Datový tok Opera mini vs Opera turbo

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zegritt 5. 3. 2017 16:00

Zdravím,
chci používat mobilní připojení k internetu a narazil jsem na rozdíly ve velikosti datového toku, které mě štvou.
Pokud jedu přes Opera mini, tak zobrazím jednu stránku cca. za 10kB (obrázky na nejnižší kvalitě), a tu stejnou stránku na Opera turbo cca. za 200kB (data ořeže server Opery).
Hodlám být připojený se zařízením právě přes Opera turbo, takže ten rozdíl je opravdu veliký a nepraktický vzhledem k velikosti dat, co nabízejí operátoři v ČR.
Zkoušel jsem to i přes Firefox s podobným nastavením jako Opera turbo a v podstatě to žralo taky cca. 200kB na stránku.
I když nechám zobrazovat jen čistě text, tak rozdíl Opera mini vs Opera turbo či Firefox je stále cca. 20x víc datového toku.
V čem to vězí? Dá se s tím ještě nějak pohnout dolů aby to tolik nežralo?
Díky.
Zegritt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 3. 2017 16:51

Lze to, ale za cenu omezení funkčnosti některých stránek.

Kompresní proxy + vypnuté obrázky + omezený JS + agresivní kešování = cca 40 až 60kB na stránku.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 5. 3. 2017 17:00

Osobně na mobilu používám Operu Mini. Ano,spousta stránek nefunguje správně,ale na těch pár webů na který lezu přes data to stačí.
dustojnikhummer
Junior