problém s Apple produkty a routerem TP link

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mira_x 14. 1. 2017 12:44

Ahoj,

mám router TP Link WR740N, na kterém v pořádku funguje připojení k TV Samsung, počítače s Windows,
ale naprosto nefungují Apple produkty - iPhony, iPady. Nenačítá se korektně app store, apple mapy atd. Pročítám
zahraniční fóra a nejsem zdaleka sám, jen se nemůžu dobrat nějakého kloudného řešení. Vyzkoušel jsem všechny rady jako upgradovat firmware routeru atd., nic nepomáhá. Nemáte s tím někdo zkušenost? Mám koupit nový router? Případně jaký?

Děkuji za rady! ;-)

M.
mira_x
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 1. 2017 13:11

Nějak nechápu jaký může být problém v routeru v tom že se nenačtou některé stránky.

Prostě na routeru vypni firewall a další ochrany co to udělá a pak jedině skontrolovat provoz wiresharkem, jaké pakety router přijal a co odeslal....

Jinak co to znamená nenačítá se korektně? Router do komunikace nezasahuje pouze paket propustí a nebo ho firewall zahodí.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mira_x 14. 1. 2017 13:17

Problém je vyřešen - stačí v zařízení nastavit manuálně DNS (např. googlovské 8.8.8.8), iPhone nesmí načítat automaticky DNS - má údajně jinak nastavené timeouty oproti TP Link routeru
mira_x
Junior

Odeslat příspěvekod soban 15. 1. 2017 11:43

Nebude problém spíš v DNS providera?

TP-LINKY používají DNS který dostanou od ISP.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 15. 1. 2017 11:46

Samsung Ativ S, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior