:když dám úplné jméno "PC10.domena.local" tak to vrátí správnou adresu.

se z celé řady MS WNT chová jen nedodělek W10. :-(
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků