USB Wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod h0n7a 6. 3. 2017 12:42

Ahoj, měl bych takový dotaz. Mám připojený USB wifi adaptér TP link wn321g na jenom ze tří předních portů usb (je to na jediném 2,0). Když připojím dva disky na přední porty (oba 3,0) tak mi klesne rychlost na wifině na 1,0mbs. Když je jen jeden disk, tak je rychlost plná. Ještě mi jedna flahska dělá to, že když jí připojím tak mi automaticky padne rychlost na 1,0mbs. Ale to dělá jen tahle jedna. A dneska mi wifina začala kolísat z plnýho (54mbs až na 12mbs) a takhle pořád dokola, ale nic připojeného nemám. Před měsícem jsem musel reklamovat jinej wifi adaptér u kterýho mi jeho ovladač schodil winy. Je možný, že by se stalo něco s portama na desce nebo na case? Protože ten adaptér, když ho dám do notasu tak rychlost nijak nekolísá.
Sestava: I5 6500, MB: Bazooka plus, 2x8gb ram Kingston, rmx550, case nanoxia deep silence 4
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 3. 2017 13:06

Prověř, jestli wifi-router nezačal vysílat na kanálu 12. Už jsem se setkal s tím, že rychlost cyklicky kolísala, když klient kanál 12 neuměl, takže byl naladěný na kanálu 11 a chytal jenom nějaké přeslechy. Nebo stačí, aby si soused koupil nový router a tvoje přenosové rychlosti můžou jít do kytek. I v takovém případě může, ale nemusí pomoct změna kanálu.

(Natáhni k počítači kabel a wifi přenechej mobilním zařízením.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 6. 3. 2017 13:15

Je krajně nepravděpodobné, že by dvě wifi zařízení byla schopna navázat spojení na nestejných kanálech (např. router na ch12 a klient na ch11) jen díky přeslechu. Troufnul bych si to označit dokonce za nemožné :)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod h0n7a 6. 3. 2017 13:18

Jiný signál to být nemůže, protože bydlím na vesnici a žádnou jinou wifi na žádným svým zařízení (mobil, notas, pc, tablet) nevidím. Kanál je na 9, už jsem se setkal s tím, že když byl kanál na auto (router si zvolil 12), tak wifina takhle kolísala. Proto jsem zvolil 9 páč ta vždycky fungovala. A nevíte co by mohlo dělat to když se připojí víc usb zařízení a spadne pak rychlost?
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 3. 2017 13:40

USB řadič je extrémně náročný na výkon CPU.
Sběrnice USB-2 je schopna obsloužit současně jen jedno zařízení.
Co s tím?
1) USB-2 porty používej jen výjimečně a k nenáročným účelům, např. k připojení myši apod.
2) Pokud potřebuješ zálohovat do externího HDD/USB, ujisti se, že HDD je vybaven USB-3 rozhraním a zapojuješ ho do portu USB-3.
3) Síť řeš standardně pomocí UTP:
vladimir píše:Natáhni k počítači kabel a wifi přenechej mobilním zařízením.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 6. 3. 2017 13:59

USB wifi adapter si daj na USB predlzovacku a ten potom umiestni do miesta s lepsim signalom. Rychlost nepada kvoli tomu, ze tam pichnes 2x disk, ale kvoli tomu, ze sa zmeni homogenita elektromagnetickeho pola v okoli anten USB wifi adaptera. Ak by bol problem s USB portami, tak by adapter vypadaval takym sposobom, ze by si ho musel najprv vytiahnut a znova zasunut.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod h0n7a 6. 3. 2017 15:22

Děkuju za vysvětlení, zkusím najít díry ve zdi a natáhnout kabel.
h0n7a
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků