Pomalejší internet než by měl být

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LAMASLP 16. 4. 2017 11:11

Ahoj,
Takže... chtěl jsem si stáhnout Genius Driver pro mou myš, ale stahuje se mi to asi 20KB/s tzn.90MB se mi stahuje 15min. Tohle se mi děje vždy při každém stahování poslední dobu.
Na stránce "rychlost.cz" mi to naměřilo 23,1MB stahování, ping 22ms a upload 5.2MB/s, ale takový ping mi v žádné hře nesouhlasí (mám třeba 60ms). Upload taky žádná sláva, pomalé.
Nevíte někdo proč tomu tak je ? Chtěl bych mít ten internet který mi to naměřilo.
Mám bezdrátové připojení, na ty ostatní "IT" věci se ptejte a nesuďte me, díky. o<:)
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (51.48 ) Zobrazeno 3818 krát
LAMASLP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod juress 16. 4. 2017 11:24

Rychlost stahování a ping záleží na serveru ze kterého stahuješ/na kterém hraješ.
Zkus pustit stahování zde: https://www.superhosting.cz/test-rychlo ... hovani-dat (soubor nemusíš stáhnout celý, nech rychlost ustálit a zruš stahování/smaž soubor pokud dostahuješ)
pokud pojede okolo 2,5 MB/s, pak je vše v pořádku.
juress
Junior

Odeslat příspěvekod LAMASLP 16. 4. 2017 11:32

Je tady problém, používám na Win10 Microsoft Edge prohlížeč a ten mi neukazuje, jak rychle stahuju. Ale můžu říci že se mi těch 100MB stáhlo za +- minutu namísto 2h a 20min jako ten Genius Driver. Ale na druhý pokus už to bylo 10 min...
LAMASLP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 4. 2017 15:23

Podle mě žádný problém není, vše záleží jaké parametry má ta linka co si platíš a jakou máš agregaci.

A i když budeš mít 1G/1G připojení to ještě neznamená že takovou rychlostí to pošlape záleží taky na protistraně.....

Takže 1.) kouknout do smlouvy jakou rychlost si platíš s jakou agregací atd.....
2.) Změřit rychlost na více serverech v různých časech....

3.) Zapojit mozek a porovnat zda to koresponduje s zaplacenou linkou.....

Wifi spoje nejsou vhodné pro hry - dlouhé odezvy ping u wifi 60ms je OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 5. 2017 06:44

Že wifi není vhodná pro hry jsi vzal kde? V tomhle státě jede přes wifi hafo hráčů napříč všemi možnými herními žánry.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 7. 5. 2017 07:56

Spíše bych řekl, že myslel, že kabel je vhodnější, protože má nižší ping.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 7. 5. 2017 10:18

Wifi není vhodné pro hry né z důvodu pingu, ale z důvodu nespolehlivosti.

Pokud máš hodně wifi zařízení které se budou rušit a bude spojení vypadávat tak u her chci vystřelit a ono nic a jseš mrtvý, u čtení www stránek výpadky nevadí.

Ping pokud je stabilní - nekolísá moc tak to hry dokáží kompenzovat, tak stejně výpadek nějakého paketu, ale pokud vypadává spojení na 0,5s co 10s tak to bude nehratelné......

Takže pokud se wifi neruší tak se na hry dá použít pokud jseš spojen na nějaké rozumné rychlosti....

Tak stejně nevadí wifi k ISP pokud to nevypadává atd....

Vše záleží na kvalitě spoje, kvalitě ISP (rozumné agregaci) atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 8. 5. 2017 06:42

Genius driver, to sem sosal nekde taky nedavno, odnekud z ciny a rychlost odpovida pohybu mrtve zelvy, proste cokoliv z ciny apod. dalek muze byt velice ale velice zpomalene, tak to proste je, dukaz sis podal sam tim, ze bezne mereni rychlosti dopadlo uplne v poradku.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 5. 2017 07:22

Nemusí to být pravda - záleží na jaké páteřní lince je ten server připojen a na jaké páteřní lince je připojen tvůj ISP.

Například jsem měl rychlejší spojení s německým serverem než se sousedem ve vedlejším městě který byl na jiné páteři a provoz šel přes rakousko než přes uzel v Praze.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků