Zvýšení rychlosti internetu?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Medicus10 6. 12. 2016 17:48

Zdravím,
obracím se na vás s prosbou o radu. Již delší dobu zjišťuju, jakým způsobem bych mohl dosáhnout vyšší rychlosti internetu. Momentálně mám ADSL od O2, rychlosti viz příloha. Bohužel O2 mi vyšší rychlost nabídnout nemůže. Zjišťoval jsem třeba možnost jiných poskytovatelů z okolí, nicméně bydlím na samotě 2km od vesnice, okolo baráku ze všech stran les, takže technik říkal, že připojení není možné.
Napadá vás nějaká jiná možnost připojení? Četl jsem něco o internetu přes satelit, ale je prý nestabilní a drahý.
Předem děkuju za odpověď :-)
Přílohy
Rychlost internetu.png
Rychlost internetu.png (31.17 ) Zobrazeno 7288 krát
Medicus10
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 12. 2016 18:01

Mobilní 4G (pokud je v dosahu).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medicus10 6. 12. 2016 18:06

Jojo na mobilu mám 4G. Přes PC se lze připojit na mobilní 4G?
Medicus10
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 12. 2016 18:09

Jistě. Lze ho sdílet skrze mobil, případně pořídit USB, nebo přenosný modem.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medicus10 6. 12. 2016 18:33

Koukám na to, ale zatím jsem nenašel žádný tarif pro neomezený dat. přenos. Což vzhledem k tomu, že hodně stahuju, je pro mě nevhodné.
Medicus10
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 6. 12. 2016 19:06

Jde sehnatbi baz FUP např. tady už starší článek, co jsem našel po pár sekundách googlení http://m.cnews.cz/clanky/lte-misto-adsl ... tu-na-doma. Chce to ale hledat a případně oslovit osobně (pro nižší cenu,, úpravu podmínek,...) Větší zkušenosti budou mít asi na mobilmanii.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 12. 2016 22:51

Jestli to má na hry , tak aby bydlel vedle zlaté žíly.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 12. 2016 07:19

Na samotu máš docela slušné připojení od Kyslíků.
Medicus10 píše: o internetu přes satelit, ale je prý nestabilní a drahý

S aktuálním stavem nemám zkušenosti.
Před ~ 20 lety to bylo jediné použitelné připojení k internetu.
Tehdy luxusní 1 Mbps zdarma* (2 Mbps placené) oproti extrémně drahému vytáčenému připojení 33 kbps (často jen < 10 kbps).
Nestabilní? Naopak: oproti nespolehlivému vytáčenému připojení naprosto stabilní.
Jedinou nevýhodou je odezva: ~ 1 s.
Pro stahování to nevadí. Interaktivně nepoužitelné.
---
* Datové služby jako bonus zdarma v rámci satelitní TV.
Dnes to bude podstatně širší pásmo.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 7. 12. 2016 09:39

Medicus10 píše:Zdravím,
obracím se na vás s prosbou o radu. Již delší dobu zjišťuju, jakým způsobem bych mohl dosáhnout vyšší rychlosti internetu. Momentálně mám ADSL od O2, rychlosti viz příloha. Bohužel O2 mi vyšší rychlost nabídnout nemůže. Zjišťoval jsem třeba možnost jiných poskytovatelů z okolí, nicméně bydlím na samotě 2km od vesnice, okolo baráku ze všech stran les, takže technik říkal, že připojení není možné.
Napadá vás nějaká jiná možnost připojení? Četl jsem něco o internetu přes satelit, ale je prý nestabilní a drahý.
Předem děkuju za odpověď :-)

Obávám se, že pro tebe není řešení. Můžeš být rád, že tam vůbec vedou dráty a máš možnost aspoň to ADSL. Na samotu to opravdu je ještě dost slušná rychlost. Bohužel v dnešní přetechnizované době stále není přístup k vysokorychlostnímu internetu žádná samozřejmost, mají ho více méně pouze ve větších městech, kde jsou kabelovky. Na menších městech a vesnicích ti wifi poskytovatelé jsou většinou jen garážové pidifirmy s mizernou kvalitou sítí a takřka nulovou podporou, to už je lepší to ADSL. A přes mobilní data bych se skoro vsadil, že nenajdeš neomezený tarif. Operátoři si prostě nemůžou dovolit, aby jim někdo tahal moc, protože síť je dimenzovaná na průměrný provoz, ne pro stahovače. Satelit bych vynechal úplně, to je nestabilní, vysoké lagy a bude to zřejmě dost drahé. Napadá mě jen možnost, nechat si od O2 dotáhnout třeba ještě jednu nebo dvě linky a nějak to agregovat, ovšem to by šlo jen v případě, že mají k vám nějakou rezervu v kabelech.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 12. 2016 09:59

Pro ilustraci cena satelitního internetu Tooway: https://intv.cz/cenik-internetu-tooway-consumer/

Neomezený 22/6 za 2790 Kč měsíčně.

Ping ~800 ms. Dalším problémem je zahraniční IP, což může znemožnit přístup k některým lokálním službám.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 23. 1. 2017 12:00

zkusit zmáčknout O2 co doopravdy by tam šlo, ono chápu že pro stálýho zákazníka se nepřetrhnou, ale zjisti z modemu max rychlost s ústřednou a od toho se odpíchni, já řešil stejný problém, vzdálenost od ústředny téměř 3km, adsl max 8mbit (dle nich tu nemělo běžet ani to a diví se že tak daleko to vůbec jde, že mi linku mměřili a útlum je velkej tak na 2-4mbit max) ale v modemu mi to psalo jiný hodnoty, nakonec se mi asi po půl roce podařilo prosadit změnu na vdsl metodou zkusíme to a uvidíte jestli to vubec půjde či ne, když ne do 48h vás vrátíme na adsl a už pár dní mi to běhá 20/2 naprosto bez problemů, paradox že teď mi volali z O2 jak jsem v posledních pár dnech zjistoval dostupnost internetu a tvrdili mi že mi na moji adrese nemaji co nabidnout, ze vdsl tu urcite nejde, hoď sem kdyžtak screen z modemu s info o lince a podle toho se trochu dá poznat
JayDeeSq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taby79 5. 2. 2017 02:13

od 1.2.2017 má společnost O2 nový produkt, který využívá LTE připojení a je bez FUP ;)
Jmenuje se Internet Air Fix a nabízí 20/2 Mb/s za 499,- Kč :)
Taby79
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků